Sestdiena, 03. Decembris, 2022. Evija, Jogita, Raita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aicina pieteikties konkursā par Eiropas Padomes Ainavas balvu


Aicina pieteikties konkursā par Eiropas Padomes Ainavas balvu 2018.04.24 Komentāri (0) Aicina pieteikties konkursā par Eiropas Padomes Ainavas balvu

Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta organizētā konkursa „Ainavas balva” mērķis ir noteikt pirms trim gadiem, vai agrāk veiksmīgi īstenotos projektus vai iniciatīvas ar reāli uztveramu ieguldījumu ainavu aizsardzībā, pārvaldībā un plānošanā.

Par konkursam atbilstīgiem, piemēram, var uzlūkot rekultivācijas vai publiskās ārtelpas labiekārtojuma projektus, pētījumus ainavu jomā, publiskas kampaņas par ainavu izzināšanu vai sakopšanu, iesaistot sabiedrību, kas kalpo par paraugu ainavu kvalitātes uzlabošanai Eiropas Ainavu konvencijas dalībvalstu, tostarp Latvijas teritorijā.

Konkursā aicinātas piedalīties pašvaldības, to apvienības, Plānošanas reģioni, valsts institūcijas un nevalstiskās organizācijas, kas ir devušas ieguldījumu ainavu aizsardzībā un pārvaldībā, tostarp plānošanā un praktisku pasākumu īstenošanā.

Ielūkojoties Zemgales pašvaldību un nevalstisko organizāciju gadu labo darbu krātuvē, varēs atrast ne vienu vien ievērības vērtu agrāk realizētu projektu, kas vērsts uz vietējās ainavas aizsardzību un ilgtspējīgu attīstību. Jelgavā, piemēram, tāds ir Pasta salas labiekārtošanas un upju kā tūrisma un aktīvās atpūtas produkta izveides projekts, kas veicina mūsdienīgas un pievilcīgas dzīves vides attīstību pilsētas centrā. Savukārt Jēkabpils, Dobeles un Jenjelgavas pašvaldības, piedaloties Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas atbalstītā projekta Zaļā pilsētvide (“Urban Green”) ieviešnā, daudz paveikušas Radžu ūdenskrātuves un Meža parka, Dobeles pilsdrupu un Jaunjelgavas vēturiskā centra ainaviskuma kopšanā un vides infrasturktūras izveidē. Citā, vēl senākā projektā “Kopīgi ūdens apsaimniekošanas pasākumi pārrobežu Lielupes baseinā” (“Grande Rio”) veikti upju tīrīšanas un krastu labiekārtošanas darbi Bauskā, Gailīšu pagastā un Mežotnē pie pilskalna, ierīkotas atpūtas vietas un skatu laukumi. Arī nevalstiskās organizācijas, panākot plašas sabiedrības līdzdalību, Iecavā, vietējās upes krastā izkopušas tā dēvēto “Dievdārziņu”, rīkojušas regulāras talkas mazo upju tīrīšanā un krastu labiekārtošanā Jelgavas novadā. Turklāt šādu un līdzīgu piemēru Zemgalē netrūkst.            


Tā kā no katras valsts konkursam drīkst pieteikt vienu kandidatūru, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - ministrija) organizē nacionālo atlasi, kuras ietvaros tiks noteikts kandidāts, kas Latviju pārstāvēs Eiropas mērogā. Lai piedalītos Latvijas kandidātu atlasē, aicinām latviešu valodā aizpildīt pievienoto pieteikuma veidlapu un kopā ar pielikumiem (fotoattēliem un citiem informatīvajiem materiāliem) iesniegt ministrijā līdz 2018. gada 31. maijam: sūtot elektroniski uz adresi: pasts@varam.gov.lv;bet
papīra formātā uz adresi - Peldu iela 25, Rīga, LV-1494. Pasta sūtījumā obligāti jāiekļauj pieteikuma veidlapas izdruka papīra formātā un datu nesējs ar pieteikuma veidlapu un vizuālajiem materiāliem elektroniskā formātā.

Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapa ir publicēta ministrijas tīmekļa vietnē www.varam.gov.lv sadaļā Darbības jomas/Teritorijas attīstības plānošana /Ainavu politika 

Savukārt informācija par visām iepriekšējām konkursa sesijām ir pieejama Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta tīmekļa vietnē https://rm.coe.int/european-landscape-convention-the-landscape-award-alliance-of-the-coun/168075f020.

Jautājumos par Ainavas balvas konkursa norisi aicinām sazināties ar ministrijas Telpiskās plānošanas departamenta vecāko eksperti Daci Grantu pa e-pastu dace.granta@varam.gov.lv vai pa tālruni 67026553.

Juris Kālis, ZPR sabiedrisko attiecību speciālists 

24.04.2018.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas