Sestdiena, 28. Maijs, 2022. Vilhelms, Vilis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aicinām atsaukties Bauskas novada darba devējus, kuriem ir iespēja piedāvāt darbu Ukrainas civiliedzīvotājiem


Aicinām atsaukties Bauskas novada darba devējus, kuriem ir iespēja piedāvāt darbu Ukrainas civiliedzīvotājiem2022.05.03 Komentāri (0) Aicinām atsaukties Bauskas novada darba devējus, kuriem ir iespēja piedāvāt darbu Ukrainas civiliedzīvotājiem

Ja Jums ir šāda iespēja palīdzēt, lūdzam sazināties ar Jāni Kalinku un sniegt informāciju par darba iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem savā uzņēmumā. 

 

Jānis Kalinka

tālrunis 29111783;

e-pasts janis.kalinka@bauska.lv

 

Nodarbinot Ukrainas civiliedzīvotājus, darba devējiem jāņem vērā:

  • Darba attiecību uzsākšanai Latvijā ir nepieciešama ilgtermiņa vīza ar tiesībām uz nodarbinātību. Lai nodrošinātu tiesības nekavējoties uzsākt darbu, ir noteikts, ka Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem Ukrainā izsniegts ceļošanas dokuments, ir tiesības uzsākt darba tiesiskās attiecības arī bez ilgtermiņa vīzas ar tiesībām uz nodarbinātību saņemšanas, taču ne ilgāk kā 30 dienas. Šādā gadījumā Ukrainas iedzīvotājam, kurš sācis strādāt, ir pienākums ne vēlāk kā 10 dienu laikā iesniegt pieteikumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē vīzas ar tiesībām uz nodarbinātību saņemšanai.
  • Civiliedzīvotājus var nodarbināt bez valsts valodas zināšanām, ja tas netraucē darba pienākumu pildīšanu.
  • Nav attiecināma normatīvo aktu par ārzemnieku nodarbināšanu prasība vakanci reģistrēt NVA un nodrošināt darba samaksu, kas nav mazāka par vidējo bruto darba samaksu Latvijā iepriekšējā gadā.

 

Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums nosaka atsevišķus nosacījumus, kas ir attiecināmi uz Ukrainas civiliedzīvotāju nodarbinātību izglītības sistēmā un tiesībām nodarboties ar ārstniecību.

 

 

Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums: https://www.vestnesis.lv/op/2022/45A.1

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas