Sestdiena, 03. Decembris, 2022. Evija, Jogita, Raita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Aicina piedalīties Donoru dienā Bauskā


Aicina piedalīties Donoru dienā Bauskā2019.08.19 Komentāri (0) Aicina piedalīties Donoru dienā Bauskā

Aicinām piedalīties Donoru dienā, kas norisināsies 26. augustā no plkst.10.00 līdz 14.00 Bauskas pašvaldībā, Uzvaras iela1, Bauska. Ierodoties ziedot asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, kā arī jāsagatavo bankas konta numurs, uz kuru pēc asins nodošanas tiks veikts pārskatījums. Ziedot asinis var cilvēki vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kuru svars nav mazāks par 50 kilogramiem. Būtiski, lai donors nebūtu nodevis asinis vismaz pēdējās deviņas nedēļas, kā arī gada laikā asins nodošanas reižu skaits nepārsniegtu četras reizes sievietēm un sešas reizes vīriešiem.

Asins ziedošanas dienā donoram ieteicams ieturēt vieglu ēdienreizi un uzņemt vismaz četras glāzes šķidruma. Pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu, kā arī treknus un asus ēdienus. Vismaz divas vai trīs stundas pirms asins nodošanas nedrīkst arī smēķēt – tas samazina skābekļa daudzumu asinīs.

 

Viena asins deva palīdz vidēji trīs cilvēkiem. Asinis ir nepieciešamas operācijas laikā, pacientiem ar akūtām asiņošanām, kā arī onkoloģisko, hematoloģisko un citu pacientu ārstēšanā.


Katrs asins un asins komponentu donors saņem:

  • morālu gandarījumu,
  • uzkodu komplektu;
  • kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai 4,27 eiro (kompensāciju donoriem izmaksā bezskaidras naudas pārskaitījuma formā uz donora norādīto kontu);
  • izziņu par asins nodošanu, kuru, iesniedzot darba devējam, var saņemt apmaksātu brīvdienu;
  • Donora privilēģiju karti, gada laikā (365 dienu ietvaros) ziedojot asinis trīs vai vairāk reizes. Privilēģiju karte dod iespēju saņemt dažādas atlaides.

Vairāk informācijas atradīsi: ŠEIT


Par to, kas jāņem vērā, lai sagatavotos asins ziedošanai, aicinām izpētīt informāciju: ŠEIT


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vairāk informācijas www.vadc.lv

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas