Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

2019.gada 11.jūnijā Bauskas novada pašvaldības pārstāvji tikās ar Bauskas Valsts ģimnāzijas pedagogiem


2019.gada 11.jūnijā Bauskas novada pašvaldības pārstāvji tikās ar Bauskas Valsts ģimnāzijas pedagogiem2019.06.14 Komentāri (0) 2019.gada 11.jūnijā Bauskas novada pašvaldības pārstāvji tikās ar Bauskas Valsts ģimnāzijas pedagogiem

Svelmainās vasaras pēcpusdienā Bauskas Valsts ģimnāzijas pedagogi skolas telpās tikās ar novada pašvaldības pārstāvjiem, lai apmainītos ar viedokļiem par gaidāmajām pārmaiņām, kas ietekmēs skolas turpmāko darbību.

Kā ziņots iepriekš, Bauskas novada pašvaldība 6.jūnijā tikās ar Bauskas sākumskolas vadību, pedagogiem un skolēnu vecākiem, lai informētu par ieceri pievienot Bauskas sākumskolu Bauskas Valsts ģimnāzijai.

Tikšanās reizē ar Ģimnāzijas pedagogu kolektīvu uzsvars tika likts uz diskusiju. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks uzrunāja skolotājus un izteica viedokli par gaidāmajām pārmaiņām. Lēmums par Bauskas sākumskolas pievienošanu Bauskas Valsts ģimnāzijai ir balstīts ne tikai uz racionāliem apsvērumiem, bet arī vērā ņemtas izmaiņas likumdošanā. 2018.gada 18.jūlijā, stājās spēkā Grozījumi Vispārējās izglītības likuma 40.panta ceturtajā daļā, nosakot, ka Valsts ģimnāzija ir tiesīga īstenot arī pilnu pamatizglītības programmu, tādejādi abu izglītības iestāžu apvienošana vienā – Bauskas Valsts ģimnāzijā - ir kļuvusi iespējama. Šobrīd abas mācību iestādes atrodas burtiski zem viena jumta, skolu apvienošana sekmēs nepārtrauktu un vienotu mācību procesu, ar vienotām kvalitātes prasībām.

Savukārt Bauskas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare pamatoja šāda soļa nepieciešamību, pieminot ģimnāzijas, kā vadošās izglītības iestādes, būtisko lomu visa novada- kā reģionālā attīstības centra, izglītības jomas kontekstā. Skolu apvienošanas mērķis - integrēt abu izglītības iestāžu labo pieredzi un tradīcijas, racionāli un efektīvi izmantojot finanšu līdzekļus, materiāltehniskos un personāla resursus, nodrošināt Bauskas Valsts ģimnāzijā pilnu pamatizglītības un vidējās izglītības ieguvi no 1. līdz 12.klasei.

Pedagogi aktīvi iesaistījās diskusijās, vēršot uzmanību jautājumiem, kas saistīti ar speciālās izglītības programmu, iestājeksāmenu nepieciešamību un kritēriju noteikšanu sākumskolas skolēnu pārejai 7. klasē pēc 6. klases beigšanas. Vairāki pedagogi izteica viedokli, ka šāda apvienošanās negatīvi varētu ietekmēt Bauskas Valsts ģimnāzijas statusu.

Sarunu gaitā tika pārrunāts jautājums arī par skolas direktora pienākumu izpildītāju līdz brīdim, kad skolai būs jaunais iestādes direktors. Pedagogi izteica neapmierinātību par to, ka informāciju par šādu iespējamo skolu apvienošanu nav uzzinājuši agrāk un, ka šis  lēmums tiek pieņemts steigā. Pieredzējušākie skolotāji atzīmēja, ka savā 30 gadu darba stāžā piedzīvo jau trešo skolu reformu.

Bauskas novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Kalinka sniedza atbildes gan par direktora, direktora p.i. iecelšanas kārtību, gan arī paskaidroja vairākas tehniskas detaļas, ar kādām saskarsies pedagogi skolu apvienošanas laikā. Pedagogi tika informēti arī par plānotajiem telpu remonta darbiem, kas paredzēti rudenī.

Tikšanās noslēgumā pašvaldības darbinieki rosināja skolotājus atbalstīt skolu apvienošanos, liekot uzsvaru uz nākotni. Šī lēmuma mērķis ir radīt tādu mācību iestādi, kas arī realizējot ERAF SAM 8.1.2 projektu “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” izveidotu mācību vidi, kurā ikviens bērns varētu saņemt mūsdienīgu, kvalitatīvu izglītību.

Ar Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļas prezentāciju var iepazīties šeit.

 

Inga Pinne, sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas