Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aizritējusi Vides un attīstības komiteja


Aizritējusi Vides un attīstības komiteja2017.08.21 Komentāri (0) Aizritējusi Vides un attīstības komiteja

Novada domes deputāti 17.augustā piedalījās Vides un attīstības komitejā. Tās sākumā tika uzklausīts igauņu investors Ahto Ader, Sia “Aldar Latvia” pārstāvis, kurš meklē vietu uzņēmējdarbības attīstībai. Pirmajā kārtā investors vēlētos atvērt veikalu un radīt 25 jaunas darbavietas, nākotnē – daudzfunkcionālu centru tūristiem, kur iespējams iepirkties, paēst, klausīties mūziku un iegādāties suvenīrus.

  • Izmaiņas administrācijā

Komitejā deputāti atbalstīja izmaiņas Bauskas novada administrācijā. Bauskas novada pašvaldībā veikts iekšējais audits - darbības efektivitātes izvērtējums, kur viens no ieteikumiem ir samazināt vismaz vienu amata vienību „nodokļa inspektors”. Paredzēts, ka turpmāk četru darbinieku vietā strādās trīs nodokļu inspektori.

  • Bibliotēku infrastruktūras uzlabošana

Bauskas novada pašvaldība projektu “Biznesa bibliotēku potenciāla attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai pašvaldībās” augusta sākumā iesniedza Eiropas Savienības Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam izsludinātajā 1.projektu konkursā.

Projektā paredzētās darbības:

  • Uzlabot Jaunsaules, Ozolaines un Uzvaras bibliotēku infrastruktūru un celt bibliotēku darbinieku kapacitāti, lai nodrošinātu inovatīvu uzņēmējdarbības atbalsta centra vidi;
  • Nodrošināt bibliotēkās kvalitatīvus biznesa atbalstošus pakalpojumus;
  • Attīstīt uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku tīkla potenciālu un iespējas.

Projekta kopējās plānotās izmaksas, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, ir 375 920 eiro.

Bibliotēku telpu vienkāršotai atjaunošanai un aprīkojuma iegādei priekšfinansējums tiks nodrošināts no Valsts kases. Provizoriski 269 484 eiro un valsts iemaksātā avansa 90% apmērā – 16 914 eiro.

Savukārt projekta saturisko un administratīvo aktivitāšu īstenošanai un inventāra iegādei jānodrošina pašvaldības priekšfinansējums provizoriski 89 522 eiro apmērā - 2017.gadā līdz 49 282 eiro un 2018.gadā līdz 40 240 eiro.

Novada deputāti lēma piešķirt nepieciešamo finansējumu noteiktajā apmērā.

  • Iespēja pārbūvēt autoceļu uz “Miķeli”

Komitejas sēdē skatīts lēmumprojekts par pašvaldības autoceļa A10 posma pārbūvi. 1,1 km garo ceļa posmu no Kaulbriežu kapiem līdz atpūtas kompleksam „Miķelis” varētu pārbūvēt ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Kā zināms, šajā plānošanas periodā priekšnosacījums, lai iegūtu Eiropas fondu līdzekļus, ir uzņēmējdarbības attīstība ar jaunām darbavietām un privātajām investīcijām. Ņemot vērā, atpūtas kompleksa attīstību, kur radītas 5 jaunas darbavietas un ieguldītas investīcijas vairāk kā 1 000 000 eiro, ar ERAF palīdzību būtu iespējams revitalizēt degradētu teritoriju 2 hektāru platībā.

Projekta plānotās izmaksas ir 563 643,07 eiro, tai skaitā ERAF finansējums 450 000,00 eiro un pašvaldības līdzfinansējumu attiecināmajām izmaksām 79 411,76 eiro, neattiecināmajām izmaksām - 34 231,31 eiro.

Par projekta iesniegšanu ERAF projektu konkursā, deputāti vēl spriedīs Finanšu komitejā un novada domes sēdē 31.augustā.

  • Nodrošinās izglītojamo individuālo kompetenču attīstību

Tāpat kā Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejā, arī Vides un attīstības komitejā skatīts lēmumprojekts par izglītojamo individuālo kompetenču attīstību četrās novada skolās. Projekta divu gadu realizēšanas laikā iespējams apgūt 172 000 eiro. Deputāti šo ieceri apstiprināja. Vairāk informācijas ŠEIT.

  • Jārisina domes ēkas vides pieejamība

Komitejas sēdē skatīts deputātu Aivijas Kursītes, Aleksandra Novicka un Karīnas Andreikas iesniegums par administrācijas ēkas pieejamību personām ar funkcionāliem traucējumiem. Deputāti aicina līdz šī gada decembrim izstrādāt projektu lifta ierīkošanai domes ēkas dienvidu puses kāpņu telpā. Komitejas deputāti atzina, ka ierosinājums ir pozitīvi vērtējams. Bauskas novada administrācijas izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka piebilda, ka šo jautājumu varētu risināt kompleksi ar visas ēkas energoefektivitātes uzlabošanu. Tāpat ir iecerēts administrācijas ēkas pirmajā stāvā izveidot Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru, kur klientiem būtu ērti pieejama kase, Valsts zemes dienests un citi pakalpojumi.

Vides un attīstības komitejā skatīti arī citi jautājumi, bet tie stājas spēkā pēc to apstiprināšanas novada domes sēdē, kas plānota 31. augustā.

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas