Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aicina un koncertu „Latgaliešu pēcpusdiena Grenctālē"


Aicina un koncertu „Latgaliešu pēcpusdiena Grenctālē2019.03.29 Komentāri (0) Aicina un koncertu „Latgaliešu pēcpusdiena Grenctālē"

Radīti kultūrai  komanda 2017. gada 7. oktobrī aizsāka sarīkojumu ciklu par kultūrvēsturisko novadu dienām Grenctālē.

Pirmais sarīkojums tika veidots, lai iepazītu Latgaļu kultūru, tradīcijas, ēdienu un amatnieku mākslu, dienas pirmajā daļā apmeklētājus priecēja folkloras kopa "Upīte" no Viļakas, savus radošos darbus izrādīja un savu meistarprasmi nodemonstrēja klūgu pinējs no Jēkabpils, ar maizi un šmakovku atbrauca prasmīgā saimniece Vija Kudiņa no "Aglonas maizes muzeja", ar jaunākajām grāmatām Latgaļu valodā priecēja Latgales studentu centrs, koncertā ar dziesmām, stāstījumu un jokiem priecēja Ēriks Gruzniņš, "Sastdīnas muzykants", grupas "Starpbrīdis" un "Dvinskas muzikanti", kā arī grupas "Baltie lāči" līderis Andris Baltacis.

 

 

Otrais sarīkojums tika veidots  tā paša gada 9.decembrī, un uz Grenctāli atbrauca Kurzemes amatnieki – maizes cepēji no Liepājas, Saldus Gotiņu konfektes, koka lietu amatnieks no Jūrkalnes, Tēviņu mājas vīna ražotāji no Kandavas, un citi. Pasākumā piedalījās arī Alsungas Suitu sievas. Vakarā notika koncerts, kurā piedalījās Ventspils Blūmizeristi, Lustīgais Blūmīzers, Māris Blāze no grupas Jūrkant, grupas „Līvi” dibinātājs Juris Pavītols ar dēlu Matīsu Pavītolu.

 

Trešais pasākums tika aizvadīts 2018.gada 10. februārī. Grenctālē bija ieradušies mājražotāji un mūziķi no Vidzemes, Gatis Dzērve un Normunds Lanģis ar keramikas traukiem un radošo darbnīcu no Valmieras un Cēsīm, Sandriņas ievārījumi un citas garšīgas lietas no Rūjienas, Lielezera maiznīca, Santas bodīte no Lizuma. Pasākumā piedalījās koklētāja Ieva Veide. Vakara koncertā piedalījās Vēja Runa, Zeļļi, Artūrs Mangulis un Brāļi Ziemeļi.

 

Ceturtais pasākums tika aizvadīts arī 2018.gada 7.aprīli. Grenctālē ieradās biedrība "Mans tautastērps" ar tautastērpu izstādi un stāstiem. Rundāles kokamatnieks Vitolds Ārmanis ar savu pulkstēņu kolekciju un kokamatnieku izstrādājumiem. Ieradā arī biedrība "Pārtikas amatnieki" ar daudz garšīgām lietām. Dejās un rotaļās vedā deju kopa"Rota".  Bet vakara koncertā piedalījās grupa "Brīvdiena", Dobeles zemessargi, Žoržs Siksna un grupa Dakota.

 

Kādu mirkli ieturējām pauzi. Bet jau 2019.gada 6.aprīlī būs nedaudz savādāks koncerts Latgaliešu pēcpusdiena Grenctālē. Jo pēc nebeidzamajiem cilvēku jautājumiem vai būs turpinājums šim ciklam. Mēs sakām, ka būs! Tajā piedalīsies Jānis Sprukulis no dziedošās Sprukuļu ģimenes, Santa Kasparsone un viņas orķestris -Kaspars , visu sieviešu mīlulis Dainis Skutelis.

 

Koncerta ieejas biļetes cenas:  Iepriekšpārdošanā 7 eiro, bērniem, pensionāriem, invalīdiem 30% atlaide. Koncerta dienā 10 eiro, pensionāriem, invalīdiem 30% atlaide

 

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs, internetā un Bauskas Kultūras centra kasē.

 

Plkst. 16.20 no  Bauskas viesnīcas laukuma kursēs speciāli organizēts bezmaksas autobuss uz Grenctāli un  pēc koncerta arī atpakaļ. 

 

Informatīvais atbalstītājs: Bauskas Dzīve, Bauskas novada dome.
Pasākumu  atbalsta: Brunavas pagasta pārvalde, Codes muiža, SIA ''Auto MD".
Balles sākums 20.00
Spēlē " Dvinskas Muzikanti" 
Ballei ieeja iepriekšpārdošanā  7 eiro, koncerta apmeklātājiem 30 % atlaide. Balles dienā 10 eiro.
Galdiņu pieteikt pa telefonu:
Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs, internetā un Bauskas Kultūras centra kasē.
Telefons informācijai 27812395

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas