Piektdiena, 27. Janvāris, 2023. Ildze, Ilze, Izolde

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

1991. gada barikāžu 25. gadadienas atceres pasākumu programma 2016. gada janvārī


1991. gada barikāžu 25. gadadienas atceres pasākumu programma 2016. gada janvārī2016.01.08 Komentāri (0) 1991. gada barikāžu 25. gadadienas atceres pasākumu programma 2016. gada janvārī
  • 16.janvārī bezmaksas atceres pasākums - koncerts “Bulvārī brīvība”

Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Kultūras ministriju un 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrību organizē atceres pasākumu 1991. gadā notikušajām barikādēm. Pasākums notiks 2016. gada 16. janvārī no plkst. 15.00 – 19.30 Ķīpsalas hallē. Pasākuma režisori: Juris Jonelis un Uģis Brikmanis.

Atceres pasākumam aicināti pieteikties barikāžu dalībnieki ar tuviniekiem, lai visi kopā atminētos, kā arī dalītos pieredzē un sajūtās par piedzīvoto.

2016. gada janvārī Barikādēm aprit 25 gadi. Atceres pasākuma “Bulvārī brīvība” galvenais motīvs ir Barikāžu laika mantojums jaunajai paaudzei, programmā paredzot piemiņai veltītus video stāstus un dzeju, ko ierunājuši Daugavpils teātra jaunā dramatiskā teātra aktiera mākslas kursa studenti (kursa vadītājs režisors Juris Jonelis), kā arī barikāžu dalībnieku atmiņu stāstus ierunājuši Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera un režijas mākslas 3. kursa studenti (kursa vadītāja profesore Māra Ķimele). Pasākuma apmeklētāji varēs klausīties atmiņu stāstus par 1991. gada notikumu dalībnieku mobilizāciju, sajūtām, emocijām, plāniem, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem, kā arī skatīties filmas no 1991. gada janvāra galvenajām norises vietām.

Muzikālo repertuāru patriotiskās skaņās nodrošinās mūsdienu tautas mūzikas apvienība Jauno Jāņu orķestris, muzikālā apvienība Raxtu raxti, etnorokgrupa ElektroFolk, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris Sōla, Rīgas Tehniskās universitātes studentu pūtēju orķestris SPO, kā arī jaunā un talantīgā dziedātāja Aleksandra Špicberga.

Atceres pasākums ir bez ieejas maksas!

Barikāžu dalībnieku ar tuviniekiem pieteikšanās pasākumam: rakstot uz barikades@lka.edu.lv vai zvanot 67213525.

  • 1991. gada barikāžu 25. gadadienai veltīts koncerts 20. janvārī plkst. 19.00 Rīgas Domā

Koncertā piedalās: Igo, Renārs Kaupers, Jānis Stībelis, Aija Andrejeva, Goran Gora, Vestards Šimkus, Latvijas Radio koris un Kaspars Putniņš, Elīna Šimkus, Ieva Kerēvica, Aija Vītoliņa, Sus Dungo, Dainis Skutelis, Laima Jansone, Anete Kozlovska, Rīgas Doma meiteņu koris un citi.

Koncerta režija: Intars Rešetins un Juris Vaivods.

Ieeja bez maksas.

Papildu informācija kultura.riga.lv un ascendum.lv.

Koncertu organizē Ascendum sadarbībā ar Rīgas domi, atbalsta Meduza, Rīgas Doms, McCANN Rīga. Informatīvi atbalsta LTV, SWH.

  • Doma laukumā veselu diennakti notiks 1991. gada barikāžu rekonstrukcija

Godinot 25 gadus kopš 1991. gada janvāra barikāžu notikumiem, 15. un 16. janvārī Doma laukumā notiks barikāžu rekonstrukcijas akcija, kuras ietvaros veselu diennakti Doma laukumā degs ugunskuri, pie tiem dežūrēs brīvprātīgie, būs aplūkojama vēsturiskā barikāžu laika tehnika, uzstāsies pazīstamas mūzikas grupas un kolektīvi. 

Barikāžu rekonstrukcijas akcijas laikā veselu diennakti pie ugunskuriem Doma laukumā pulcēsies un vēsturisko 1991. gada noskaņu centīsies restaurēt jaunsardzes jaunieši, Latvijas Aizsardzības akadēmijas kadeti, brīvprātīgie un bijušie barikāžu dalībnieki. 

Doma laukumā varēs aplūkot vēsturisko smago tehniku, kas bija novietota Doma laukumā arī tajās 1991. gada dienās. Būs aplūkojamas smagās automašīnas „Kamaz”, dažādu veidu traktori, Barikāžu muzeja autobuss „Ikarus”, kā arī speciālais transports. 

Doma laukumā uzstāsies pazīstami mūziķu kolektīvi, kas iepriecinās barikāžu dalībniekus gan pie ugunskuriem, gan muzicējot īpaši iekārtotā skatuvē smagās automašīnas kravas nodalījumā. Jau zināms, ka akcijas laikā sagaidāma grupas „Pērkons” uzstāšanās, muzicēs arī kapela „Bumerangs”, vīru kopa „Vilki”, Valdis Atāls, vīru koris “Tēvzeme”, daudzi pazīstami Latvijas dziesminieki un citi sabiedrībā labi zināmi kolektīvi. 

Tāpat kā 1991. gadā, piedalīties pasākumā un uzmundrināt barikāžu rekonstrukcijas dalībniekus brīvprātīgā kārtā aicināti visi Latvijas mūziķi un kolektīvi, kas vēlas publiski apliecināt, ka dziesmu spēks spēj dot spēku un saliedēt tautu arī mūsdienās. Mūziķi un kolektīvi, kas vēlas piedalīties Barikāžu rekonstrukcijas „Muzikālajā maratonā”, aicināti pieteikties, sazinoties ar pasākuma izpildproducentu, rakstot uz e-pasta adresi: ididit@ididit.lv

Līdztekus barikāžu rekonstrukcijai un muzikālajām aktivitātēm Doma laukumā varēs iegūt arī plašu informāciju par 1991. gada janvāra notikumiem – ik pa laikam Doma laukumā skanēs vēsturiskie barikāžu laika Latvijas Radio ziņu ieraksti, būs aplūkojama barikāžu foto izstāde. 

Pasākuma ietvaros Vides Filmu studija piedāvās visiem interesentiem noskatīties režisora Olafura Rognaldsona dokumentālo filmu „Tiem, kas uzdrošinās”, kas vēsta par bijušā Īslandes ārlietu ministra Jona Baldvina Hanibalsona centieniem lielajām Rietumu varām ieklausīties Baltijas valstu lūgumā pēc neatkarības. Tāpat varēs noskatīties Pētera Krilova dokumentālo filmu „Uz spēles Latvija”.

Barikāžu rekonstrukcija Doma laukumā notiks no 15. janvāra plkst. 15.00 līdz 16. janvāra plkst. 15.00. Plašāka informācija par pasākuma norisi un programma būs pieejama interneta vietnē www.barikades.lv

Rekonstrukcijas pasākumu Doma laukumā rīko 1991. gada barikāžu muzejs, izpildproducents biedrība „I Did It”.  

 

  • Citi svētku sarīkojumi: 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas