Piektdiena, 24. Septembris, 2021. Agris, Agrita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aicina piedalīties projektu konkursā «Bauskas novada patriotiem pa pēdām»


Aicina piedalīties projektu konkursā «Bauskas novada patriotiem pa pēdām»2016.03.15 Aicina piedalīties projektu konkursā «Bauskas novada patriotiem pa pēdām»

Biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs» sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldību, Jaunsardzes un informācijas centru un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem aicina jauniešus piedalīties pasākuma «Latviešu karavīrs laikmetu griežos» 2016. gada radošo projektu konkursā «Bauskas novada patriotiem pa pēdām».

KONKURSA NOLIKUMS ŠEIT!!!!!!!  

2016. gada radošo darbu konkurss veltīts Latvijas simtgadei, kā arī Latvijas Zemessardzes izveidošanas 25. gadadienai. Konkursa organizatoru iecere ir dot iespēju konkursa dalībniekiem savos darbos atspoguļot Bauskas novada cilvēkus ― Latvijas patriotus, kuru vārdi pieder visai valstij.

Bauskas novadā ir dzīvojuši un dzīvo gan karavīri, gan kultūras un zinātnes darbinieki, kuru vārdi zināmi tautā. Ļoti iespējams, ka Jūsu vecvecāki ― tā laika Latvijas universitātes studenti ― atcerēsies profesoru Marģeru Stepermani. Teātra cienītāji zinās aktrises Lāsmas Kugrēnas vārdu, bet tikai retais to, ka viņas tēvs ― Raimonds Kugrēns bija Latvijas Armijas virsnieks un, pēc atgriešanās no izsūtījuma Noriļskā, strādāja Bauskā pašdarbības teātrī par režisoru. Viens no latviešu strēlnieku bataljoniem nesa Bauskas vārdu, un tā cīņu ceļš ir uzmanības vērts. Savukārt 20. gadsimta sešdesmitajos gados Bauskas muzeja direktors bija Laimonis Liepa, kura vadībā tika uzsākta Zemgales un Bauskas rajona pērles, Rundāles pils, atjaunošana. Viņa darbu šodien turpina valstī pazīstamais mākslas vēsturnieks, gleznotājs un gara aristokrāts Imants Lancmanis.

Tikai gadsimta ceturksnis pagājis no janvāra barikādēm un tā laika notikumiem, kuros piedalījās visa Latvija, arī baušķinieki…. Mūsu valsts simts gadu neilgajā vēsturē atradīsies daudz izcilu cilvēku vārdu, apbrīnojamu varoņstāstu, leģendu.

Konkursa uzvarētāji iegūs tiesības piedalīties pasākumā «Latviešu karavīrs laikmeta griežos» 3.—4.novembrī Bauskā, kā arī saņems dažādas balvas.

Lai radošā veiksme, pētnieka gars un darba spars pavada ikvienu konkursa dalībnieku, izzinot Bauskas novada izcilo ļaužu likteņgaitas! 

Esejas, stāsti, intervijas, atmiņu apkopojumi, video, izlustrācijas vai fotogrāfijas pirmās kārtas izvērtēšanai jāiesniedz līdz 20.septembrim. 

PAR TRADĪCIJU

2011. gadā biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs» aizsāka jaunu tradīciju, organizējot patriotiska rakstura izglītojošus pasākumus neilgi pirms Lāčplēša dienas ārpus Rīgas, lai veidotu jauniešos dziļāku izpratni par Lāčplēša dienas un 18. novembra nozīmi Latvijas vēsturē, skaidrotu armijas un karavīra lomu gan vēsturē, gan mūsdienās. 2011. gadā tāds pasākums notika Trikātā, 2012. gadā ― Jēkabpilī, 2013. gadā  ― Skrundā, 2014. gadā  ―  Balvos, 2015. gadā  ―  Daugavpilī, savukārt šogad, 2016. gadā  ― Bauskā.

Bauskā pasākumā «Latvijas karavīrs laikmetu griežos» tiksies  ap 300 jaunieši vecumā līdz 18 gadiem no dažādām Latvijas jaunatnes organizācijām ― no Jaunsardzes, biedrības «Latvijas mazpulki», biedrības «Latvijas skauti un gaidas», «Vanadzēni», kā arī Bauskas skolu jaunieši.  

Pasākumu rīko «Latvijas ģenerāļu klubs» sadarbībā ar Jaunsardzes un informācijas centru, Bauskas novada pašvaldību, Mazpulkiem, Skautiem un gaidām, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. 

Papildu informācija par pasākumu: biedrības «Latvijas ģenerāļu klubs» valdes priekšsēdētājs, viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, tālr. 29432239. 

Informāciju sagatavojusi:
Vineta Žilinska,
Jaunsardzes un informācijas centra
Plānošanas un organizācijas departamenta
Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste.
Tālrunis +371 67335389.
E-pasts: vineta.zilinska@rjc.gov.lv


Citas ziņas