Ceturtdiena, 01. Decembris, 2022. Arnolds, Emanuels

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aicina sakopt īpašumus un bez maksas nodot lielgabarīta atkritumus


Aicina sakopt īpašumus un bez maksas nodot lielgabarīta atkritumus 2018.04.16 Komentāri (0) Aicina sakopt īpašumus un bez maksas nodot lielgabarīta atkritumus

 

Lai rosinātu baušķeniekus sakārtot savu apkārtējo vidi un mājokļus, jau 15. gadu pēc kārtas SIA "Vides serviss" ar Bauskas novada pašvaldības atbalstu organizē lielgabarīta un videi kaitīgo atkritumu savākšanas akciju Bauskas novadā. Bauskas pilsētas teritorijā bezmaksas lielgabarīta atkritumu savākšana no iedzīvotājiem notiks nedēļu pirms Lielās talkas, sestdien, 21. aprīlī. Savukārt pagastos akcija noritēs no 17. līdz 26. aprīlim. 

Tās mērķi ir rosināt Bauskas novada iedzīvotājus sakopt savus īpašumus un apkārtējo vidi, kā arī veicināt atkritumu šķirošanu un atvieglot iespēju iedzīvotājiem bez maksas nodot lielgabarīta un videi kaitīgos atkritumus, nepieļaujot to nonākšanu apkārtējā vidē.

Akcijas dienā 14 vietās pilsētā iedzīvotāji bez maksas varēs nodot dažāda veida lielgabarīta atkritumus – vecas mēbeles, matračus, paklājus un citus liela izmēra sadzīves priekšmetus, kā arī nolietotu sadzīves tehniku. Varēs nodot arī otrreizēji izmantojamu materiālu – stikla taru, PET pudeles, makulatūru un videi kaitīgos atkritumus – akumulatorus, baterijas, dienas gaismas lampas, krāsu bundžas u.tml. Ja iespējams, nododamos atkritumus vēlams ievietot maisos, sašķirojot pēc to veida. Lūdzam ņemt vērā, ka netiks savāktas automašīnu riepas, sadzīves atkritumi un būvgruži.

Savākšanas akcija radīta ar mērķi, lai iedzīvotājiem atvieglotu iespēju atbrīvoties no tādiem atkritumiem, kurus ikdienā grūti nodot – lielgabarīta mēbeles, elektronika un videi bīstamie atkritumi. Tomēr aicinām ievērot nelielu kārtību un pāris noteikumus, lai neatkārtotos iepriekšējo gadu nepatīkamā pieredze.

 • Akcijas laikā drīkst nodot tikai zemāk norādītos lielgabarīta, dalītos un videi kaitīgos atkritumus.
 • Atkritumus drīkst novietot tikai noteiktajā datumā (un dienu iepriekš) un tikai norādītajās vietās! Ja ir ļoti liels nododamo atkritumu daudzums, tos var nogādāt pašu spēkiem Biržu ielā 8b vai interesēties par citas izvešanas vietas pieteikšanu pa tālr. 639 22713.
 • Norādītajās vietās aizliegts sakraut sadzīves atkritumus, būvgružus un automašīnu riepas! Šo atkritumu nodošana ir maksas pakalpojums.
 • Dalītos atkritumus (makulatūra, stikla tara, plastmasa u.tml.) vēlams sašķirot pēc to veida un ievietot maisos.
 • Juridiskas personas aicinām lielgabarīta atkritumus nogādāt ar savu transportu Biržu ielā 8b.

Akcijas laikā (no 20.-22. aprīlim) atkritumu savākšanas vietās pastiprināti patrulēs Bauskas novada pašvaldības policija, lai nodrošinātu veiksmīgu akcijas norisi. Iepriekšējo gadu pieredze diemžēl rāda, ka akcijas labais nodoms tiek pārprasts – iedzīvotāji to izmanto kā iespēju atbrīvoties no jebkādiem atkritumiem, par kuru nodošanu citkārt nāktos maksāt. Lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijā atkritumu izvešanas izmaksas sedz Bauskas novada pašvaldība. Tāpēc aicinām iedzīvotājus būt godprātīgiem un ievērot akcijas nosacījumus, lai mūsu pilsēta nepārvēršas par izgāztuvi un pašvaldības līdzekļi tiek iztērēti lietderīgi!

Iedzīvotāji aicināti BEZ MAKSAS nodot: 

 • Lielgabarīta atkritumus – vecas mēbeles, logu stiklus, podus, vannas u.c. lielgabarīta sadzīves priekšmetus.
 • Nolietotu sadzīves tehniku – ledusskapjus, veļas mašīnas, televizorus, datorus u.c.
 • Sašķirotu otrreizēji izmantojamu materiālu maisos – stikla taru, PET pudeles, plastmasas plēvi (nepiesārņotu, tīru), makulatūru, kartonu.
 • Videi kaitīgos atkritumus – akumulatorus, dienas gaismas lampas, baterijas, krāsu bundžas u.tml..

Savākšanas vietas kartē (lai redzētu palielinātu attēlu, spied uz kartes):

Akcijas dienā līdz plkst. 9.00 nevajadzīgās lietas jānovieto uz ietves vai ielas malā savākšanas vietā. Atkritumus norādītajās vietās var novietot arī vienu dienu iepriekš!

Akcijas dienā ir iespēja minētos atkritumus bez maksas nogādāt SIA “Vides serviss” šķirošanas laukumā Bauskā, Biržu ielā 8b no plkst. 8.00 līdz 16.00.

Par akcijas norisi un izvešanas vietām pagastos lūdzam interesēties vietējās pagastu pārvaldēs. 

Lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijas ik gadu Bauskā iemanto lielu iedzīvotāju atsaucību. Katru gadu tiek savākts vairāk nekā 50 tonnu atkritumu. Visvairāk tiek nodotas nolietotas mēbeles, dažādi sadzīves priekšmeti, sadzīves tehnika, makulatūra.

Plašāka informācija par akcijas norisi www.videsserviss.lv un pa tālr. 639 22713.

Aicinām ievērot drošības pasākumus

Savācot atkritumus gan lielgabarīta atkritumu akcijai, gan Lielās talkas ietvaros 28. aprīlī, “Vides serviss” aicina iedzīvotājus ievērot vienkāršus drošības pasākumus, lai pasargātu gan sevi, gan apkārtējos.

Pie jebkuru atkritumu savākšanas noteikti jālieto darba cimdi. Atkritumus vēlams ievietot maisos – talkā savāktos speciāli tam paredzētos maisos, savukārt akcijā nododamos atkritumus – pašu sagādātos maisos vēlams sašķirot pēc to veida. Aicinām nepārvērtēt savus spēkus – celt un nest smagus atkritumus maisus, lai nesavainotos.

Jābūt uzmanīgiem savācot stiklu, izlietotas šļirces un traukus, kuros ir nezināmas izcelsmes šķidrumi vai ķīmiskas vielas. Ja lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijā plānots nodot bīstamas vielas, piemēram, krāsu bundžas, ķīmiskas vielas u.tml., tad traukiem jābūt cieši noslēgtiem, lai pārvietojot, tos nevar izliet. Vēlams arī norādīt, kas tā par vielu (ja nav etiķetes).

Talkojot aicinām atcerēties, ka jau aktivizējušās ērces un čūskas. Tāpēc aicinām būt uzmanīgiem un izvēlēties atbilstošu apģērbu. Ja talkošana notiek pie ceļa, vēlams lietot atstarojošās vestes. Tāpat jābūt uzmanīgiem, lietojot dažādus darbarīkus – grābekļus, lāpstas, nažus, šķēres u.tml., lai nesavainotu ne sevi, ne apkārtējos talkotājus. Aicinām īpaši pieskatīt bērnus un pārrunāt ar viņiem drošības pasākumus.  

Vēlreiz atgādinām, ka atkritumus nav atļauts dedzināt! Visi akcijas un talkas laikā savāktie atkritumi tiks izvesti. Dedzināt ir atļauts tikai bioloģiskos atkritumus (zari, lapas, zāle u.tml.), bet noteiktos laikos. Kā paredz Bauskas novada domes izdotie saistošie noteikumi Nr. 19 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu” – pilsētas un ciemu teritorijā bioloģisko atkritumu dedzināšana ugunskuros un dedzināšanas iekārtās atļauta no 1. aprīļa līdz 15. maijam no plkst. 8.00 līdz 17.00, kā arī no 15. septembra līdz 30. oktobrim.

Aiva Avota-Zalstere

“Vides serviss” sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


  Citas ziņas