Piektdiena, 21. Jūlijs, 2017. Meldra, Meldris, Melisa
Sazinies ar mums 80003939

LIAA Bauskas biznesa inkubators


 


 

Pieteikuma anketa atrodama šeit: http://www.liaa.gov.lv/…/2014…/biznesa-inkubatori/pieteikums

 


Atskats uz LIAA Bauskas biznesa inkubatora aktualitātēm maijā

Ikviens uzņēmējs teiks, ka uzņēmējdarbības ceļš nav vieglākais. Tas ir piepildīts ar lielām cerībām un vēl lielākiem zemūdens akmeņiem, kuriem pārkāpt mums traucē tieši prasmju un pieredzes trūkums. Lai arī ik dienu publikācijās par uzņēmējdarbību mēs tiekam iepazīstināti ar dažādiem veiksmes stāstiem, bet maz tiek pieminēts tas, ka šādiem pozitīvajiem piemēriem kodolā ir cilvēks, viņa apņēmība, spēja sevi un savas prasmes attīstīt. Tieši uz topošo un esošo uzņēmēju prasmju attīstību LIAA Bauskas biznesa inkubators šobrīd savā darbībā liek vislielāko uzsvaru.

Maija sākumā pastāstīt par savu uzņēmējdarbības pieredzi tika uzaicināts AS “Balticovo” komercdirektors Toms Auškāps. Vakara tēma – pārdošana un plānošana. Toms ikvienam klausītājam norādīja, ka uzņēmums ir pielīdzināms komandas sportam, ne individuālām sprintam. Komandas darbs, māksla sastrādāties un darbinieku spēcīgās personības ir bijis pamats tam, lai veiksmīgi vadītu un attīstītu uzņēmumu. Darbiniekos ir jāiegulda, uzsverot pozitīvo motivāciju un balansa uzturēšanu starp darbu un privāto dzīvi.

Savukārt maija izskaņā uz LIAA Bauskas biznesa inkubatorā norisinājās meistarklase “Sociālie tīkli biznesam”. Savā pieredzē par dažādām Facebook reklāmas iespējām kvalitatīvai pārdošanai dalījās pieredzējis lektors Jānis Jakobs. Kā norādīja Jānis, tad Facebook nav popularitātes spēle, tas ir pārdošanas kanāls. Vakara gaitā bija iespēja uzzināt dažādas iespējas, kā, sasaistot Facebook ar mājaslapu, klientu e-pastiem, Google meklēšanu vai kopīgām interesēm, var veidot mērķtiecīgu klientu bāzi un paaugstināt ienākumus. Tā kā klausītājiem informācija šķita ļoti saistoša un noderīga, tad LIAA Bauskas biznesa inkubatora dalībniekiem jau šajā vasarā tiek plānotas padziļinātas praktiskās apmācības dienas garumā.

Protams, darbs inkubatorā turpinās arī starp pasākumiem. Esam uzņēmuši skolēnus, lai iepazīstinātu ar savu darbību. Nākt ciemos vai nu grupās, vai individuāli aicinām arī turpmāk ikvienu interesentu. Un kā jau sākumā rakstā minējām, tad ne jau biznesa ideja, bet pats cilvēks un vēlme attīstīties visam ir pamatā. Vērojot inkubatora dalībniekus, var redzēt, ka jaunie uzņēmēji kāpj pāri savai komforta zonai, izaicina sevi, ir motivēti uzņemt informāciju un uzklausīt viedokļus. Tas ir labs pamats tam, ka kādu dienu mēs dzirdēsim veiksmes stāstu arī no viņiem.

 Nobeigumā varam painformēt par jūnija pasākumiem. 8.jūnijā LIAA Bauskas biznesa inkubatorā ar pieredzes stāstu dalīsies SIA “Linum Color” Eksporta vadītāja Ilze Hofmane, kura stāstīs par produkta ceļu līdz eksportam. Savukārt pārdošanas prasmes attīstīt aicinām 29.jūnija vakarā. Uz pasākumiem tiek aicināts jebkurš Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadu iedzīvotājs.

Atgādinām, ka LIAA Bauskas biznesa inkubators tiek finansēts projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

LIAA Bauskas biznesa inkubatora projektu vadītāja Laila Stapkeviča
Katoļu iela 3, Bauska, LV-3901
Tālr. +371 62 400 908


Uzņēmēju pieredzes apmaiņas vakars "Kļūdas biznesā"

Šā gada 6.aprīlī ikviens Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadu iedzīvotājs tiek aicināts ierasties  LIAA Bauskas biznesa inkubatorā, lai uzklausītu SIA "Bauskas Alus" valdes priekšsēdētāja Vladimira Barskova un SIA "Spals" valdes locekļa Jāņa Nudiena pieredzes stāstos. Šie ir uzņēmēji, kuri sevi ir pierādījuši un ar kuru panākumiem varam lepoties. 

Kādas ir bijušas pieļautās kļūdas uzņēmējdarbībā? Kādi bija šo kļūdu risinājumi? Kādi ieteikumi tam, lai šīs kļūdas netiktu pieļautas? Uz visiem šiem jautājumiem atbildes meklēsim jau šo ceturtdien!

Šajos stāstos ko nozīmīgu atradīs ikviens, pat ja mērķis par savu uzņēmumu šobrīd liekas kas tāls un nesasniedzams!


Svinīgi atklāj LIAA Bauskas biznesa inkubatoru

Ceturtdien, 26.janvārī Bauskā, Katoļu ielā 3 ar svinīgu pasākumu tika atklāts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Bauskas biznesa inkubators – viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos. Tā atklāšanas pasākumā jaunos uzņēmējus un viesus uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova, kā arī LIAA Bauskas biznesa inkubatora vadītājs Uldis Maniks.

Pasākuma laikā esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, kā arī citiem interesentiem bija iespēja uzzināt biznesa inkubatora darbības pamatprincipus, apskatīt tā telpas, iepazīties ar biznesa inkubatora sadarbības partneriem, kā arī iegūt informāciju par LIAA biznesa inkubatora attīstības plāniem Bauskā un tā darbības teritorijā – Rundāles, Bauskas, Vecumnieku un Iecavas novados.

"Bauskas novada infrastruktūra un daudzie aktīvie iedzīvotāji veido pievilcīgu vidi mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai. Dažkārt jaunu uzņēmumu dibināšanai ir pieejami visi nepieciešamie resursi, taču pietrūkst zinošu speciālistu padoma. Tagad jaunais Bauskas biznesa inkubators dod iespēju pārvarēt arī šo šķērsli un nodrošina kvalitatīvu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem,” atzīst Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

 

 

 

 

 

 

 

 

LIAA direktors Andris Ozols: „Latvijas nākotne ir inovatīva, eksportspējīga uzņēmējdarbība, kas spēj nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamās darbavietas visā valstī, stabilu labklājību un drošību par nākotni. Lai šī nākotne pienāktu iespējami drīzāk, nenovērtējami svarīga ir palīdzība ne tikai jaunas uzņēmējdarbības sākšanai, bet arī jau esošās attīstīšanai. Tāpēc LIAA biznesa inkubatoros tiks nodrošinātas visplašākās iespējas gan attīstīt savu ideju, gan iegūt vērtīgas praktiskas konsultācijas.”

Pasākumā piedalījās arī Bauskas biznesa inkubatora darbības teritorijā ietilpstošo pašvaldību vadītāji, sadarbības partneri no finanšu institūcijas ALTUM, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, biedrības „Bauskas rajona lauku partnerība”, kā arī komersanti un biznesa ideju autori, kuri jau iesnieguši pieteikumus uzņemšanai biznesa inkubatorā.

Lai veicinātu auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, LIAA 2016. gada 1.septembrī izveidoja 14 biznesa inkubatorus - LIAA reģionālās filiāles visā Latvijā: nacionālas nozīmes centros – Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī; reģionālas nozīmes centros – Kuldīgā, Talsos, Bauskā, Siguldā, Ogrē un Madonā un vienu radošo biznesa ideju inkubatoru Rīgā.

Inkubatorā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50%, un inkubators attiecīgi segs otru pakalpojuma vērtības daļu.

Inkubatoros ir pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kuras ietvaros uzņēmēji var testēt savas biznesa idejas un saņemt bezmaksas konsultācijas.

Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita informācija pieejama LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv.

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra 

FOTOGALERIJA ŠEIT!


Bieži nākas atbildēt uz jautājumu, kas ir pirmsinkubācija. Ļoti ceram, ka šī bilde palīdzēs rast atbildes un LIAA Bauskas biznesa inkubatora sniegtās iespējas izmantos arvien vairāk uzņēmīgi Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novadu iedzīvotāji!


LIAA Bauskas biznesa inkubatora Konsultatīvā komisija ir lēmusi un pirmie uzņēmēji jau drīzumā kļūs par oficiāliem biznesa inkubatora dalībniekiem! Apsveicam!!!

Taču uzņemšana turpināsies arī turpmāk! 

Ja tev vēl nav sava uzņēmuma, bet ir lieliska biznesa ideja, piesakies pirmsinkubācijai (uzņemšana notiek nepārtraukti).

Ja tev jau ir savs uzņēmums, kuru vēlies straujāk attīstīt un izmantot LIAA Bauskas biznesa inkubatora atbalsta priekšrocības, tad pieteikties inkubācijai vari jau šodien, taču uzņemšana tiek kolektīvi organizēta ik pēc 3 mēnešiem.

Abos gadījumos jāaizpilda ir vienkārša pieteikuma anketa, ko atradīsiet šeit: http://www.liaa.gov.lv/lv/fondi/2014-2020/biznesa-inkubatori/saistitie-dokumenti

"Don't just talk about what you want to accomplish. Make it happen."


17.janvārī Komisija lēma par pirmo dalībnieku uzņemšanu LIAA Bauskas biznesa inkubatorā!

Ja arī tu vēlies kļūt par saimnieku sev un saņemt atbalstu, piesakies jau šodien!


LIAA Bauskas biznesa inkubatora darbības aktualitātes janvārī

LIAA Bauskas biznesa inkubators savu darbību uzsāka 2016.gada 1.decembrī un šobrīd turpinās aktīvs darbs pie jauno un topošo uzņēmēju piesaistes, konsultēšanas un uzņemšanas. Ir saņemti pirmie projektu pieteikumi gan pirmsinkubācijai (atbalsts fiziskām personām), gan inkubācijai (atbalsts esošajiem jaunajiem uzņēmējiem) un janvāra laikā jau tiks uzņemti pirmie dalībnieki. 
Saviesīgā Bauskas biznesa inkubatora atklāšana tiek plānota 2017.gada 26.janvārī, kad būs iespēja apskatīt jaunās biznesa inkubatora telpas, iepazīties ar organizatorisko komandu, kā arī iesaistīties neformālās sarunās par uzņēmējdarbības attīstības iespējām Bauskas, Rundāles, Iecavas un Vecumnieku novados. Savukārt jau februāra sākumā tiek plānotas pirmās tikšanās aktivitātes jebkuram interesentam, kuram ir biznesa ideja un jau esošajiem jaunajiem uzņēmējiem. Precīzāku informāciju par šīm un arī turpmākajām aktivitātēm variet iegūt LIAA Bauskas biznesa inkubatora Facebook lapā: https://www.facebook.com/BauskasBiznesaInkubators/
Atgādinām, ka inkubatorā var saņemt visu nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. 
Jaunajā inkubatora programmā pieejams: 
Pirmsinkubācijas atbalsts (bezmaksas) fiziskām personām un jaunajiem komersantiem uz laiku līdz 6 mēnešiem: 
• Sākotnējās biznesa idejas novērtējums;
• Konsultācijas biznesa modeļa pilnveidei;
• Biznesa prasmju un iemaņu apguve;
• Uzņēmējdarbībai nepieciešamā vide (open office) un biroja aprīkojums;
• Citas bezmaksas konsultācijas, apmācības un semināri.

Inkubācijas atbalsts jauniem komersantiem uz laiku ne ilgāk par 4 gadiem:
• Viss pirmsinkubācijā pieejamais atbalsts (bezmaksas);
• Dažādi pakalpojumi (testēšana, prototipēšana, mārketings, tirgus izpēte, grāmatvedība, u.c.) (50% līdzfinansēts);
• Ekspertu konsultācijas (50% līdzfinansēts);
• Mentoru atbalsts (bezmaksas);
• Iespēja pretendēt uz grantu ar līdzfinansējumu 50% apmērā no attiecināmajām izmaksām.

Projektus arī turpmāk var pieteikt LIAA mājaslapā vai Katoļu ielā 3, 2.stāvā, Bauskā. Iesniedzamie dokumenti un plašāka informācija atrodama LIAA mājaslapā (www.liaa.gov.lv/fondi/2014-2020/biznesa-inkubatori).

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.


Būtiska daļa no Eiropas Savienības fondu kopējā finansējuma plānošanas periodā 2014.-2020. ir un būs pieejams tieši uzņēmējiem. Lai neapmaldītos atbalsta iespēju līkločos, LIAA piedāvā apkopotu informāciju par visiem pieejamajiem atbalsta mehānismiem uz 217.gada janvāri. 

http://www.liaa.gov.lv/files/liaa/attachments/aktualie_atbalsta_instrumenti_janvaris.pdf


«Gribu, bet baidos...» Pazīstami vārdi, ko esam dzirdējuši no līdzcilvēkiem, kas apsver iespēju sākt uzņēmējdarbību. Sava biznesa uzsākšana, protams, nav viegli un vieglprātīgi sperams solis, taču galvenais palīgs šajā jomā ir drosme un uzņēmība. 

Lūk ir daži piemēri ar pieredzes stāstiem par uzņēmīgiem latviešiem, kuri ir kļuvuši par saimniekiem sev! 

http://www.ezeruzeme.lv/wp-content/uploads/2015/02/Biznesa_piemeri_Mentorings_140625.pdf

 


LIAA Bauskas biznesa inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu 

komersantu izveidi un attīstību Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novados. 

Informāciju par pieejamo atbalstu var saņemt LIAA mājas lapā, kā arī Bauskas biznesa inkubatora telpās, Katoļu ielā 3!

http://www.liaa.gov.lv/…/2014-2…/biznesa-inkubatori/atbalsts

 


Ne tikai lielajās pilsētās ir lielas iespējas, arī mūsu pašu novadiem ir ko piedāvāt!
Esam apkopojuši informāciju par pieejamiem uzņēmējdarbības atbalsta mehānismiem Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novados. Tālāk ir nepieciešama jūsu izvēle un apņemšanās šīs iespējas izmantot!

"Every accomplishment starts with the decision to try"