Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

2014./2015.mācību gadā aktīvi strādāja matemātikas skolotāju metodiskā apvienība


2014./2015.mācību gadā aktīvi strādāja matemātikas skolotāju metodiskā apvienība2015.06.19 Komentāri (0) 2014./2015.mācību gadā aktīvi strādāja matemātikas skolotāju metodiskā apvienība

 

 

 

2014.gada 10.-11.oktobrī Kuldīgā novada 8 matemātikas skolotāji piedalījās Latvijas matemātikas skolotāju apvienības konferencē „Matemātika ārpus skolas”. Pedagogi dalījās pieredzē ar kādiem metodiskajiem paņēmieniem aktivizēt skolēnus matemātiku pielietot dabā, ikdienā un sadzīves situācijās.

2015. gada 10., 11.aprīlī Daugavpilī notika Latvijas Matemātikas skolotāju apvienības (LMSA) konference „Meistars matemātikas mācīšanā”. 12 Bauskas novada matemātikas skolotāji piedalījās LMSA konferencē Daugavpils Universitātē (DU). Lekcijās un darba grupās tikāmies ar Universitātes profesoriem, Matemātikas katedras docētājiem, pilsētas skolu pedagogiem. Lekcijā ,Meistari matemātikas pētniecībā” iepazināmies ar mūsdienu matemātikas problēmām, nozīmīgākajiem atklājumiem matemātikā mūsdienās, matemātikas meistardarbiem, matemātiku Latvijā, Daugavpils Universitātes Matemātisko pētījumu centra darbību. Interesanti likās Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja matemātikas skolotāja piedāvātie izstrādāto darba lapu paraugi skolēniem trigonometrijā. Matemātikas stunda kā loģikas spēle-viena no iespējām aktīvai stundai. Tika runāts par metodiskiem paņēmieniem matemātikas stundās. Interesanta likās pieredze, kā matemātiku mācīt bilingvāli-angliski latviskai auditorijai.

            Daugavpils Universitātē bijām ekskursijās uz DU Dabas zinātņu un tehnoloģiju korpusu, DU observatoriju. Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja un Daugavpils Centra vidusskolas matemātikas skolotāji dalījās ar saviem pieredzes stāstiem.

Tika runāts par ceļu uz meistarību – motivējošiem un psiholoģiskiem aspektiem. Harizmātisks skolotājs, skolotāja tēls, skolotājs-autoritāte, skolotājs-līderis, kompetenču līmeņi, laika pārvaldīšana-jautājumi, par kuriem runāja lektori. Notika arī praktiskā nodarbība uzdevumu modelēšanā. DZM centra lektores aktivizēja mācīšanu, kas sekmē skolēna mācīšanos un runāja par Scientix resursu izmantošanas iespējām.

 

Mācību gads matemātikas skolotājiem noslēdzās ar GeoGebras kursiem 2015.gada 15.,16.jūnijā Bauskas novada Izglītības nodaļā.

 

Bauskas novada 25 matemātikas skolotāji programmas vadītājas Jelgavas Valsts Ģimnāzijas matemātikas skolotājas, mācību grāmatu autores E.Slokenbergas vadībā apguva pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmu ,,Dinamiskās matemātikas programmas ,,GeoGebra” izmantošana matemātikas stundās(A)”.

12 stundās apguva tēmas:

1.         GeoGebras pamatfunkcijas un pieejamie rīki,

2.         Metodisko materiālu izveide programmā GeoGebra,

3.         Animāciju un jaunu rīku izveide programmā GeoGebra.

Skolotāji pilnveidoja savas IKT prasmes. Mācījās lietot GeoGebru, veidot interaktīvus tiešsaites materiālus mācību  stundām, orientēties GeoGebraTube jau gatavajos materiālos. GeoGebras pamatfunkcijas un pieejamos rīkus mācījās lietot gan algebriskā vidē, gan grafiskā vidē, gan izklājlapās. Skolotāji apguva pamatiemaņas strādāt ar 2D un 3D grafiku.

Skolotāji atzina, ka iegūtās zināšanas un prasmes var lieliski izmantot, veidojot interaktīvas stundas , mācot par funkcijām, statistiku, ģeometriskajiem pārveidojumiem, telpiskajiem ķermeņiem ,to šķēlumiem un virsmu izklājumiem, kā arī vēl daudzās tēmās. GeoGebra ir lielisks palīgs skolēnu telpiskās iztēles veidošanā.

GeoGebra apvieno ģeometriju, algebru, zīmēšanu, statistiku, matemātisko analīzi vienā ērti lietojamā paketē. Šī datorprogramma palīdz attīstīt matemātisko domāšanu, izskaidrot matemātiskas darbības un formulas jauniešiem uztveramākā veidā. Un tas noteikti ir interesantāk nekā skolotājs pie tāfeles ar krītiņu rokās.

 

Matemātikas MA vadītāja, Bauskas Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotāja Lilita Krastiņa

 

 

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas