Otrdiena, 20. Februāris, 2018. Smuidra, Smuidris, Vitauts
Sazinies ar mums 80003939

Jaunumi


DRĪZUMĀ


Latvijas iedzīvotāju vidū iecienītā mājokļu garantiju programma no marta ar jauniem nosacījumiem būs pieejama arī jaunajiem speciālistiem.

Akcelerācijas fondi komandu izvērtēšanu un uzņemšanu sāks 2018. gada 1. pusgadā. Fondi jau šobrīd gaida trakas, bet pelnošas idejas!

Tālākajām uzņēmumu attīstības stadijām startēsim sēklas un sākuma, kā arī izaugsmes kapitāla fondus, kas jau ir atlasīti iepirkuma procesos un gatavojas darbības uzsākšanai. Visi fondu pārvaldnieki jau šobrīd ir atvērti idejām, viņu kontakti ir pieejami ALTUM mājas lapā.

ZEMGALĒ


Uzņēmums Dabas dots sadarbībā ar LLU pārtikas tehnologiem radījis veselīgu un gardu augu dzērienu "Dzeramais", savukārt ražotne top ar ALTUM Starta un MVU izaugsmes aizdevumu atbalstu.

Apzaļumošanas un labiekārtošanas uzņēmums Alejas projekti turpina savu attīstību – pērn piesaistīta ALTUM kredīta garantija un Nordea bankas finansējums jaunas ražošanas un noliktavas ēkas būvniecībai un darbības apjomu paplašināšanai.

Augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmuma Kronis gardās zupas kopš pērnā gada ceļo droši uz Krieviju, pateicoties ALTUM eksporta garantijām.

Zemnieku saimniecības Mazās Saulespuķes saimnieks Kristaps Bagātais ar ALTUM atbalstu palielinājis lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības līdz 560 hektāriem, bet pērn saņēmis finansējumu modernas noliktavas ar graudu kalti būvniecībai.

                     

 Cieņā,

Mārīte Lazdiņa

Altum Zemgales reģiona vadītāja

T.26 30 33 81

marite.lazdina@altum.lv

 


31.01.2018.

Aicinām uzņēmējus uz apmācībām vietējo ražotāju konkurētspējas, pieredzes un zināšanu celšanai - jaunākās tehnoloģijas un iepakojums

Apmācību mērķis: Veicināt vietējo ražotāju un pakalpojumu sniedzēju konkurētspēju, sniedzot jaunāko un aktuālo informāciju par zinātnes sasniegumiem; iepazīstināt uzņēmējus ar jaunākajām tehnoloģijās, produktu pārstrādē un to iepakošanā Latvijas Lauksaimniecības universitātē un APP "Dārzkopības institūtā."

Laiks un vieta: 

 • 2018.gada 6.februāris, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Pārtikas Tehnoloģiju fakultāte, Rīgas iela 22, Jelgava.
 • 2018.gada 13.februāris, APP "Dārzkopības institūts", Graudu iela 1, Ceriņi, Krimūnu pagasts, Dobeles novads.

Pieteikšanās divu dienu apmācībām šeithttp://ejuz.lv/ielupe

Apmācību programma šeithttp://ejuz.lv/progr

Projekts "Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana" Nr. 17-00-A019.332-000003


Uznēmējus aicinām uz tikšanos: Vai uzņēmumiem energoefektivitāte atmaksājas?

Cien. Uzņēmēj, aicinām un tikšanos par jaunu valsts atbalsta programmu uzņēmumu energoefektivitātei: 6.februārī plkst. 16:0Bauskā, Uzvaras ielā 1, 3.stāva zālē.

Pētījumi rāda, ka aptuveni 10% uzņēmumu lielākā izmaksu pozīcija ir izmaksas par enerģiju,  vēl 25% uzņēmumu tā ir otra vai trešā lielākā izdevumu pozīcija. Pasaulē un Eiropā šobrīd ir ļoti plašs dažādu instrumentu klāsts, ar kuru palīdzību uzņēmumi var kļūt energoefektīvāki, mazāk tērēt par enerģiju, kļūt konkurētspējīgāki un fokusēties uz izaugsmi.

Attīstības finanšu institūcija ALTUM sākusi piedāvāt pavisam jaunu finanšu instrumentu, kas uzņēmumiem var palīdzēt  sasniegt šo mērķi.

Tagad uzņēmumiem ir pieejams finansējums līdz 500 tūkstošiem eiro dažādiem energoefektivitātes pasākumiem. Piemēram, lai iegādātos jaunas, enerģiju taupošas ražošanas iekārtas, apgaismojuma atjaunošanai, apkures un kondicionēšanas sistēmām u.c.  vajadzībām.

Ir aprēķināts, ka veicot investīcijas modernākās iekārtās, uzņēmumi var panākt tiešām būtisku enerģijas ietaupījumu – nomainot apgaismojumu pat 50%.

Tikšanās laikā uzzināsiet:

-          Kādas ir finansējuma izmantošanas iespējas un nosacījumi?

-          Kā izvērtēt paredzamo enerģijas ietaupījumu un cik ilgā laikā investīcijas var atpelnīties?

-          Ar ko jāsāk, lai uzlabotu sava uzņēmuma energoefektivitāti un gūtu taustāmu finansiālu ieguvumu?

Piedalīsies:  Altum uzņēmumu enerģētikas eksperts Edgars Kudurs,  kā arī ALTUM Zemgales reģiona darbinieki?

Tikšanās laikā būs iespēja saņemt Individuālas konsultācijas par valsts  atbalsta programmu uzņēmumu energoefektivitātei.

Ja esat iesiet ieinteresēti, bet nevariet apmeklēt tikšanos, lūgums zvanīt t. Nr. 29515605, vai rakstīt uz e-pastumarita.jirgensone@altum.lv

Lūgums pieteikties uz tikšanos 06.02.2018. Bauskā,  zvanot  t. Nr. 29515605, vai rakstot uz e-pastu marita.jirgensone@altum.lv


 

Biznesa uzsākšanas treniņš 50+ (bez maksas)

Ikviens var uzsākt ko jaunu jebkurā dzīves posmā! Vai tā būtu kūku cepšana pēc pasūtījuma, vai starptautisks apdrošināšanas uzņēmums – tos vieno uzņēmēja attieksme. Attieksme ir tā, kas veido mūsu ikdienu un nākotni, tādēļ veiksmīgs bizness sākas ar attieksmes veidošanu.

Šajā kursā mēs praktiski trenēsim uzņēmējiem nepieciešamās prasmes, bet pasniedzēji būsim visi un mācīsimies viens no otra.

Norise:  biznesa konsultāciju un mācību centrā „LatConsul” Raiņa bulvārī 2 – 3, Rīgā. Apmācības notiks 3 dienas - 5., 6. un 7. februārī no plkst. 10.00 līdz 13.30.

Dalība: personām vecumā virs 50 gadiem dalība bez maksas .

Programmā:

Prezentācijas prasmju treniņš;
Attieksmes veidošanas treniņš;
Pašmotivācijas treniņš;
Kontaktu tīklu veidošana;
Pārrunu vešanas prasmju treniņš;
Problēmu risināšana;
Komunicēšanas prasmes.

Treniņu vadīs: Aija Lokenbaha  – uzņēmēja, biznesa pasniedzēja, Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu asociācijas valdes locekle, ieguvusi maģistra grādu biznesa vadībā.

Pēc kursiem Jūs saņemsiet apliecību par veiksmīgi apgūtu kursa programmu.

Vietu skaits ierobežots, tādēļ iepriekš nepieciešams pieteikties

Pieteikšanās un informācija zvanot pa tālr. 20712220 vai 22848846, vai rakstot uz e-pastu: latconsul@latconsul.lv

Apmācības norisināsies Nordplus projekta „SAFE” Nr. NPAD-2016/10090 ietvaros. 


22.01.2018.

Atbalsta programm pārtikas ražotājiem, lai iekļūtu lielveikalu tīklos

2018. gadā Dobeles PIUAC kopā ar sadarbības partneriem (Zemgales Plānošanas Reģionu un LTRK) plānojam uzsākt pārtikas ražotāju atbalsta programmu, kuras ietvaros vēlamies rast iespēju mazajiem un vidējiem ražotājiem ar savu produkciju iekļūt lielveikalu tīklu plauktos. Šobrīd vēlamies apzināt cik ražotāji ir ieinteresēti šāda veida atbalsta programmā.

Plānota četras aktivitātes:

 • Informatīvais seminārs par lielveikalu prasībām produkta noformējumā u.c.; (plānotais noristes laiks – februāris)
 • Praktiskā darbnīca (produkta pārdošanas pārrunu vešana); (plānotais noristes laiks – februāris)
 • Praktiskā darbnīca (pieredzes stāsti/konsultācijas) par produkta virzību veikalu tīklos; (plānotais noristes laiks – marts)
 • Savu produktu prezentācija lielveikalu tīklu pārstāvjiem (plānotais noristes laiks – marts)

Šajā atbalsta programmā iesaistīsies sekojoši lielveikalu/degvielas uzpildes staciju tīkli:

RIMI, MAXIMA, ELVI/LATS, TOP, AIBE, STOCKMANN, SKY, VIRŠI-A, CIRSLE K, NESTE, ASTARTE, LUKOIL, GOTIKA AUTO

Pasākumu cikls- BEZMAKSAS

Lai pieteiktu dalību programmā, lūgums aizpildīt dalībnieka anketu: http://ej.uz/MVUprogramma

Lelde Kolosova

Uzņēmējdarbības konsultante

Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs (Dobeles PIUAC)

Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701

Tālr.  63781739

www.pic.dobele.lv


 

Biedrība „Bauskas rajona lauku partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 3.kārtu Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma 19.2. “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātē “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas”.

Projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2017.gada 2.maija līdz 2017.gada 2.jūnijam.

3. kārtā pieejamais publiskais finansējums ir 349 165.78 EUR:     

1.mērķis: Veicināt sabiedrības iesaisti savas dzīves telpas kvalitātes uzlabošanā

2.1.rīcība „Novada vajadzībām piemērotu sabiedrisko aktivitāšu attīstība”– 178 860.24 EUR;

2.mērķis: Veicināt sabiedrības iesaisti savas dzīves telpas kvalitātes uzlabošanā

2.2.rīcība „Apdzīvoto vietu publiskās infrastruktūras uzlabošana” – 170 305.54 EUR.

Maksimālā viena projekta atbalsta intensitāte:

 • 90%;

Maksimālā attiecināmo izmaksu summa vienam projektam:

 • 50 000,00 EUR

Projektu īstenošanas termiņi:

 1. Ja tiek veikta būvniecība, teritorijas labiekārtošana – divi gadi no Lauku atbalsta dienesta lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu.
 2. Ja projektā paredzēta attiecināmo izmaksu pozīcija “Ar projektu saistītā personāla atalgojuma un darbības nodrošināšana” izmaksas, kas nepārsniedz 15% no projekta kopējās attiecināmo izmaksu summas – divi gadi no Lauku atbalsta dienesta lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu.
 3. Pārējiem projektiem projektu īstenošanas termiņš ir viens gads no Lauku atbalsta dienesta lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu.

Projektu iesniegumi jāiesniedz biedrības „Bauskas rajona lauku partnerība” birojā Bauskā, Uzvaras ielā 1, 4.stāvā papīra dokumenta formā vai elektroniska dokumenta formā Elektronisko dokumentu likumā noteiktajā kārtībā, nosūtot uz Lauku atbalsta dienesta elektronisko pastu lad@lad.gov.lv vai iesniedzot Lauku atbalsta dienesta Elektroniskās pieteikšanās sistēmā (EPS) https://eps.lad.gov.lv (pirms projekta iesnieguma iesniegšanas jābūt EPS lietotājam, noslēdzot par to līgumu ar Zemkopības ministrijas Lauku atbalsta dienestu).

Ar Vietējās attīstības stratēģiju, rīcībām, mērķiem, plānotajām darbībām, projektu vērtēšanas kritērijiem un minimālo punktu skaitu pozitīva atzinuma saņemšanai var iepazīties Bauskā, Uzvaras ielā 1, 4.stāvā, Lauku atbalsta dienesta mājas lapā www.lad.gov.lv un biedrības mājas lapā www.bauskaspartneriba.lv (sadaļā „Projekti” / „Projektu konkursi”).

Kontaktinformācija:

Jolanta Kalinka tel.29781969, e-pasts jolanta.lauva@inbox.lv

Inese Bramane tel. 26752200, e-pasts bauskas.partneriba@inbox.lv  

 

Cienījamie uzņēmēji!

Bauskas novada pašvaldība iecerējusi pašvaldības mājas lapā www.bauska.lv veidot pārskatāmu sadaļu par uzņēmējdarbību Bauskas novadā.

Aicinām Jūs piedalīties sadaļas veidošanā, iesūtot informāciju par savu uzņēmumu!

Nav būtisks ne uzņēmuma lielums, ne darbības ilgums, ne citi rādītāji. Ja darbojieties Bauskas novadā, vēlamies par Jums uzzināt!

Kāda informācija nepieciešama? 

 


Kā Latvijas jaunizveidotajiem uzņēmumiem nokļūt ASV tirgū? 

2016.gada 13. Decembrī  Rīgas Biznesa skola (www.rbs.lv)  rīkoja atklāto lekciju, kuru vadīja  amerikāņu izgudrotājs ar 45 gadu pieredzi uzņēmējdarbībā un jaunu produktu izstrādē - ALANS AMRONS. Lekcijā viņš runāja par iespējām Latvijas jaunizveidotiem uzņēmumiem nokļūt  ASV tirgū, par patentiem, un to, kā aizsargāt savu biznesu.

Lekcija angļu valodā pieejama šeit:

 


Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum aicina Jūs apmeklēt  forumu “Atbalsts uzņēmējiem”. Pasākuma laikā tiks sniegta visaptveroša informācija par šobrīd pieejamo un tuvākajā laikā plānoto valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un paplašināšanai.

Pasākums notiks 2016.gada 06.decembrī plkst.10.00 Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (Jelgava, Svētes iela 33).

Forums norisināsies divās daļās. Pirmajā foruma “Atbalsts uzņēmējiem” daļā Ekonomikas ministrijas, Attīstības finanšu institūcijas Altum, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Centrālās Finanšu un līgumu aģentūras, Nodarbinātības valsts aģentūras, kā arī Zemkopības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji informēs komersantus par pieejamo un plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai 2014.-2020. gada ES fondu plānošanas periodā.

Savukārt foruma otrajā daļā norisināsies tīklošanās, t.i. – īpašos 14 valsts iestāžu , kā arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra stendos būs pieejamas individuālas konsultācijas par atbalsta jautājumiem. Konsultācijas sniegs Attīstības finanšu institūcijas Altum, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Centrālās Finanšu un līgumu aģentūras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūras, Lauku atbalsta dienesta, Uzņēmumu reģistra un Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki. Papildu informācija pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā.

Pasākuma dienas kārtība un pieteikšanās anketa Ekonomikas ministrijas mājaslapā Forums "Atbalsts uzņēmējiem" Jelgavā - Ekonomikas Ministrija.

Dalība forumā - bezmaksas. 


Mainoties mikrouzņēmumu nodokļa likmei, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas jāmaksā par katru darbinieku

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka, sākot ar 2017.gadu, Mikrouzņēmumu nodokļa likme tiek samazināta līdz 5 procentiem, un saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu” par katru mikrouzņēmuma darbinieku ir jāveic obligātās iemaksas no obligāto iemaksu objekta, kas nevar būt mazāks par trīs ceturtdaļām no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas (380 EUR) apmēra.

Obligātās iemaksas mikrouzņēmuma darbiniekam aprēķina, piemērojot obligāto iemaksu likmi, kāda ir noteikta darba ņēmējam un darba devējam (vispārējā gadījumā 34,09 %).

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam – darba devējam –, ja tas atteiksies no mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa, ir pienākums ne vēlāk kā līdz 2016.gada 1.decembrim rakstiski informēt savus darbiniekus, ka ar 2017.gadu pirms algotā darba ienākuma izmaksāšanas no tā tiks ieturēts algas nodoklis un veiktas obligātās iemaksas likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” noteiktajā kārtībā.

Atgādinām, ka mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam ir iespēja mainīt izraudzīto nodokļa maksātāja statusu un kļūt attiecīgi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju vai uzņēmumu ienākuma nodokļa maksātāju. Atteikties no mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa var līdz 2016.gada 15.decembrim, iesniedzot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) brīvā formā rakstītu pieteikumu. Savukārt pieteikties citam nodokļu maksāšanas režīmam var tieši tāpat – jebkurā laikā iesniedzot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) brīvā formā rakstītu pieteikumu. Pieteikumus VID joprojām var sūtīt arī pa pastu.

Plašāka informācija par mikrouzņēmumu nodokli pieejama VID tīmekļa vietnē sadaļā “Nodokļi” – “Mikrouzņēmumu nodoklis”.

Informācija par citiem nodokļa maksāšanas režīmiem ir pieejama VID tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv sadaļā “Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem” vai “Saimnieciskās darbības veicēji”.

Detalizēta informācija par minimālo obligāto iemaksu veikšanu mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam ir pieejama VID tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv sadaļā “Nodokļi” – “Mikrouzņēmumu nodoklis” – “Informatīvie un metodiskie materiāli” – “Minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas darba devējam – mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam”.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Nodokļu un muitas informatīvo tālruni 67120000, vērsties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā, vai arī uzdot jautājumus rakstiski VID tīmekļa vietnes sadaļā Kontakti.

Informāciju sagatavoja:

VID Sabiedrisko attiecību daļa

tālr. 67122668, 67122670, 26351438, 26558389

e-pasts komunikacija@vid.gov.lv 


Latvijas uzņēmēji Salaspilī spriedīs par sadarbību ar kontrolējošajām un tiesībsargājošajām iestādēm

10. decembrī Salaspils kultūras namā „Rīgava” notiks 3. Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongress. Jau tradicionāli kongresu rīko kādā no Latvijas novadiem, kurā aktīvi darbojas vietējā uzņēmēju biedrība – šogad kongresu rīkot uzņēmusies Salaspils.

Šogad kongresa galvenais jautājums ir sadarbība ar kontrolējošajām un likumsargu iestādēm. Nav noslēpums, ka viena no lielākajām uzņēmēju un uzņēmumu problēmām neatkarīgi no darbības jomas un nozares ir tieši sadarbība ar dažādām kontroles institūcijām, kas, vispārināti runājot, nostāda uzņēmējus „apsūdzētā”, nevis partnera statusā attiecībās ar valsti. Tādēļ kongresa galvenais uzstādījums ir panākt arī valsts kontrolējošo iestāžu un tās vadītāju izpratni: no tā, cik veiksmīgi attīstīsies uzņēmumi reģionos, lielā mērā atkarīga visu reģionu un arī valsts attīstība, tostarp – arī reģionu iedzīvotāju labklājība, darbavietas un pašvaldībās ienākošie nodokļi.

Kongresu organizē SUB sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Salaspils novada domi un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru. Atbilstoši galvenajai tēmai kongresā piedalīsies un ar uzņēmējiem diskutēs Finanšu, Ekonomikas un Zemkopības ministriju, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadītāji un šo ministriju pārraudzībā esošo dienestu vadītāji un pārstāvji. Kongresā aicinātas piedalīties arī valsts augstākās amatpersonas.

Papildinformācijai:
Lolita Balcerbule
Salaspils novada domes sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Tālr.: 67981030; 29222838
E-pasts: lolita.balcerbule@salaspils.lv


  


Bauskas novada SIA “Jaunkrasts” atzīts par Gada uzņēmumu pārtikas ražošanā

Piektdien, 14. oktobrī, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) aulā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs sveica konkursa “Sējējs 2016” laureātus un vecināšanas balvu saņēmējus – lauksaimniekus, tostarp arī jaunos zemniekus, lauku uzņēmējus un mazpulcēnus.

Šogad laureātu nosaukumus, diplomus un balvas piešķīra septiņās konkursa nomināciju grupās.

Konkursa grupā “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā” par labāko atzīta Bauskas novada SIA “Jaunkrasts”, tās vadītājs Gints Druseiks.

Laureāta nosaukums konkursa grupā “Gada lauku saimniecība” tika piešķirts Kuldīgas novada zemnieku saimniecībai “Ezergaļi” un tās saimniekiem Dzintaram un Ivetai Erdmaņiem.

Konkursa grupā “Ģimene lauku sētā” šogad laureāta titulu ieguva Rēzeknes novada zemnieku saimniecība “Lukstiņmājas”, kurā saimnieko Ķipuru ģimene. Par veiksmīgāko jauno zemnieku atzīts Kocēnu novada zemnieku saimniecības “Zilūži” īpašnieks Jānis Grasbergs, bet laureāta nosaukumu nominācijā “Lauksaimniecības kooperatīvs” ieguva Durbes novada LPKS “Durbes grauds”, tās vadītājs Sandris Bēča.

Šogad vērtēja arī pretendentus nominācijā “Rītdienas Sējējs – mazpulka dalībnieks”. Par laureātu šajā nominācijā kļuva Priekules novada 114. Krotes mazpulka dalībnieks Kristaps Norenbergs. Savukārt par laureāti nominācijā “Zinātne lauku attīstībai” atzīta Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) viceprezidente, LZA akadēmiķe, LLU profesore, dr. hab. oec. Baiba Rivža par zinātnisko darbu un pētniecisko projektu kopumu lauku attīstībai (2015.-2016. gadā). Veicināšanas balvas un diplomus kopumā saņēma 13 konkursa dalībnieki visās konkursa grupās.

Balva „Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā” šogad piešķirta ilggadējai SIA “Lāčplēša piens” galvenajai zootehniķei Maldai Poikānei, kura ar savu profesionālo darbu sekmējusi lopkopības nozares ražošanas uzlabošanu un organizējusi augkopības nozares ražošanu lopkopības vajadzībām, līdz ar to savu mūžu veltījusi Latvijas lauksaimniecības attīstībai.

Šogad konkursā kategorijā «Gada lauku saimniecība» no mūsu novadiem vērtēta vēl viena saimniecība – Jātnieku ģimenes Codes pagasta sēta «Vaidelotes», taču labāko trijniekā tā nav iekļauta. 

Lepojamies ar mūsu lauksaimnieku un uzņēmēju sasniegumiem. Apsveicam ar panākumiem! 

Vairāk informācija par konkursu un tā dalībniekiem pieejama Zemkopības ministrijas mājaslapas sadaļā „Sējējs”, kā arī mājaslapā www.sejejs.lv.

FOTO: 
Zemkopības ministrija

Informāciju sagatavoja:
Viktorija Kalniņa
Zemkopības ministrijas 
sabiedrisko attiecību speciāliste


Īstais brīdis kļūt par saimnieku sev! 

Viena no vitāli svarīgākajām pašvaldības prioritātēm ir iedzīvotāji. Savukārt iedzīvotāji, izvērtējot dzīvesvietu, kā prioritāti izvēlas tādu teritoriju, kurā viņam tiek nodrošināti pakalpojumi, radīta nepieciešamā infrastruktūra un ir iespēja strādāt un pelnīt, lai nodrošinātu savu ģimeni. Uzņēmējdarbības attīstības ir ļoti būtiska, jo tā savukārt rada darbavietas. Nav tik svarīgi, cik liels būs šis bizness. Lielāka nozīme ir tam, ka veiksmes gadījumā uzņēmējs varēs nodrošināt savu ģimeni un, vēl labāk, dot darbu vēl kādam cilvēkam.

Pēc SEB bankas publicētajiem aptaujas rezultātiem, nozīmīgākie iemesli, kādēļ Latvijas iedzīvotāji, kuriem būtu interese par uzņēmējdarbību, tomēr savu biznesu neuzsāk ir radošu ideju trūkums (59%), bailes no neveiksmes (43%) un lielā birokrātija (48%).

Biznesa idejas trūkums ir nozīmīgākā problēma ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu iedzīvotājiem. Viens no izplatītākajiem veidiem ir rast biznesa ideju sev zināmā un tuvā sfērā, bet tikpat labi par labu ideju var kļūt tavs hobijs, profesionālās iemaņas un prasmes vai kāds cits ierosmes avots. Atliek rast savai sirdslietai pievienoto vērtību, papētīt citu valstu piemērus, iedvesmu smelties dažādos laikrakstos un žurnālos, apmeklēt prezentācijas un izstādes, saprast potenciālo klientu vajadzības un  izprast kāda klientu problēma ar šo biznesa ideju tiks atrisināta.

Biznesa idejas var rasties visinteresantākajos brīžos, vien atliek tās ieraudzīt. Portālā “Latvija var!” var iepazīties ar iedvesmas stāstiem par mūsu līdzcilvēkiem, kuri ir spējuši labas biznesa idejas saskatīt, kuri ir pārvarējuši bailes un ļoti dažādu apstākļu un personisko īpašību dēļ ir kļuvuši par veiksmīgiem uzņēmējiem. http://www.latvijavar.lv/raksti/visi/1.

Otrā nozīmīgākā problēma ir bailes no neveiksmes. Šobrīd, kad 2014.-2020.gada plānošanas periodā uzņēmējdarbības veicināšana ir viena no nozīmīgākajām prioritātēm, pieejamo atbalsta instrumentu ir vairāk, kā jebkad iepriekš. Ir īstais brīdis kļūt par saimniekiem sev.

Ar šā gada septembri savu darbību ir uzsācis Bauskas reģionālais biznesa inkubators, kura mērķauditorija ir Bauskas novada, Vecumnieku novada, Rundāles novada un Iecavas novada iedzīvotāji. Inkubatora atrašanās vieta: Katoļu iela 3, Bauska. Inkubatora vadītājs: Uldis Maniks: uldis.maniks@liaa.gov.lv, tel.:62400908. Šīs programmas ietvaros padomdevēju atbalsts un idejas izvērtējums tiks sniegts gan iedzīvotājiem biznesa idejas realizēšanai, gan esošajiem jaunajiem uzņēmējiem. Papildus konsultācijām tiek sniegts arī finansiāls atbalsts. Detalizētāka informācija par Bauskas biznesa inkubatoru un atbalsta programmu pieejama šeit: http://www.bauska.lv/lv/jaunumi/bauska-bus-regionalas-nozimes-biznesa-inkubators-2807 Ir vajadzīga laba biznesa ideja, bailes no neizdošanās un riskus palīdzēs mazināt profesionāļi.

Taču šis nav vienīgais atbalsta mehānisms uzņēmējdarbības uzsākšanai un arī attīstīšanai. Kā jau tika minēts, 2014.-2020.gada plānošanas periods šādām aktivitātēm ir ļoti pateicīgs. LIAA ir apkopojis šobrīd aktuālo biznesa atbalsta instrumentu informāciju vienā materiālā. Atliek izvēlēties sev atbilstošāko. http://www.liaa.gov.lv/files/liaa/attachments/aktualie_atbalsta_instrumenti_septembris_2016.pdf. Pielikumos pieejamas arī interesantas prezentācijas no mācību semināra par uzņēmējdarbības potenciālu laukos, kurš norisinājās šā gada 9.septembrī Līgatnē.

Trešā nozīmīgākā problēma iedzīvotāju izpratnē ir birokrātija. Šajā ziņā Bauskas novada iedzīvotāji ir priviliģētākā situācijā, proti, Bauskas pilsētā 1,5 km rādiusā atrodas visu publisko iestāžu filiāles, kuras uzņēmējdarbības uzsācējam būtu svarīgas: Uzņēmumu reģistrs, Valsts ieņēmumu dienests, Ceļu satiksmes drošības direkcija, Pārtikas veterinārais dienests, Būvvalde, Nodarbinātības valsts aģentūra. Rīgā rādiusa lielums ir 12,2km.

“Doing Business” reitings ir viens no nozīmīgākajiem ziņojumiem pasaulē, kurā tiek vērtēta uzņēmējdarbības vides sakārtotība, tostarp analizējot arī birokrātisko un nodokļu slogu. 2016.gadā Latvija starp 189 valstīm ir ierindojusies 22.vietā. Salīdzināšanai - 2009.gadā 30.vieta. Lai gan joprojām ir daudz nepilnību, kuras valsts līmenī būtu jāuzlabo, tomēr šo gadu laikā ir ieviestas vairākas uzņēmējiem draudzīgas reformas. Šobrīd ir iespēja nodibināt uzņēmumu ar pamatkapitālu sākot no 1Eur, samazinātas valsts nodevas reģistrācijas procedūrai, nodrošināta iespēja reģistrēt mikrouzņēmumu (ar samazinātu uzņēmuma ienākuma nodokli 9% apmērā), ieviesta uzņēmumu elektroniskā reģistrēšana www.latvija.lv, utt. Lai mazinātu bailes no nezināmā birokrātiskajos jautājumu risināšanā un uzņēmējdarbības uzsākšanas procedūrā, ieteikums izpētīt LIAA mājas lapas sadaļu “Biznesa ABC”, kurā soli pa solim aprakstīta nozīmīgākā informācija (http://www.liaa.gov.lv/lv/uznemejdarbibas-uzsaksana), bet neskaidrību gadījumā izmantot Bauskas biznesa inkubatora piedāvātās bezmaksas konsultāciju iespējas.

Bauskas novada pašvaldības vēlējums iedzīvotājiem, kuriem ir interese par uzņēmējdarbību - radiet savu veiksmes stāstu un izmantot plašās atbalsta iespējas tieši šobrīd!

PREZENTĀCIJAS

ALTUM piedāvātās valsts atbalsta iespējas uzņēmējdarbības attīstībai

Uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumi

Krājaizdevu sabiedrības Latvijā un pasaulē

Eiropas Sociālā fonda projekts „Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai"

Latvijas Lauku attīstības programma 2014-2020.gadam. M6.4. Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā

Laila Stapkeviča,
Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja


Jau otro gadu Bauskas novada pašvaldība godinās novada uzņēmējus konkursā „Bauskas novada uzņēmēju gada balva 2016”.

Konkursa mērķis ir apzināt un godināt Bauskas novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā, veicināt Bauskas novada uzņēmēju atpazīstamību, popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus Bauskas novadā un stiprināt lokālpatriotismu un piederības sajūtu.

Saskaņā ar konkursa nolikumu noteiktas sekojošas nominācijas – „Novada lauksaimnieks”, „Novada tēla popularizētājs”, „Novada izaugsme”, „Novada jaunais uzņēmējs”, „Gada pakalpojumu sniedzējs/tirgotājs”, „Gada partneris”, „Novada mājražotājs/amatnieks”, "Skolēnu mācību uzņēmums”.

Bauskas novada pašvaldība aicina visus novada iedzīvotājus aktīvi iesaistīties Bauskas novada gada uzņēmēju nominēšanā!

Tieši mēnesi - no 2016.gada 1.septembra līdz 2016.gada 1.oktobrim anketas uzņēmēju nominēšanai būs novietotas publiski pieejamās vietās Bauskas novada pašvaldības iestādēs – Tūrisma informācijas centrā, Bauskas Kultūras centrā, novada bibliotēkās, pagastu pārvaldēs, sociālajā dienestā. Noteikti izmantojiet iespēju aizpildīt anketu, ja pamanāt to kādā no kapitālsabiedrībām vai tirdzniecības vietām. Aizpildītās anketas iespējams iesniegt pagastu pārvaldēs, Bauskas novada pašvaldības administrācijas ēkā, klientu apkalpošanas centrā, 1.stāvā, Bauskas Tūrisma informācijas centrā, novada bibliotēkās. Elektroniski anketas pieejamas Bauskas novada pašvaldības mājas lapā.

Ja vēlaties, anketā iespējams norādīt savu vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru. Visas anketas, kuru aizpildītāji būs zināmi, piedalīsies izlozē par Nominētāja balvu – dāvanu grozu ar novada ražotāju produkciju.

Esiet atsaucīgi – aizpildot anketu ar dalību aplieciniet savu piederību Bauskas novadam!  

Anketa pieejama ŠEIT

Bauskas novada pašvaldības konkursa „Bauskas novada uzņēmēju gada balva” NOLIKUMS 


Pieejamie atbalsta instrumenti uzņēmējiem 2016.gada sākumā ŠEIT


 

Bauskas pašvaldība paraksta līgumu ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Rietumzemgales padomes sēde trešdien, 2. decembrī, tika parakstīts līgums par sadarbību starp LTRK un Bauskas novada domi.

Ar to abas iesaistītās puses apņemas sadarboties savā starpā ar mērķi apmainīties ar informāciju un piesaistīt jaunus investorus uzņēmējdarbības attīstībai pašvaldības teritorijā.

LTRK apņemas sniegt informāciju par potenciālajiem investoriem un citiem interesentiem, informēt pašvaldību par izmaiņām normatīvajos aktos un LTRK darba kārtībā, kas skar uzņēmējus un uzņēmējdarbības uzsācējus, kā arī informatīviem pasākumiem. Savukārt pašvaldība saistošu LTRK informāciju sniegs vietējiem uzņēmējiem, uzņēmējdarbības uzsācējiem, citiem interesentiem. Ziņos LTRK par novada teritorijā esošiem uzņēmumiem, kuriem nepieciešama investoru piesaiste.

Pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja Ilze Tijone uzsver, ka LTRK Zemgalē organizē Uzņēmēju dienas. “Kamera pašlaik uzņēmējdarbības veicināšanā ir laba partnere. Viņi rīko dažādus seminārus, pārsūta saistošu informāciju. Pašvaldībai viens no uzdevumiem ir veicināt uzņēmējdarbību. Šis ir viens no instrumentiem,” uzskata I.Tijone.

Padomes sēde notika SIA “Iecavnieks&Co”. Sēdes dalībnieki apskatīja SIA “Iecavnieks&Co” ražotni un blakus mītošo uzņēmumu “Paint Eco”.

Sēdi atklāja LTRK Zemgales reģionālās padomes priekšsēdētājs Imants Kanaška. “Tagad plānojam LTRK vadību vest uz reģioniem. Lai tie saprastu jūsu vajadzības,” stāsta I.Kanaška.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš sniedz aktuālāko informāciju no Saeimas, kādi uzņēmējdarbību ietekmējoši lēmumi pieņemti, kā ierosinājumi un rīcības plāni piedāvāti.

Pēc ekskursijas prezentāciju par pašvaldībām un to sadarbību ar uzņēmējiem sniedza Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis un Bauskas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja I.Tijone.

LTRK Zemgales reģionālā padome ir brīvprātīga organizatoriska struktūra, kas pārstāv reģiona uzņēmēju intereses. Padomes sēdes notiek dažādos uzņēmumos, lai iepazītu situāciju un izveidotu ciešākus kontaktus.

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Virtuālais ceļvedis uzņēmējspēju attīstībai

Ar biznesa izglītības organizācijas Junior Achievement – Young Enterprise Europe iniciatīvu nesen izveidotais virtuālais ceļvedis uzņēmējspēju attīstībā www.tesguide.eu jau izpelnījies vairāku valstu skolotāju atzinību. Tajā apkopoti ap simt dažādu rīku, metožu un labās prakses piemēru skolotājiem uzņēmējspēju attīstīšanā, ko praktizē Eiropas skolās un dažādu industriju pārstāvji. Vietne ir angļu valodā, un tā ir brīvi pieejama ikvienam skolotājam. Tur pieejamās metodes un labās prakses piemēri sadalīti 35 tematiskās pakās un tās ērti atlasīt pēc apmācāmās vecuma grupas, attīstāmās prasmes vai mācību tēmas. Praksē pārbaudītas kolēģu metodes atradīs gan pirmsskolas skolotāji, gan pamatskolas, vidusskolas un pat augstskolas pasniedzēji. Būtiski, ka vietnē var reģistrēties ikviens skolotājs un arī pievienot papildus rīkus, kā arī ar palīdzēt kolēģiem pilnveidot esošos, komentējot un iesakot uzlabojumus.

http://www.tesguide.eu/web_article/about-tes.htm

 


Cienījamie Bauskas novada uzņēmēji!

      Uzņēmējdarbība ir viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem katras pašvaldības ilgtspējīgai izaugsmei un nozīmīgs iedzīvotāju labklājības un dzīves līmeņa pieauguma dzinulis. Bauskas novada pašvaldība izprot uzņēmējdarbības devumu un novērtē šīs nozares ieguldījumu novada attīstībā. Lai izteiktu pateicību un godinātu Bauskas novada uzņēmējus, kuri, aktīvi strādājot savā nozarē, sekmē novada ekonomisko attīstību un novada iedzīvotāju labklājību, Bauskas novada pašvaldība, sadarbībā ar Uzņēmējdarbības konsultatīvo padomi, biedrību „Uzņēmēju klubs 97”, laikrakstu „Bauskas Dzīve” un novada nevalstiskajām organizācijām, pirmo reizi organizē konkursu „Bauskas novada UZŅĒMĒJS 2015”.

Cienījamie Bauskas novada uzņēmēji,

man ir gods un patiess prieks savā un Bauskas novada pašvaldības vārdā aicināt Jūs piedalīties Bauskas novada pašvaldības un sadarbības partneru kopīgi organizētajā Bauskas novada uzņēmēju godināšanas pasākumā

 „Bauskas novada UZŅĒMĒJS 2015”,

lai kopīgi priecātos par Jūsu paveikto, lepotos ar Jūsu sasniegumiem, dalītos pozitīvās emocijās un vienkārši pabūtu kopā!

 

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks


 

CLICK | bezmaksas seminārs mazajam biznesam

10 TEHNOLOĢIJU TENDENCES, KAS MAINĪS JŪSU IKDIENAS DARBA EFEKTIVITĀTI

DPA sadarbībā ar Microsoft Latvija aicina Jūs apmeklēt semināru CLICK, kurā varēsiet uzzināt par efektīvākajām biznesa tehnoloģijām, programmatūru un datu drošību mazajā biznesā. Jums būs iespēja redzēt, kā strādā jaunākie IT rīki un kādas priekšrocības tie sniedz uzņēmējdarbības vadīšanai un attīstīšanai. Tapāt uzzināsiet, kādi ir riski Jūsu datu drošībai un ko darīt, lai pasargātu sava uzņēmuma datus un informāciju.

 

 

NORISES LAIKS UN VIETA

2015.gada 17.septembris, plkst.9.00, Microsoft Latvija birojā, Zaļā iela 1, Rīgā

DIENAS KĀRTĪBA

9.00 - 9.30 Reģistrācija un rīta kafija.
9.30 - 9.45  Atklāšana. Jaunas iespējas mazajam biznesam. Gatis Ošs, DPA direktors.
9.45 - 10.20 Kas ir mākonis un kā notiek datu aizsardzība mākonī: praktiskie aspekti. Āris Dzērvāns, Microsoft Mākoņrisinājumu eksperts.
10.20 - 11.00 Darba vietā iestājusies rutīna? Strādā jebkur! 5 efektīvi risinājumi 5 izplatītākajām problēmām ikdienas darbā. Mārtiņš Jurjāns, DPA publiskā sektora vadītājs, un Aldis Ērglis, Microsoft BI eksperts.
11.00 - 11.30 Mākoņrisinājumi un datu drošības juridiskie aspekti. Elīna Umbraško, ZAB Eversheds Bitāns vecākā juriste.
11.30 - 12.00 Kafijas pauze.
12.00 - 12.40 Kā efektīvi sakārtot un sekot līdzi savai programmatūras saimniecībai? Pašiem to neapzinoties, 15 % gadījumu uzņēmēji lieto nelicencētu programmatūru. Ainis Zaharāns, DPA programmatūras resursu pārvaldības grupas vadītājs.
12.40  - 13.00 10 iemesli, kāpēc pāriet uz Windows 10. Nauris Brikmanis, pasākuma vadītājs.
13.00 - 13.40 Sociālā inženierija – uzbrukuma vektors, ko novērst visgrūtāk. Aigars Naglis, DPA drošības eksperts.
13.40 - 14.00  Kafija un mākoņkūkas.

Paralēli semināram būs iespēja apskatīt un izmēģināt jaunākās Windows ierīces.

Kā pieteikties?

Lai pieteiktos semināram vai to skatītos tiešsaistē, reģistrējieties DPA mājas lapā vai rakstiet mums uz e-pastu events@dpa.lv. Jautājumu gadījumā zvaniet pa tālruni 67509900.


Uzņēmējus aicina pieteikt dalību pārtikas izstādē RIGA FOOD 2015

 

Vairāk informācijas www.rigafood.lv

Informācija dalībniekiem

 


 

Aicina popularizēt Latvijas preces LPS rīkotajos pasākumos Latvijas Prezidentūras ES Padomē ietvaros

Latvijas Prezidentūras ES Padomē ietvaros Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā 17.–18. martā organizēs ES Reģionu Komitejas (RK) (politiskas asamblejas, kas pārstāv visu ES valstu reģionālās un vietējās pašvaldības) Biroja sanāksmi. Tajā piedalīsies ap 100 dalībnieku - RK locekļi, kas ir vēlēti ES valstu vietējo un reģionālo varu pārstāvji, RK Biroja administrācijas pārstāvji un lektori. Savukārt, 19. jūnijā notiks Austrumu partnerības paneļa “Publiskās administrācijas reforma” ekspertu sanāksme, kurā plāno piedalīties ap 60 dalībnieku - pārstāvji no sešām Austrumu partnerības valstīm (Baltkrievija, Moldova, Ukraina, Gruzija, Armēnija un Azerbaidžāna) un lektori no ES dalībvalstīm. Tuvākajās dienās tiks izlemts datums arī trešajam LPS organizētajam pasākumam - Austrumu partnerības reģionālo un vietējo pašvaldību konferences (CORLEAP) sanāksmei. 

Latvijas Pašvaldību savienība būtu īpaši pateicīga, ja šo pasākumu laikā (kafijas pauzēs un starpbrīžos) mums kopā izdotos palepoties ar patieso Latvijas garšu un precēm. Aicinām Jūs ziedot savu produkciju, tādējādi nesot Latvijas un Jūsu uzņēmuma vārdu Eiropas Savienībā un Austrumu partnerības valstīs. Ziedojot konkrētiem prezidentūras pasākumiem, Jums būs iespēja pasākuma norises vietā izvietot reklāmas roll-up un atpazīstamības stendu, kā arī savu logo un saiti uz mājaslapu iekļaut prezidentūras mājaslapā www.eu2015.lv. 

Partnera atpazīstamību veicinošie pasākumi
Ziedojuma (dāvinājuma) piedāvājums

 

Zane Dūze

Latvijas Pašvaldību savienība

Ārējo sakaru speciāliste

Tālr.: +371 67508535

Mob.tālr.: +371 26553153

E-pasts: zane.duze@lps.lv

Skype: zane.duze


Izveidota Facebook lapa Atbalsts uzņēmējiem

Ekonomikas ministrija ir izveidojusi Facebook lapu „Atbalsts uzņēmējiem” www.facebook.com/atbalstsuznemejiem, kurā informēsim par šobrīd pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī par plānotajām ES fondu programmām 2014 . - 2020. gada plānošanas periodā. Vienlaikus šeit publicēsim arī informāciju par organizētajiem pasākumiem komersantiem.

„Ekonomikas ministrija kopā ar mūsu sadarbības partneriem  šogad kopumā organizējusi 18 forumus „Atbalsts uzņēmējiem” dažādās Latvijas pilsētās, kurus apmeklējuši vismaz 1200 komersanti. Uzņēmēju lielā interese par forumiem un tajās diskutētajām tēmām bija galvenā motivācija Ekonomikas ministrijai izveidot īpašu lapu Facebook, vienkopus publicējot informāciju par aktuālajām atbalsta programmām un informatīvajiem pasākumiem, vienlaikus arī paplašinot ministrijas komunikāciju ar sabiedrību, šoreiz jo īpaši ar uzņēmējiem, sociālajos medijos,” uzsver Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis.

Facebook lapā, galvenokārt, plānojam stāstīt par Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Garantiju aģentūras un Latvijas finanšu attīstības institūciju Altum administrētajām programmām un organizētajiem pasākumiem.

Pēc iespējas centīsimies apkopot informāciju par aktuālo uzņēmējiem, publicējot informāciju arī par Nodarbinātības valsts aģentūras un Lauku atbalsta dienesta atbalsta programmām un pasākumiem uzņēmējiem.

Aicinām Jūs sekot jaunumiem Facebook lapā „Atbalsts uzņēmējiem” un izplatīt šo informāciju saviem biedriem un sadarbības partneriem.

Cieņā
Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr: 67013193
E-pasts: Evita.Urpena@em.gov.lvatbalstsuznemejiem@em.gov.lv

 


Valsts atbalsts uzņēmējdarbībai – finanšu institūcijā ALTUM

 
 

„Latvijas Attīstības finanšu institūcijā Altum” aktīvi īsteno valsts atbalsta programmas un izsniedz valsts atbalsta programmu aizdevumus uzņēmējiem. Šobrīd ALTUM īsteno kopumā septiņas 

uzņēmējdarbības valsts atbalsta programmas, kas paredzētas gan iesācējiem biznesā un jauniem projektiem, gan pieredzējušiem uzņēmējiem, kas vēlas attīstīt savu biznesu un celt konkurētspēju. Vairākas programmas paredzētas lauksaimniekiem.

Izsniedzot valsts atbalsta programmu aizdevumus, ALTUM uzņemas lielākus riskus, tai skaitā zemāku ķīlas nodrošinājumu, apgrozāmo līdzekļu aizdevumu atmaksas termiņi ir garāki, finansējums pieejams arī uzņēmējiem bez pieredzes. 
ALTUM ietilpst „Attīstības finanšu institūcijas” koncernā.


Valsts atbalsta programmas, kuras ALTUM  īsteno:

-    Starta programma paredzēta topošajiem un esošajiem jaunajiem uzņēmējiem. Tā piedāvā aizdevumu līdz 76.8 tūkstošiem eiro, bezmaksas konsultācijas biznesa plāna sagatavošanai, kā arī aizdevuma procentu subsīdiju - biznesa uzsācējiem atkarībā no uzņēmuma darbības ilguma tiks segti 80% vai 70% no kopējās aizdevuma  procentu  maksājumu summas. Projektiem līdz 7, 1 tūkstotim eiro nav nepieciešams uzņēmēja līdzfinansējums. 
-    MVU mikrokreditēšanas programma paredzēta mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem dzīvotspējīgu uzņēmējdarbības projektu īstenošanai. Aizdevuma summa līdz  25 000 eiro un aizdevumi pieejami ar termiņu līdz 7 gadiem. Uzņēmējiem pievilcīgs jauninājums programmā ir aizdevuma procentu maksājumu subsīdija 50% apmērā. Tas nozīmē, ka, izpildot noteiktos kritērijus, pusi no aizdevuma procentos maksājamās summas uzņēmēja vietā segs ALTUM no Eiropas Reģionālā attīstības fonda resursiem.
-    MVU izaugsmes aizdevumu programma. Programmas ietvaros finansējumu var saņemt mazie, vidējie komersanti, lauksaimnieciskās produkcijas ražotāji un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības. Viens komersants var saņemt aizdevumu kopumā līdz 426,8 tūkstošiem eiro, savukārt  lauksaimniecības produkcijas ražotāji - līdz 2,8 miljoniem eiro. 
Nelauksaimniecisko investīciju projektiem aizņēmējiem, kuru saimnieciskā darbība ir uzsākta ne agrāk par 5 gadiem, tiek piedāvāta aizdevuma procentu subsīdija 50% apmērā no kopējās aizdevumu procentu maksājumu summas.
Apstrādes rūpniecības nozares investīciju projektiem paredzētas garantijas 65% vai 80% apmērā no aizdevumu summas, tādējādi aizdevumi būs pieejami uzņēmumiem ar nepietiekamu nodrošinājumu.
-    Komersantu konkurētspējas uzlabošanas programma. Tā piedāvā gan investīciju, gan apgrozāmo līdzekļu aizdevumus par  kopējo summu, kas nepārsniedz 2.1 miljonu eiro vienam vai savstarpēji saistītiem uzņēmumiem. Programma paredzēta mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.
-    Mikrokreditēšanas programma paredzēta neliela uzņēmuma attīstīšanai vai jauna izveidei, mikrouzņēmumiem līdz 10 darbiniekiem, kā arī saimnieciskās darbības veicējiem. Aizdevumu maksimālā summa 14.2 tūkstoši eiro, turklāt vienkāršota aizdevuma noformēšana.
-    Apgrozāmo līdzekļu aizdevumi lauksaimniekiem.  Programmā pieejami aizdevumi no 7 tūkstošiem eiro līdz 1 miljonam eiro, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīviem – līdz 2,850 miljoniem eiro.
-    Zemes iegādes kreditēšanas programma. Programma piedāvā aizdevumus lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei līdz 426.8 tūkstošiem eiro. Tiek īstenota sadarbībā ar Lauku attīstības fondu.

ALTUM klientus apkalpo deviņās filiālēs Latvijas lielajās pilsētās, tostarp Jelgavā, kā arī attīstības programmu konsultāciju centros visā Latvijā. 
Tuvākais attīstības programmu konsultāciju centrs atrodas Bauskā, Pionieru ielā 1/1. Plašāka informācija par ALTUM piedāvājumu uzņēmējiem ALTUM mājas lapā.

Lai atrastu sava uzņēmuma aktuālajām vajadzībām piemērotāko programmu, aicinām izmantot www.altum.lv  Atbalsta  programmu kalkulatoru.

 

Biežāk uzdotie jautājumi par ALTUM


 

Turpinās pieteikšanās konkursam "Latvijas eksportprece 2014"

Pieteikuma anketa pieejama šeit

Lai sekmētu Latvijas uzņēmumu konkurētspēju ārvalstu tirgos, veicināt produktu eksporta apjoma un kvalitātes pieaugumu, produktu ar augstu pievienoto vērtību atpazīstamību, Latvijas Eksportpadome organizē konkursu vietējiem uzņēmumiem “Latvijas eksportprece 2014”, kurā tiks noteikti eksportspējīgākie uzņēmumi un izcelti to izstrādājumi vai pakalpojumi. Kopš vasaras balvai „Latvijas Eksportprece 2014” jau pieteikušies vairāki desmiti vietējo uzņēmumu un interese joprojām aktīvi turpinās. Konkursa laureāti tiks paziņoti svinīgā ceremonijā šī gada novembrī. Visi konkursa finālisti varēs izmantot arī īpašu preču zīmi “Quality Product of Latvia”. 

Preču zīme “Quality Product of Latvija” veidota, lai piešķirtu Latvijā ražotiem produktiem kvalitātes zīmi, tādējādi veicinot produktu un uzņēmumu atpazīstamību, apliecinot to kvalitāti un pastarpināti veicinot produkcijas pārdošanas apjomus ārvalstīs. Latvijas uzņēmumi, kas saražotās preces eksportē vienlaikus veido arī valsts tēlu, tādēļ preču zīme “Quality Product of Latvia” tiek piešķirta kvalitatīviem Latvijas produktiem, kurus ārvalstu tirgos atpazīst un piešķir tiem papildus pievienoto vērtību. 

„Kā zināms, Latvijas eksportam ir tendence pieaugt no gada uz gadu, kas, nenoliedzami, liek mums lepoties ar vietējiem uzņēmumiem un to vēlmi nepārtraukti attīstīties. Lai arī nereti to aizmirstam, mums Latvijā ir daudzi inovatīvi domājoši, spējīgi un enerģiski uzņēmēji, kas veido kompānijas ar augstu efektivitāti, piedāvā radošas idejas, ražo preces un pakalpojumus, kas tiek augstu novērtēti arī ārvalstīs. Patreizējā ekonomiskā situācija Latvijā vēlreiz apliecina, ka tieši no šādiem – nākotnes perspektīvās domājošiem – uzņēmumiem būs atkarīga arī mūsu valsts turpmākā attīstība, tādēļ ir jānovērtē un jālepojas ar sasniegumiem un jāmudina arvien jaunas kompānijas ražot un piedāvāt eksporta tirgos konkurētspējīgus produktus. „Latvijas Eksportprece 2014” ir veids kā pateikt paldies un vienlaikus „uzsist uz pleca” uzņēmumiem, kas šajā gadā uzrādījuši labākos rezultātus. Mēs vēlamies aicināt visus uzņēmumus, kas ar savu ražoto produkciju iepriecina ne tikai mūs pašus, bet arī cilvēkus aiz Latvijas robežām, piedalīties konkursā, kura rezultātā tiks noteikta Latvijas perspektīvākā eksportprece,” norāda Latvijas Eksportpadomes pārstāvis – eksperts Aivars Kalniņš.

Pieteikšanās dalībai konkursā „Latvijas Eksportprece 2014” turpinās līdz pat novembrim. Pieteikties tiek aicināts ikviens uzņēmums, kas Latvijā ražo produktus ne vien vietējam, bet arī starptautiskam tirgum. Konkursa “Latvijas Eksportprece 2014″ pretendenti tiks izvērtēti īpaši izveidotā ekspertu komisijā.
Uzņēmumi, kas vēlas pieteikt savu produkciju vai pakalpojumu konkursam, tiek aicināti aizpildīt pieteikuma anketu, kā arī neskaidrību gadījumā sazināties ar "Latvijas Eksportpadomi" pa tālruni +371 29550364, vai arī sazināties rakstot e-pastu: info[at]eksports.lv

Kontakti:
Latvijas Eksportpadome
Tālrunis: 29550364
E-pasts: info[at]eksportpadome.lv
Twitter: @eksportpadome
Twitter: @LatviaExport