Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aicina uz Pļaujas svētkiem „Ausekļu dzirnavu" brīvdabas muzejā


Aicina uz Pļaujas svētkiem „Ausekļu dzirnavu2021.08.30 Komentāri (0) Aicina uz Pļaujas svētkiem „Ausekļu dzirnavu" brīvdabas muzejā

 

Ausekļu dzirnavu muzejs 4. septembrī no plkst. 10 aicina interesentus uz Pļaujas svētku gadatirgu un izjust rudens lauku un amatniecības darbus.

Vieni no gaidītākajiem svētkiem „Ausekļu dzirnavu" brīvdabas muzejā ir tradicionālie Pļaujas svētki", kas norisināsies 2021. gada 4. septembrī no plkst. 10:00, ar Tvaika dampja svilpes skaņām ieskandinot nu jau trīspadsmito pasākumu. Pavasarī apsētais demonstrējumu lauks gaida ražas novākšanu un senā muzeja tehnika - ražas pārstrādi. Darbus un senos arodus palīdzēs iepazīt amatnieki no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem.

Svētku Gadatirgus apmeklētāji varēs iepazīt rudens lauku darbus gan demonstrējumu laukā, gan muzeja plašajā teritorijā. Dažādu amatu meistari no visas Latvijas, izmantojot savus un muzeja darba rīkus, ļaus ielūkoties daudzveidīgajos mājsaimniecības un lauksaimniecības darbos, kā arī piedāvās iegādāties amatniecības izstrādājumus un iespēju izzināt senču gudrības un tikumus, atklājot sava aroda noslēpumus. Varēs iegādāties, vērot un iemēģināt roku māla trauku izgatavošanā. Piedalīties linu pārstrādē, aušanā pie stellēm, metāla izstrādājumu, koka priekšmetu veidošanā, un citos darbos. Entuziasti no Baldones rādīs meistarklasi labības pļaušanā ar izkaptīm. Skārdnieka arodu demonstrēs skārdniekmeistars no Rīgas un neizpaliks arī podnieks ar virpu.

Ausekļu dzirnavu muzejs ir vienīgā vieta Latvijā, kur ir iespējams redzēt kuļmašīnas IMANTA darbināšanu ar unikālā Tvaika dampja Ruston Proctor spēku.

Ūdens spēks ūdensdzirnavās iegriezīs putraimu, miltu un grūbu gaņģus. Maizes mājā saimnieces veidos un ceps pīrāgus ar malku kurināmā maizes krāsnī. Saimnieces būs sarūpējušas gardus našķus no ūdensdzirnavās samaltajiem miltiem un putraimiem, turklāt saimnieki - slāpes remdinošus dzērienus. No lielā putras katla varēs baudīt saimnieces gatavoto putraimu biezputru.

Ausekļu dzirnavu sētā, izzinot un mācoties seno arodu prasmes, vienlaicīgi varēs baudīt jauktā kora Atbalss” sniegumu, kapelas Augusti” muzikālo noformējumu un ikgadējā  muzikanta Albīna Baļčūna balsi.

Aicinām ikvienu seno amatu pratēju, amatnieku un citus interesentus 4. septembrī būt svētku dalībnieku pulkā!
Amatniekiem pieteikties pa tālr. 29197412, 26396878.

Starp tehnikas demonstrējumiem – varēs ielūkoties, izzināt un iemēģināt roku dažādu jomu amatnieku arodos.

Ieejas maksa Pļaujas svētku gadatirgū: biļetes cena – 4,00 eiro; bērni (7 – 16 g.) – 2,00 eiro; pensionāri un cilvēki ar īpašām vajadzībām – 3,00 eiro; 3+ kartes ģimene (viens pieaugušais un bērni) – 6,00 eiro; 3+ kartes ģimene (divi pieaugušie un bērni) – 10,00 eiro, uzrādot derīgu 3+ karti.

Aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus, lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus un sekot drošības norādījumiem.

Pasākums tiks fotografēts un filmēts.

Atbalsta: Bauskas novada pašvaldība, Kanoenoma.lv, Z/S Silavēji.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas