Piektdiena, 23. Marts, 2018. Mirdza, Žanete, Žanna
Sazinies ar mums 80003939

Radvilišķi – Bauska starpkultūru sadarbības attīstība (RADBAU)


Projekta finansētājs: LAT-LIT

Status: Īstenots

Projekta nosaukums: Radvilišķi – Bauska starpkultūru sadarbības attīstība (RADBAU)

Projekta budžets: 235 394,00 EUR

Projekta budžeta sadalījums: ERAF finansējums: 199 999, 00 EUR; Partneru līdzfinansējums: 35 295,00 EUR

Projekta mērķis

Veicināt un stiprināt Radvilišķu rajona un Bauskas novada sadarbību un attīstību kultūras un mākslas jomā, starpvalstu tūrisma veicināšanā, pašdarbības un mākslas kolektīvu, amatnieku pieredzes apmaiņā un radošo darbnīcu popularizēšanā, vēstures mantojuma saglabāšanā, ilgtermiņā veidojot pievilcīgu dzīves telpu rajona/novada iedzīvotājiem un viesiem.


Galvenās aktivitātes
  • Tiks organizēti seši kultūras pasākumi, kuros piedalīsies gan Bauskas novada, gan Radvilišķu rajona pārstāvji.
  • Novadpētniecības un mākslas muzejā tika atklāta Lietuvas tautastērpu izstāde, kuru sagatavoja Radvilišķu pilsētas kultūras centrs.
  • Noorganizēti četri kultūras pasākumi „Piens un medusmaize”.
  • Kultūras darbinieku apmācības par sabiedrisko attiecību veidošanas pamatprincipiem un instrumentiem, attiecību veidošanu ar medijiem, prasmīgu prezentāciju sagatavošanu un vadīšanu, emocionālas spriedzes regulācijas tehnikas, skaņas un gaismu aparatūras izvēli un tehnisko un māksliniecisko piemērotību telpām.
  • Iegādāts aprīkojums Vecsaules saieta namam: krēsli, galdi, soli, izstāžu plaukti, iekārta fotogrāfiju/gleznu izstādīšanai, skatuves prožektori un apskaņošanas sistēma.

Īstenošanas laiks: 12/2010 – 11/2012

Koordinātors: Romualdas Juzukonis

Kontaktinformācija: 42251085

Publicitāte

Projekta partneri:

  • Radvilišķu kultūras centrs (LT)
  • Bauskas novada pašvaldība (LV)

Bauskas novada dome kopīgi ar Radvilišķu pilsētas kultūras centru decembrī uzsāks jauna projekta īstenošanu

Publikācija NR.1 par projektu 02.11.2010 un ilustratīvais materiāls-prezentācija

Publikācija Nr.2 par projektu 19.01.2011 un  pasākuma programma


 

Ozolainē un Bauskā š.g. 24.februārī būs iespēja apmeklēt Radvilišķu pilsētas kultūras centra kolektīvu koncertu „Lietuviešu tautas mūzika, dziesmas un dejas”.
 
Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „RADBAU” ietvaros tiek organizēts otrais kultūras pasākums -Radvilišķu pilsētas kultūras centra kolektīvu koncerts „Lietuviešu tautas mūzika, dziesmas un dejas“. Koncerts notiks š.g. 24.februārī plkst.16:00 Ozolaines klubā Vecsaules pagastā, bet plkst.19:00 Bauskas Tautas namā.
 
Koncertā uzstāsies folkloras kopa „Aidija“ (vadītāja A.Virgailiene), folkloras deju kopa „Šelmiai“ (vadītājs E.Verpetinskas) un lauku mūzikas kapela (vadītāja J.Stakvilevičiene). Koncertu organizē Radvilišķu pilsētas kultūras centrs, Lietuva.
 
Visi Bauskas novada iedzīvotāji tiek aicināti uz abiem koncertiem š.g. 24.februārī, lai iepazīstos ar lietuviešu tautas mūziku, dziesmām un dejām.
 
Ieeja koncertos bez maksas.
 
Afiša pasākumam Ozolaines klubā
Afiša pasākumam Bauskas Tautas namā
 
Projekta īstenošanas laikā no 2010.gada decembra līdz 2012.gada 31.maijam tiks organizēti seši kultūras pasākumi, kuros piedalīsies gan Bauskas novada, gan Radvilišķu rajona pārstāvji.
 
Pasākuma nosaukums
Pasākuma datums un vieta
Pasākuma organizētājs
Latvju raksti un zīmes
2011.gada 20.janvāris
Radvilišķi, Lietuva
Bauskas novada dome
Lietuviešu tautas mūzika, dziesmas un dejas
2011.gada 24.februāris
Ozolaine un Bauska, Latvija
Radvilišķu pilsētas kultūras centrs
Lietuvas tautastērpu izstāde
2011.gada 14.maijs
Bauska, Latvija
Radvilišķu pilsētas kultūras centrs
Latviešu diena (pasākuma otrs nosaukums “Piens un medusmaize”)
2011.gada augusts
Radvilišķi, Lietuva
Bauskas novada dome
Lietuviešu diena
2011.gada septembris Vecsaule, Latvija
Radvilišķu pilsētas kultūras centrs
Fotoizstāde par Bauskas novadu un Vecsauli
2011.gada novembris Radvilišķi, Lietuva
Bauskas novada dome
 

Projekta mērķis ir veicināt un stiprināt Radvilišķu rajona un Bauskas novada sadarbību un attīstību kultūras un mākslas jomā, starpvalstu tūrisma veicināšanā, pašdarbības un mākslas kolektīvu, amatnieku pieredzes apmaiņā un radošo darbnīcu popularizēšanā, vēstures mantojuma saglabāšanā, ilgtermiņā veidojot pievilcīgu dzīves telpu rajona/novada iedzīvotājiem un viesiem.

Informāciju sagatavoja:

Jana Patmalniece, projekta koordinatore

Bauskas novada administrācija


17.02.2011.
 

Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma Lietuvas tautastērpu izstāde

Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „RADBAU” ietvaros 14.maijā muzeju naktī Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā tika atklāta Lietuvas tautastērpu izstāde, kuru sagatavoja Radvilišķu pilsētas kultūras centrs. Izstādes atklāšana sākās plkst. 19:40 un to atklāja Radvilišķu pilsētas kultūras centra direktors Romualds Juzukonis.

Ar Lietuvas tautastērpiem apmeklētājus iepazīstināja Dalia Barnotaite no Lietuvas nacionālā mākslas muzeja. Izstādē iespējams apskatīt tautastērpus no pieciem Lietuvas reģioniem: Žemaitijas, Aukštaitijas, Klaipēdas, Suvalkijas un Dzukijas. Nelielu Lietuvas tautastērpu modes skati skatītājiem demonstrēja bērni no Žeimelis bērnudārza „Ąžuoliukas“.

Izstādes atklāšanu papildināja dziesmas un dejas, kuras izpildīja un dejoja folkloras kopa „Aidija“ (vadītāja Angele Virgailiene) un folkloras kopa „Radvija” (vadītāja Jurate Stakvilevičiene).

Izstādi iespējams apskatīt Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā līdz š.g. 3.jūnijam, un tās apskate ir par brīvu.

 

<div style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; vertical-align: baseline; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; color: rgb(50, 50, 50); font-family: " open="" sans",="" helvetica,="" "bitstream="" vera="" arial,="" sans-serif;"="">

Lietuvas tautastērpu izstādes atklāšana Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā

 

Projekta īstenošanas laikā no 2010.gada decembra līdz 2012.gada 31.maijam plānots noorganizēt sešus kultūras pasākumus, kuros piedalīsies gan Bauskas novada, gan Radvilišķu rajona pārstāvji. Trīs no pasākumiem jau noorganizēti š.g. 20.janvārī, 24.februārī un 14.maijā. Vēl plānoti šādi pasākumi: š.g. augustā mēs organizēsim „Latviešu dienu” Radvilišķos, š.g. septembrī „Lietuviešu dienu” Vecsaulē organizēs Radvilišķu pilsētas kultūras centrs un š.g. novembrī mēs uz Radvilišķiem vedīsim fotoizstādi par Bauskas novadu un Vecsauli.

 
Informāciju sagatavoja:
Jana Patmalniece, projekta koordinatore
 
Noorganizēts ceturtais kultūras pasākums „Piens un medusmaize”
 

Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „RADBAU” ietvaros tika organizēts ceturtais kultūras pasākums.

 

Pasākums „Piens un medusmaize” notika 20. augustā Radvilišķu pilsētas parkā, to organizēja biedrība „Saulupe”. Pasākuma mērķis bija popularizēt latviešu tradicionālās kultūras īpatnības un tās daudzveidību, iepazīstināt lietuviešus ar latviešu nacionālās virtuves produktu dabisko vērtīgumu.

 

Sarīkojums notika vairākos darbības posmos. Tajā tika organizēta praktiskā darbošanās un individuālās veiklības sacensības dažādu vecuma grupu iedzīvotājiem. Latvijas telti apmeklēja ļoti daudz Radvilišķu iedzīvotāju, kuriem ļoti patika piedāvātās aktivitātes. Viņi varēja piedalīties zīmēšanas konkursā, sacensībās „Kurš ātrāk ieģērbsies bitenieku tērpā”, no papīra izgriezt un izveidot krāsainu gotiņu, celt piramīdas no barankām, lasīt pupas no graudiem, gatavot sveces no bišu vaska plāksnēm, rāpties umurkumura stabā pēc dāvanām un degustēt daudzveidīgo Bauskas puses siera, maizes un medus ražotāju produkciju. Sarīkojuma laikā latviešu nacionālās virtuves bagātības popularizēja Daira Jātniece.

 

Vakarā tika organizēts koncerts un sarīkojuma dalībnieku sadancošanās. Koncerta daļā piedalījās folkloras kopa „Vecsaule”, Vecsaules amatierteātris, Bauskas Kultūras centra VPDK „Biguļi”, Rundāles novada deju kopa „Ir varianti”, muzikanti Mārtiņš Jātnieks un Normunds Karpičs, kā arī Aigars Urtāns un Edgars Eglītis no Bauskas.

 

Šī projekta ietvaros ir notikuši jau 3 kultūras pasākumi: Latvju raksti un zīmes „Labo domu adīšana”, „Radvilišķu rajona tautas mūzikas koncerts Vecsaulē un Bauskā”, „Lietuvas tautastērpu izstāde Bauskā”. Projekta mērķis ir veicināt un stiprināt Radvilišķu rajona un Bauskas novada sadarbību un attīstību kultūras un mākslas jomā, starpvalstu tūrisma veicināšanā, pašdarbības un mākslas kolektīvu, amatnieku pieredzes apmaiņā un radošo darbnīcu popularizēšanā, vēstures mantojuma saglabāšanā, ilgtermiņā veidojot pievilcīgu dzīves telpu rajona/novada iedzīvotājiem un viesiem.

 

Paldies visiem, kuri mums uzticējās un palīdzēja veidot šo pasākumu tādu, kādu to bijām iecerējuši. Paldies Oskaram Spalim, Dairai Jātniecei, Sarmītei Kumštei, Initai Mednei, Vitoldam Ārmanim, Laimai Indriķei, SIA „Ega”, IU „Madari”, deju kolektīviem un solistiem, folkloristiem, Vecsaules pagasta pārvaldei par transporta nodrošināšanu un biedrības „Saulupe” aktīvistiem.

Informāciju sagatavoja Sigita Burkovska
 
Organizē mācības kultūras darbiniekiem
 
Kultūras darbinieku apmācība tiek organizēta Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam projekta Nr.LLIII-136 „Radvilišķi – Bauska starpkultūru sadarbības attīstība/ RADBAU” ietvaros, lai uzlabotu darbinieku zināšanas, prasmes un sekmētu pārrobežu kultūras sadarbību.
 
Apmācības 15 kultūras darbiniekiem notiks 2011.gada 30. novembrī, 5.un 6.decembrī.
par šādām tēmām:
  • - sabiedriskās attiecības kultūras iestādēs. Sadarbība ar mēdijiem. Prezentāciju vadīšana;
  • - savu iekšējo resursu atjaunošana. Kā sev palīdzēt psiholoģiskās spriedzes un krīzes apstākļos;
  • - skaņu un gaismu aparatūras izvēle un izmantošana.

Darbinieki apgūs sabiedrisko attiecību veidošanas pamatprincipus un instrumentus,  attiecību veidošanu ar medijiem, prasmīgu prezentāciju sagatavošanu un vadīšanu, emocionālas spriedzes regulācijas tehnikas, skaņas un gaismu aparatūras izvēli un tehnisko un māksliniecisko piemērotību telpām.

 
Informāciju sagatavoja:
Attīstības un plānošanas nodaļas
vecākā speciāliste Jolanta Lauva
 
Ar Vecsaules saieta nama atklāšanas pasākumu noslēdzas projekts RADBAU
 

Pirms diviem gadiem Bauskā tika parakstīts Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam projekta Nr.LLII-136 „Radvilišķi – Bauska starpkultūru sadarbības attīstība/ RADBAU” partnerības līgums starp diviem projekta partneriem: Bauskas novada domi un Radvilišķu pilsētas kultūras centru (Lietuva).

 

Projekta mērķis - veicināt un stiprināt Radvilišķu rajona un Bauskas novada sadarbību un attīstību kultūras un mākslas jomā, starpvalstu tūrisma veicināšanā, pašdarbības un mākslas kolektīvu, amatnieku pieredzes apmaiņā un radošo darbnīcu popularizēšanā, vēstures mantojuma saglabāšanā, ilgtermiņā veidojot pievilcīgu dzīves telpu rajona/novada iedzīvotājiem un viesiem.

 

Visa projekta īstenošanas laikā tika organizēti seši kultūras pasākumi, kuros piedalījās gan Bauskas novada, gan Radvilišķu rajona pārstāvji: "Latvju raksti un zīmes" Lietuvā, Radvilišķu rajona tautas mūzikas koncerts Vecsaulē, Lietuvas tautastērpu izstāde Bauskā, “Latviešu diena” Radvilišķos (pasākuma otrs nosaukums “Piens un medusmaize”), fotoizstāde Radvilišķos par Bauskas novadu un Vecsauli un “Lietuviešu diena” Vecsaulē. Šī pasākuma ietvaros tika svinīgi atklāts Vecsaules saieta nams. Tas tika rekonstruēts, apvienojot divu projektu līdzekļus: 44 902,93 lati ieguldīti no pārrobežu Latvijas – Lietuvas sadarbības programmas 2007.-2013.gadam un Bauskas novada pašvaldības budžeta, kā arī 36761,41 lati no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Bauskas novada pašvaldības budžeta projekta „Publiskās infrastruktūras uzlabošana Vecsaules pagastā” ietvaros.

 

RADBAU” projekta ietvaros iegādāts arī aprīkojums Vecsaules saieta namam: krēsli, galdi, soli, izstāžu plaukti, iekārta fotogrāfiju/gleznu izstādīšanai, skatuves prožektori un apskaņošanas sistēma. Papildus šīm aktivitātēm tika organizētas apmācības kultūras darbiniekiem un izdots abu pašvaldību kultūras pasākumu kalendārs. Paredzēts, ka turpmāk Radvilišķu kultūras centra amatierkolektīvi ik gadu ieradīsies uz svētkiem Vecsaules saieta namā vismaz divas reizes gadā, savukārt Vecsaules pagasta amatierkopas viesos Radvilišķu pilsētas svētkos.

 
Vecsaules saieta nama atklāšanas pasākuma koncertu atklāj Radvilišķu folkloras kopa „Aidija”
 
Informāciju sagatavoja:
Jolanta Lauva, projekta koordinatore