Piektdiena, 27. Janvāris, 2023. Ildze, Ilze, Izolde

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aicinām uzņēmējus pieteikties dalībai “Uzņēmēju dienās Zemgalē 2017”


Aicinām uzņēmējus pieteikties dalībai “Uzņēmēju dienās Zemgalē 2017”2017.01.20 Komentāri (0) Aicinām uzņēmējus pieteikties dalībai “Uzņēmēju dienās Zemgalē 2017”

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Jelgavas pilsētu un Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociāciju aicina pieteikties uzņēmējus dalībai “Uzņēmēju dienās Zemgalē 2017”, kas notiks 28. un 29. aprīlī Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, Kronvalda ielā 24.

“Uzņēmēju dienas Zemgalē” ir kļuvušas par ikgadēju un gaidītu pasākumu, pulcējot ar katru reizi arvien lielāku dalībnieku un apmeklētāju skaitu. Šogad izstādes ietvaros plānoti vairāk nekā 200 dalībnieki, kuri rādīs savu produkciju un pakalpojumu klāstu, lai iepriecinātu aptuveni 10 000 apmeklētāju no visas Zemgales. Pateicoties reģiona pašvaldību aktīvai iesaistei un savu uzņēmēju atbalstīšanai, ar katru gadu pieaug dalībnieku daudzveidība un dažādu novadu pārstāvniecība. Pagājušajā gadā ar pašvaldību atbalstu tika izveidoti 11 pilsētu un novadu uzņēmēju kopstendi, kas iezīmēja katrai pilsētai un novadam raksturīgos ražojumus un piedāvājumu.  

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš pauž: “Mēs lepojamies, ka Jelgavā ir virkne uzņēmumu ar ārvalstu kapitālu, kas turpina attīstīties un paplašina savas ražošanas jaudas. Īpaši tas jūtams metālapstrādes un citās apstrādes rūpniecības jomās. Ražošanā investētie līdzekļi dod ne tikai jaunas darba vietas, bet arī būtisku ieguvumu ekonomikai un pakalpojumu jomā strādājošajiem uzņēmumiem. Pērn ietekmīgā britu laikraksta “Financial Times” izdevuma “FDI Intelligence” publicētajā pētījumā “Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni 2016/2017”, kurā apkopoti dati par 294 Eiropas pilsētām un 148 reģioniem mikro (zem 100 tūkstošiem iedzīvotāju) pilsētu grupā, kategorijās “Sasniedzamība” un “Ārvalstu investoru piesaistes stratēģija” Jelgava atzīta attiecīgi par 6. un 9. labāko Eiropā. Pašvaldība aktīvi sadarbojas ar mūsu uzņēmējiem. Kopā ar Valsts ieņēmumu dienestu tiek rīkoti bezmaksas konsultatīvi semināri, un zāle vienmēr bijusi uzņēmēju pilna. Arī signāli no potenciāliem darba devējiem, kas būtu gatavi ienākt Jelgavā, mums ir. Prieks, ka tieši Jelgava Uzņēmēju dienās pulcē Zemgales aktīvākos uzņēmējus un pašvaldības! Novēlu visiem dalībniekiem veiksmīgu un uz izaugsmi vērstu darbību!”

Savukārt LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš norāda, ka reģionālās izstādes, kas kļuvušas par tradīciju, ir lielisks veids, kā gan saviem sadarbības partneriem, gan iedzīvotājiem parādīt, kas sasniegts gada laikā un ko vēl plānots darīt. “Ikdienas steigā ne vienmēr ir laiks uzzināt, kas notiek novadā un kur nu vēl blakus esošajos novados, tāpēc uzņēmēju izstādes ir veids, kā palepoties ar pašu paveikto un novērtēt citu kompāniju sasniegto,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Uzņēmumiem dalība “Uzņēmēju dienās Zemgalē 2017” dod iespēju sevi pozicionēt arī kā potenciālo prakses vai nākotnes darba vietu, jo sadarbībā ar pašvaldībām plānots organizēt skolu jauniešu un studentu ierašanos. Ik gadu pasākuma dalībnieki ir arī augstskolas un vidējās profesionālās mācību iestādes, tādēļ pasākums būs sava veida atvērto durvju dienas nākotnes profesijas, darba vai prakses vietas izvēlē.

Kā ierasts, “Uzņēmēju dienu Zemgalē” ietvaros tiks rīkots biznesa iespēju forums, kas notiks sadarbībā ar ALTUM. Šogad uzņēmēji, eksperti, valsts un pašvaldību amatpersonas runās par uzņēmējdarbības vides attīstību reģionā, eksporta veicināšanas iespējām un citiem aktuāliem tematiem.

Attīstības finanšu institūcijas ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

“Uzņēmēju dienas būs lieliska iespēja Zemgales reģiona uzņēmējiem vienuviet uzzināt, kā attīstīt vai uzsākt biznesu ar valsts atbalstu. Šīs iespējas šodien ir plašāks nekā jebkad iepriekš. 2017.gada sākumā ALTUM sāks piedāvāt jaunu valsts atbalsta iespēju – eksporta kredītu garantijas uzņēmumiem, kuri eksportē uz Eiropas Savienības valstīm.  Paredzams, ka galvenie ieguvēji būs apstrādes rūpniecības uzņēmumi, lauksaimniecības produkcijas ražotāji, kā arī mazie un vidējie uzņēmumi, kas sāk iekarot eksporta tirgus. Par atbalstu eksportētājiem, strauji augošiem uzņēmumiem, jaunajiem uzņēmējiem, lauksaimniekiem un citām uzņēmēju grupām biznesa forumā  stāstīs ALTUM eksperti, pie kuriem ikviens interesents varēs saņemt arī individuālas konsultācijas.”

Sestdien apmeklētājus priecēs kultūras programma, kuras ietvaros notiks dažādas zīmola “Latvijas Labums” aktivitātes. “Ja ir iespēja izvēlēties vietējo ražojumu vai importa, tad vienmēr jāpatur prātā, ka savs Latvijas labums ir jāvairo, jo aiz tā “stāv” darba vietas draugiem, radiem un kaimiņiem, kā arī nomaksāti nodokļi, kas nodrošina tādas svarīgas lietas kā izglītība, drošība un veselība. Aicinu ikvienu būt atbildīgu un priekšroku dot mūsu valstī ražotiem labumiem,” saka J.Endziņš.

Ikviens uzņēmējs tiek aicināts savu dalību pieteikt e-pastā ilze.brice@chamber.lv vai zvanot pa tālruni 29 141 693.


Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk kā 1400 individuāli biedri un vairāk kā 50 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2013.gadā pārsniedza 13,5 miljardus eiro, turklāt jauno LTRK biedru skaits jau ceturto gadu pēc kārtas pieaug par vidēji 46% gadā.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!


Papildu informācijai:

Rūta Grikmane
Sabiedrisko attiecību konsultante
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, Latvija
T. + 371 67830825
M. + 371 26469946
F. + 371 67820092
LTRK_info@chamber.lv
www.chamber.lv

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas