Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

24.martā ”HIV un atkarību profilakses centrā” Tuberkulozes dienas aktivitātes


24.martā ”HIV un atkarību profilakses centrā” Tuberkulozes dienas aktivitātes2017.03.22 Komentāri (0) 24.martā ”HIV un atkarību profilakses centrā” Tuberkulozes dienas aktivitātes

Katru gadu 24.martā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Tuberkulozes diena. No 20.-24.martam (pirmdien-ceturtdien 8-17, piektdien 8-16. Ar pārtraukumu 12-13) Bauskā, ”HIV un atkarību profilakses centrā”, Dārza ielā 12B, būs iespēja saņemt informāciju par tuberkulozi un BEZ MAKSAS veikt HIV, sifilisa, hepatīta B un C eksprestestu, saņemot pirms un pēc testa konsultācijas.

22.martā plkst. 9:00 Bauskas poliklīnikas 3.stāva zālē pneimonoloģes dr. Andas Nodievas lekcija par tuberkulozi, pazīmēm, ārstēšanu. Aicināti visi Bauskas novada iedzīvotāji.

Tuberkuloze ir ārstējama infekcijas slimība, ar kuru var inficēties, ja slimnieks klepo, šķauda, spļauj, dzied vai smejas – slimība izplatās gaisa-pilienu ceļā. Tuberkuloze visbiežāk skar plaušas, bet var skart arī citas ķermeņa daļas, piemēram, nieres, kaulus, limfmezglus vai smadzenes. Efektīvākais veids, kā novērst saslimšanu un apkārtējo inficēšanu, ir ātra diagnostika un nozīmētā ārstēšanas režīma ievērošana. Lai pasargātu sevi un citus, ir svarīgi zināt par šo slimību un atbilstoši rīkoties.

Tuberkulozes biežākie simptomi: klepus, kas ilgst vairāk nekā 3 nedēļas, klepojot parādās asinis vai krēpas, svīšana naktī, drudzis, drebuļi, svara zudums, ēstgribas zudums, vājums, nogurums. Ikvienam, kuram tiek novēroti minētie simptomi, jādodas pie ārsta!

Kā mazināt iespēju saslimt ar TB?

Regulāri jāvēdina telpas – inficēties ar tuberkulozi var ilgu laiku atrodoties nevēdinātā telpā, kurā uzturas vai iepriekš ir uzturējies infekciozs slimnieks.

Riskam ir pakļauts jebkurš cilvēks, kurš atrodas vienā telpā ar cilvēku, kuram ir aktīva plaušu tuberkulozes forma!

 

Marta Augucēviča

Bauskas novada pašvaldības iestāde 
"Bauskas novada administrācija" 
Attīstības un plānošanas nodaļa 
Veselības veicināšanas koordinētāja

tālrunis : + 371 63921942

mob. tālr.:+371 28686809

marta.augucevica@bauska.lv

www.bauska.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas