Ceturtdiena, 01. Decembris, 2022. Arnolds, Emanuels

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

20.janvārī Bauskas muzeja pagalmā apskatāma brīvdabas izstāde „Barikādēm 30”


20.janvārī Bauskas muzeja pagalmā apskatāma brīvdabas izstāde „Barikādēm 30”2021.01.18 Komentāri (0) 20.janvārī Bauskas muzeja pagalmā apskatāma brīvdabas izstāde „Barikādēm 30”

Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, 20. janvārī no plkst. 17.00 līdz 20.00 Bauskas muzeja pagalmā, atminoties notikumus pirms 30 gadiem, būs apskatāma vienas dienas brīvdabas digitāla fotoizstāde “Barikādēm 30”. Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām ievērot distancēšanos, apmeklējot publiskas vietas.

1991. gada janvāra notikumi vairs nav vērtējami kā nesena pagātne, jo starplaikā izaugusi vairāk nekā viena paaudze. Šobrīd, kad saudzējot savus līdzcilvēkus un sevi, mēs nedrīkstam būt kopā un stāvēt plecu pie pleca, gribam ar jums dalīties fotomirkļu atmiņās par laiku, kad tikai stāvot cieši kopā, mēs varējām pasargāt savus līdzcilvēkus, sevi un savu valsti.

 

 

Janvārī pirms 30 gadiem tauta vienoti atsaucās Latvijas Tautas frontes aicinājumam piedalīties protesta manifestācijā 13. janvārī Daugavmalā. Uzreiz pēc tās, pierādot gatavību noturēt nesen iegūto brīvību, sākās barikāžu veidošana, ar mērķi pasargāt no ienaidnieka potenciālā uzbrukuma svarīgākos objektus.

 

Arī mūsu novada cilvēki piedalījās un fiksēja dažādus fotomirkļus no notikumiem, kurus arī jūs varēsiet aplūkot izstādē un kaut nedaudz izbaudīt tā laika noskaņas. Tolaik vēl pavisam jauni puiši Arnis Indriks, Raitis Ābelnieks un citi iemūžināja šos vēsturiskos notikumus.

 

Izstādē būs skatāmas arī unikāla, ļoti emocionāla, profesionālu fotogrāfu darbu kolekcija par janvāra notikumiem Baltijā. Tā ir kādreizējā Bauskas rajona kolhoza „Uzvara” fotosalona kolekcija, kuras īpašnieks šobrīd ir Gūrijs Bulle.

 

Aicinām iedzīvotājus, kuru personīgajā arhīvā varētu būt gan profesionālu fotogrāfu, gan amatieru foto attēli no barikāžu nedēļām Rīgā vai ar tām saistītiem notikumiem reģionos, nodot tos Bauskas muzejam.

 

Izstāde digitālā formātā tapusi sadarbībā ar Bauskas Kultūras centru, un Bauskas muzeja pagalmā būs skatāma pateicoties Bauskas Kultūras centra tehniskam atbalstam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas