Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aicinām piedalīties diskusijā par valsts attīstības prioritātēm pēc 2021. gada


Aicinām piedalīties diskusijā par valsts attīstības prioritātēm pēc 2021. gada2019.01.08 Komentāri (0) Aicinām piedalīties diskusijā par valsts attīstības prioritātēm pēc 2021. gada

Lai katrs cilvēks izjustu pozitīvas pārmaiņas savā ikdienā, iespēju pieejamībā un dzīves kvalitātē, Ministru kabinets 11. decembrī iesāka diskusiju par valsts nākotni un Latvijas attīstību pēc 2021. gada. Ministru prezidents un valdība atbalstīja Pārresoru koordinācijas centra (PKC) piedāvāto jaunā Nacionālā attīstības plāna 2021.-2027. gadam (turpmāk- NAP2027) idejisko kodolu un attīstības vīziju, ar šo uzsākot sabiedrības iesaisti un diskusijas par NAP2027 saturisko piedāvājumu.

 

2019.gada janvārī uzsākta sabiedriskās apspriešanas pirmā kārtA, aicinot iedzīvotājus izteikt viedokli un dalīties ar idejām par savu un valsts nākotni un to, kā veidot Latviju labāku, drošāku, laimīgāku un labklājīgāku!  Jūs varat iepazīties ar NAP2027 piedāvājumu un izteikt priekšlikumus: šeit.

 

Izsaki viedokli! Aicinām iepazīties ar NAP2027 piedāvājumu un prioritātēm un sniegt priekšlikumus, kā veidot Latviju izcilu – labāku, drošāku, labklājīgāku un laimīgāku Tev un ikvienam!  NAP2027 kodola piedāvājums - viedokļa izteikšanai līdz 2019. gada 31. janvārim, sūtot priekšlikumus uz e-pastu: pkc@pkc.mk.gov.lv

Iespējama informācijas sniegšana citā formā, tostarp papīra izdrukas, telefoniskas vai klātienes konsultācijas, e-pasta saziņas veidā u.c. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Elīnu Krūzkopu, zvanot pa tālruni 67082813 vai rakstot e-pastu - elina.kruzkopa@pkc.mk.gov.lv.

 

Kas ir NAP2027?

NAP2027 = Latvijas Nacionālais attīstības plāns 2021.-2027.gadam. 

Informatīvais ziņojums par priekšlikumu par Nacionālā attīstības plāna 2021.-2027. gadam mērķiem, prioritātēm un rīcības virzieniem, kā arī tā turpmāko izstrādes un sabiedriskās apspriešanas procesu pieejams: ŠEIT.

Nacionālais attīstības plāns nosaka lielākos valsts budžeta ieguldījumus Latvijas attīstībā un cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanā 7 gadu periodā. Tas ietver valsts attīstības prioritātes, mērķus un investīciju virzienus, kā arī plānotās reformas un politikas izmaiņas. Plāns līdzsvaro ieguldījumus jeb tēriņus un iespējas valstij un iedzīvotājiem "nopelnīt"!

Plānu īsteno galvenokārt ar publiskiem resursiem, to atbalsta arī privātais un pašvaldību finansējums, kā arī ārvalstu finanšu palīdzība.  Arī Eiropas Savienības fondu resursi ir ieguldījums Latvijas iedzīvotāju nākotnē, atbalstot un līdzfinansējot Nacionālā attīstības plāna (mērķu) īstenošanu.

 

Kā tiek plānots NAP2027?

Plānojot attīstību nākotnē, mēs nesākam no “baltas lapas”, bet raugāmies uz labajām lietām un iesāktajiem darbiem, kas jāturpina, lai nodrošinātu stabilu un ilgtspējīgu izaugsmi. Plānojot, ko noteikt kā prioritāri darāmo, domas dalās, tāpēc valsts mērķi un sasniedzamie rezultāti tiek izvirzīti ar augstu atbildību, balstoties uz datu analīzi un sadarbojoties ar nozaru ekspertiem.

Vienlaikus, ņemam vērā izaicinājumus, ar kuriem saskaramies ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē un kuru risināšanai jāpievērš uzmanība kā individuālā līmenī, tā arī reģionālā un valsts mērogā.

 

Kas īsteno un atbld par NAP2027?

Nacionālo attīstības plānu apstiprina Ministru kabinets un Saeima. NAP2027 īsteno visas ministrijas, plānojot savu darbu un nozaru politikas, un valsts iedzīvotāji, ar aktīvu rīcību ikdienā un ilgtermiņā –  savas un valsts nākotnes labā. Esošais plāns (NAP2020) ir spēkā līdz 2020.gadam, tā vietā stājoties nākamajam – NAP2027.

Regulāri tiek veikta izpēte un uzraudzīta valsts mērķu īstenošana, t.sk. arī jaunā NAP2027 izveidē ņemot vērā NAP2020 vidusposma izvērtējumā un Latvijas ziņojumā ANO par Ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanu gūtos secinājumus veikto analīzi.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas