Svētdiena, 22. Jūlijs, 2018. Marija, Marika, Marina
Sazinies ar mums 80003939

"Accelerate SUNShINE" - „Saglabā savu ēku, taupot enerģiju. Virzies uz priekšu ātrāk”


Projekta finansētājs: Cits

Status: Aktīvs

Projekta nosaukums: "Accelerate SUNShINE" - „Saglabā savu ēku, taupot enerģiju. Virzies uz priekšu ātrāk”

Projekta numurs: 754080

Projekta programma/SAM: Apvārsnis 2020

Projekta budžets: Projektā kopā 1 577 140 eiro; Bauskas novadam 155 405 eiro

Projekta budžeta sadalījums: 1 577 140 eiro Eiropas Komisija, programma Apvārsnis 2020

Projekta mērķis

Izveidot pašvaldības nepieciešamībām atbilstošu tehniskās un iepirkumu dokumentācijas paketi veiksmīgai visaptverošai ēku atjaunošanai energoefektivitātes pakalpojumu līguma ietvaros un īstenot izstrādāto iepirkumu pašvaldību un dzīvojamajās ēkās.


Galvenās aktivitātes
 • Izstrādāt standartizētas vadlīnijas energoefektivitātes līguma (turpmāk- EPC) izmantošanai pašvaldībās un dzīvojamajās ēkās.  Lai  izveidotā EPC darbību pārbaudītu, projekta laikā, iesaistoties Tukuma, Jūrmalas, Ādažu un Bauskas pašvaldībām, kas apvienosies un veiks publisko iepirkumu, energo servisa uzņēmumi (turpmāk- ESKO) tiks aicināti visaptveroši atjaunot projekta laikā izvēlētās pašvaldības un daudzdzīvokļu ēkas un to infrastruktūru. 
 • Izstrādāt EPC, atbilstoši pašvaldības vajadzībām.
 • Izstrādāt tehnisko un iepirkumu dokumentāciju 12 ēkām EPC izmantošanai un īstenošanai visaptverošai pašvaldības un daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai.
 • Veicināt energo servisa uzņēmumu pakalpojumu izmantošana.

Īstenošanas laiks: 01.05.2017.-31.05.2020.

Koordinātors: Ilze Tijone

Kontaktinformācija: ilze.tijone@bauska.lv, 639 22233

Publicitāte

 

19.06.2018.

 

Dāviņos aizvadītas Traktordienas

 

2018.gada 15.- 16.jūnijā, nedēļas nogales plašo pasākumu klāstu Bauskas novadā papildināja arī plaši apmeklētās „Traktordienas 2018" Dāviņos. Jau devīto gadu - tie ir ģimenes svētki, traktoru sacensības, tehnikas demonstrācijas, pakalpojumu informācija un daudz kā cita. Divās dienās tika gaidīts ierodamies ap 10’000 apmeklētāju. Dažādas vides organizācijas, uzņēmumi un iestādes paralēli skatuviskajai norisei, piedāvāja bezmaksas izziņas un radošās darbnīcas, paraugdemonstrējumus un sportiskas aktivitātes, kā arī pašmāju ekoloģisko un videi draudzīgo produktu degustācijas.

 

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja uzzināt, ka ēkas atjaunošana un energoefektivitātes uzlabošana ar EPC līgumu ir neizmantota izdevība. Bauskas novada domes energopārvaldnieks un SIA „Vides serviss" speciālisti svētku laikā darbojās info teltī, sniedzot konsultācijas, izplatot informatīvos materiālus. Tieši dzīvokļu īpašnieki ir tie, kas pieņem lēmumu par savas daudzīvokļu ēkas atjaunošanu. Veicot energoefektivitātes pasākumus, pievilcīgāks kļūst ne tikai ēkas vizuālais izskats. Vislielākais ieguvums ir samazināts siltumenerģijas patēriņš un iedzīvotāju izdevumi par apkuri. Uzlabojas ēkas mikroklimats, konstrukcijas kļūst sausākas un telpās paliek siltāk (vairāk informācijas www.sharex.lv). Pēc atjaunošanas paaugstinās dzīvokļu komforta līmenis un tirgus vērtība.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raitis Ignatjevs, energopārvaldnieks

Foto: Artūrs Dulbe un Raitis Ignatjevs


 

28.05.2018

 


26.05.2018. 

Informatīvā diena par ēku atjaunošanu

2018.gada 26.maijā Jaunsaulē norisinājās Bauskas novada gada vērienīgākais pasākums Bauskas novada svētki. Pēc priekšsēdētāja uzrunas novada iedzīvotājiem un viesiem Bauskas novada amatiermākslas kolektīvi izdejoja un izdziedāja novada svētkus, uzstājās Aija Andrejeva un Igo Fomins. Klātesošie vērtēja satīriski izklaidējošu muzikālu programmu no Valmieras drāmas teātra grupas “Žerāri”, baudīja mūziku, mākslu, apmeklēja svētku tirdziņu, kā arī paši varēja kļūt par svētku dalībniekiem, piedaloties dažādās aktivitātēs un pasākumos.

Svētku laikā apmeklētājiem tika sniegta iespēja uzzināt ko vairāk par ēku kvalitatīvu, ilgtspējīgu un energoefektīvu atjaunošanu. Bauskas novada domes energopārvaldnieks un SIA „Vides serviss" speciālisti svētku laikā darbojās info teltī, sniedzot konsultācijas, izplatot informatīvos materiālus, tādējādi pievēršot iedzīvotāju uzmanību problēmām, kas saistītas ar ēku fizisko un morālo novecošanos, kā arī sniedzot informāciju par efektīviem risinājumiem atjaunošanā un aprīkojuma izvēlē (vairāk informācijas www.sharex.lv). Pašiem mazākajiem dalībniekiem bija iespēja zīmēt, krāsot vai vienkārši priecāties par dāvanā saņemtu gaisa balonu. Ikviens varēja izbaudīt šo dienu kā arī uzzināt ko noderīgu!

Raitis Ignatjevs, energopārvaldnieks

Foto Aiva Avota - Zalstere


21.05.2018

Iespēja veikt savas daudzdzīvokļu mājas visaptverošu atjaunošanu un energoefektivitātes uzlabošanu

Aptuveni 70% Latvijas iedzīvotāji dzīvo padomju laika daudzdzīvokļu ēkās. Šo ēku stāvoklis strauji pasliktinās, taču to atjaunošana prasa daudz laika, līdzekļu un zināšanu.  Tāpēc projekta “Accelerate SUNShine” ietvaros Bauskas iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja veikt savas daudzdzīvokļu mājas visaptverošu atjaunošanu un energoefektivitātes uzlabošanu, izmantojot energoefektivitātes pakalpojumu līgumu (EPC).

 

Noslēdzot EPC iedzīvotāji iegūst: visaptverošu ēkas atjaunošanu, enerģijas ietaupījumu vismaz 50% apmērā, veiktajiem darbiem 20 gadu garantiju, neuzņemties kredītsaistības, uzlabotu mikroklimatu telpās, estētiski patīkamu un sakoptu māju, palielinātu dzīvokļa vērtību.

 

Atjaunošanas izmaksas pamatā tiek segtas no siltumenerģijas ietaupījumiem, un kopumā iedzīvotājiem līdzšinējās komunālo pakalpojumu izmaksas varētu pieaugt robežās no 10%-15%. Atjaunojot ēku ar EPC līgumu, ir iespēja arī saņemt programmas ALTUM sniegto atbalstu līdz 50% apmērā no attiecināmajām izmaksām.

 

Vairāk informācijas:

par projektu „SUNShINE” http://www.sharex.lv/lv
par projektu „Accelerate SUNShINE” https://bit.ly/2Lh3dYI

 

Ilze Tijone, Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja

 


21.05.2018

Projekta ietvaros pie mājas uzstāda soliņu

Bauskas novada pašvaldība projekta “Accelerate SUNShINE” ietvaros rīkoja konkursu Bauskas daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem. Katram mājas iedzīvotājam bija jāizpilda anketa atbildot pareizi uz 8 jautājumiem. Tās mājas iedzīvotāji, kuri bija visaktīvākie un ar visvairāk pareizi atbildētajām atbildēm pretendēja uz konkursa galveno balvu – jaunu soliņu un tā uzstādīšanu pie mājas Lielās talkas dienā.

Kopumā konkursā piedalījās 43 daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji, taču visaktīvākie izrādījās Ceriņu ielas 4 daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji. Rezultātā, Lielās talkas dienā, 28. aprīlī, tika uzstādīta godam nopelnītā balva – soliņš pie mājas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilze Tijone, Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja

 


19.01.2018.

Iepazīst Siguldas pieredzi māju atjaunošanā

Jau iepriekš esam rakstījuši, ka Bauskas novada pašvaldība un lielākais Bauskas namu pārvaldnieks SIA “Vides serviss” ir iesaistījušies Eiropas Savienības projektā “Accelerate SUNShINE”, lai veicinātu daudzdzīvokļu māju visaptverošu atjaunošanu. Projekta ietvaros iedzīvotājiem tiek piedāvāta jauna pieeja namu atjaunošanā – izmantojot energoefektivitātes līgumu, kuru noslēdz ar kompāniju, kas veic kompleksu mājas atjaunošanu, dodot 20 gadu garantiju veiktajiem darbiem.

2017. gada 19. decembrī projekta īstenotāji – nevalstiskā organizācija “Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” un Rīgas Tehniskā universitāte – organizēja pieredzes apmaiņas braucienu uz Siguldu ar mērķi iepazīstināt projekta partnerus, pilotēku pārvaldniekus un iedzīvotājus ar īstenotajiem projektiem dzīvojamo māju atjaunošanā, izmantojot energoefektivitātes līgumu.

 

No Bauskas pieredzes braucienā piedalījās Bauskas novada pašvaldības pārstāvji, SIA “Vides serviss” darbinieki un vairāku Bauskas daudzdzīvokļu māju aktīvākie iedzīvotāji – no mājām Pionieru ielā 1, Salātu ielā 33, Vītolu ielā 2, Pilskalna ielā 51, Salātu ielā 18, Salātu ielā 22 un Zaļā ielā 11/6.

 

Pieredzes apmaiņas pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar divām ēkām Siguldā – Stacijas ielā 28 un Kaijas ielā 6, kurās ir veikta visaptveroša mājas atjaunošana, izmantojot energoefektivitātes līgumu. Šajās mājās atjaunošanas darbus veikusi energoservisa kompānija SIA „RENESCO”. Uzņēmuma vadītājs Dzintars Jaunzems pastāstīja par to, kā tiek īstenoti māju atjaunošanas projekti, izmantojot energoefektivitātes līgumu, kādi ir iedzīvotāju ieguvumi un cik liela paša uzņēmuma atbildība, veicot nozīmīgos darbus.

 

Mājas Pionieru ielā 1 iedzīvotāja, kas piedalījās braucienā, atzinīgi novērtēja iespēju apskatīties un novērtēt, kā māju uzturēšana notiek citās pilsētās. Redzētais atjaunotajās mājās lika vairāk padomāt par to, ko var izdarīt jau tagad, lai uzlabotu mājas energoefektivitāti. “Svarīgi saprast, ka mājas uzturēšanas darbi ir jāveic ikdienā nepārtraukti, nevis jāgaida, ka kāds cits atnāks un uztaisīs mums skaistu māju. Prieks, ka mums šobrīd ir izveidojusies laba sadarbība ar pārvaldnieku “Vides serviss”, kas atbalsta mūsu ieceres! Plānojam veikt nelielus remontdarbus, lai jau šobrīd uzlabotu savas mājas energoefektivitāti,” atklāj mājas iedzīvotāja.

 

Arī mājas Salātu ielā 22 dzīvokļa īpašnieks Imants Kolužs bija gandarīts par iespēju apskatīt pozitīvos piemērus māju atjaunošanā. Redzētais vēl vairāk apstiprināja vēlmi virzīt atjaunošanai savu māju. “Skaidrs ir viens – kaut kas ir jādara, jo māja strauji noveco. Jaunā pieeja māju atjaunošanā, manuprāt, ir izdevīga iedzīvotājiem – būvnieks dod 20 gadu garantiju un līdz ar to uzņemas atbildību par paveikto. Kāpēc to neizmantot?” spriež I. Kolužs.

Informācijai

Projekta “Accelerate SUNShine” ietvaros Bauskas iedzīvotājiem (neatkarīgi no mājas apsaimniekotāja) tiek piedāvāta iespēja veikt savas daudzdzīvokļu mājas visaptverošu atjaunošanu un energoefektivitātes uzlabošanu, izmantojot energoefektivitātes pakalpojumu līgumu (saīsinājumā EPC), kuru piedāvās energoservisa uzņēmumi (saīsinājumā ESKO). Dalība projektā nodrošinās juridisko atbalstu un segs tehnisko dokumentu sagatavošanas izmaksas.

 

Galvenais princips energoefektivitātes pakalpojuma līgumam ir 20 gadu garantija, ka atjaunošanas procesa rezultātā būs sasniegti enerģijas ietaupījumi un nodrošināts nepieciešamais komforta līmenis.

Iedzīvotāju ieguvumi:

 • visaptveroša ēkas atjaunošana
 • veiktajiem darbiem 20 gadu garantija
 • enerģijas ietaupījums vismaz 50%
 • nav jāuzņemas kredītsaistības
 • uzlabojas mikroklimats telpās
 • estētiski patīkama un sakopta māja; palielinās dzīvokļa vērtība.

Plašāku informāciju varat uzzināt, sazinoties ar:

 • Organizāciju “Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” (tel. 29444448, e-pasts info@ekubirojs.lv)

 • SIA “Vides serviss” projektu vadītāju Andri Tomkalnu (tel. 22034557, e-pasts andris@videsserviss.lv).

Aicinām sazināties arī citu namu pārvaldītāju māju iedzīvotājus un pašus pārvaldniekus, ja ir interese par mājas atjaunošanu!

Sagatavoja Aiva Avota-Zalstere, SIA “Vides serviss” sabiedrisko attiecību speciāliste

M: 28356509 


19.01.2018.

Siltināsim daudzdzīvokļu mājas

Kopš 2017.gada aprīļa turpinās projekta „Accelerate Sunshine” īstenošana. Projekta vadošais partneris ir Rīgas Tehniskā universitāte. Projekta partneri ir Ādažu, Bauskas, Jūrmalas un Tukuma pašvaldība, kā arī SIA „Ekodoma” un nevalstiskās organizācijas „Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” un „Funding for future” (Nīderlande). Astoņi partneri projekta ietvaros ir apvienojuši resursus un izstrādā tehnisko un iepirkumu dokumentāciju, lai atvieglotu pašvaldībām publisko un daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas ieviešanu, izmantojot energoefektivitātes pakalpojuma līgumu. Projekta realizācijas laiks ir 36 mēneši.

 

Projekts ir loģisks turpinājums jau realizētajām aktivitātēm, piemēram, biedrības „Zemgales enerģētikas aģentūra” realizētajam projektam EnPC-INTRANS „Kapacitātes stiprināšana attiecībā uz Energoefektivitātes līgumiem Eiropas pārejas tirgos” (www.enpc-intrans.eu), kas veicināja starpdisciplināru un starpnozaru sadarbību un zināšanu apguvi par energoefektivitātes līgumiem (EEL) publiskajās ēkās un Rīgas Tehniskās universitātes projektam „Sunshine”, kas veicināja energoefektivitātes līgumu (EEL) izmantošanu daudzdzīvokļu ēkās.

 

Pieredze rāda, ka daudzās pašvaldībās ir izstrādāti Enerģētikas rīcības plāni, bet trūkst resursu, lai sagatavotos plānus ieviestu. „Accelerate SUNShINE” mērķis ir veicināt un atbalstīt ēku visaptverošu atjaunošanu, piesaistot investīcijas un nodrošināt garantēto ietaupījumu vairāk nekā 27 GWh gadā. Galvenais mērķis ir pierādīt ēku visaptverošas atjaunošanas finansiālo dzīvotspēju, izmantojot efektīvus finanšu instrumentus. Bauskas novada pašvaldība Enerģētikas rīcības plānu izstrādā vienlaicīgi, projekta BEA-APP ietvaros.

 

Pagājušajā gadā tika organizētas darba grupas, tikšanās ar daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, noorganizēta pieredzes apmaiņa māju vecākajiem iepazīstinot ar praktiskajiem piemēriem Siguldā.  Iespējas piedalīties projektā aprakstīja laikraksts „Bauskas Dzīve” un SIA „VIDES SERVISS” izdevumā „Mans nams”. Informācija par projektu: www.sharex.lv.

 

Vēlaties siltināt māju? Vispirms ir jāpieņem lēmums par dalību projektā un jāizvēl mājas pilnvarotais pārstāvis, kas projekta realizācijas laikā būs kontaktpersona starp iedzīvotājiem, ESKO un nama pārvaldnieku. SIA „VIDES SERVISS” nodrošinās mājas sapulču organizēšanu un dokumentācijas sagatavošanu dalībai projektā. Iedzīvotāji projekta sagatavošanas procesā ir tiesīgi lemt, kādi darbi un kādā apjomā tiks veikti objektā.

 

Projekta sagatavošana Bauskā ir uzsākta vairākām Vītolu ielas mājām, ņemot vērā to siltumenerģijas patēriņu, kā arī dzīvokļu īpašnieku maksātspēju. Katrai mājai tiek veikts ekonomiskais aprēķins par iespējamām izmaksām un piedāvāti vairāki risinājumi. Aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju sakārtot savu māju ilgtermiņā un izmantot projekta sniegtās priekšrocības! Ja jums ir interese par savas mājas atjaunošanu, lūdzu, sazinieties ar SIA „VIDES SERVISS” atbildīgo pārstāvi.

 

Ilze Tijone, Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja


15.12.2017.

Siguldā gūs pieredzi māju atjaunošanā, izmantojot energoefektivitātes līgumu

19.decembrī grupai no Bauskas paredzēts pieredzes apmaiņas brauciens uz jau atjaunotām mājām, kuras atjaunotas, izmantojot energoefektivitātes līgumu.

 

Brauciena mērķis ir iepazīstināt projekta partnerus un pilotēku pārvaldniekus (māju vecākos un iedzīvotājus) ar īstenotajiem projektiem dzīvojamo māju atjaunošanā.

 

Izbraukšana no Bauskas paredzēta plkst.9:00. Daļa grupas pieredzi smelsies Stacijas ielā 28, otra daļa – Kaijas ielā 6. Pēc objektu apskates, dalībniekiem būs iespēja apspriest redzēto un uzdot jautājumus.

 

Brauciens tiek organizēts ar projekta "Accelerate SUNShINE" – „Saglabā savu ēku, taupot enerģiju. Virzies uz priekšu ātrāk”atbalstu.

 

Ir vēl dažas brīvas vietas. Interesentiem lūgums sazināties ar Bauskas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāju Ilzi Tijoni (ilze.tijone@bauska.lv, 639 22233)

 

Projekta budžets: Projektā kopā 1`577`140 euro; Bauskas novadam 155`405 euro

Projekta budžeta sadalījums: 1`577`140 euro Eiropas Komisija, programma Apvārsnis 2020

 


25.08.2017.

Pedagogu augusta konferencē tika prezentēta daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas tematika (uzdevumi), ko izmantot pedagogiem mācību procesā. 

 

PREZENTĀCIJA


21.07.2017.

Projekta ietvaros aicina veikt daudzdzīvokļu māju atjaunošanu

 

Bauskas novada pašvaldība un SIA “Vides serviss” ir iesaistījušās Eiropas Savienības projektā “Accelerate SUNShINE”, kas sniegs iespēju arī baušķeniekiem veikt savas daudzdzīvokļu mājas visaptverošu atjaunošanu, būtiski uzlabojot energoefektivitātes rādītājus un ar mājas uzturēšanu saistītās izmaksas.

 

Projekta vadošais partneris ir Rīgas Tehniskā universitāte. Projekta partneri ir četras Latvijas pašvaldības – Ādaži, Bauska, Jūrmala un Tukums, kā arī dažādi nozares eksperti – SIA „Ekodoma” un nevalstiskās organizācijas “Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” un “Funding for future” (Nīderlande).

 

Jauna pieeja daudzdzīvokļu māju atjaunošanā

 

Projekta ietvaros iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja veikt savas daudzdzīvokļu mājas visaptverošu atjaunošanu un energoefektivitātes uzlabošanu, izmantojot t.s. energoefektivitātes pakalpojumu līgumu (saīsinājumā EPC), kuru piedāvās energoservisa uzņēmumi (saīsinājumā ESKO). Dalība projektā nodrošinās juridisko atbalstu un segs tehnisko dokumentu sagatavošanas izmaksas. Bauskas novadā starpnieks starp iedzīvotājiem un ESKO būs namu pārvaldnieks SIA “Vides serviss”.

 

Galvenais princips energoefektivitātes pakalpojuma līgumam (EPC) ir 20 gadu garantija, ka atjaunošanas procesa rezultātā būs sasniegti enerģijas ietaupījumi un nodrošināts nepieciešamais komforta līmenis.

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kas jāņem vērā – mājas atjaunošanai dzīvokļu īpašniekiem nevajadzēs uzņemties kredītsaistības. Renovācijas izmaksas un EPC izmaksas tiks apmaksātas no siltumenerģijas ietaupījumiem, kā arī papildus tiks piesaistīts ALTUM līdzfinansējums.  

 

No iedzīvotāju puses tas nozīmē, ka būtiski nemainīsies līdzšinējās komunālo pakalpojumu izmaksas, taču tās būs atkarīgas no paredzamajiem ieguldījumiem un veicamajiem darbiem konkrētajā mājā. Tomēr ieguvums ir pilnībā atjaunota un estētiski pievilcīga māja, kuras uzturēšanā vairs nebūs jāiegulda tik lieli līdzekļi kā līdz renovācijai.

 

Pirmais solis daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem ir lēmums par dalību šajā projektā un savas mājas pilnvarotā pārstāvja izvēlēšana. Mājas pilnvarotā persona projekta realizācijas laikā būs kā kontaktpersona starp iedzīvotājiem, ESKO un nama pārvaldnieku. SIA “Vides serviss” nodrošinās mājas sapulču organizēšanu un dokumentācijas sagatavošanu dalībai projektā. Iedzīvotāji projekta sagatavošanas procesā paši pieņems lēmumu par to, kādi darbi un kādā apjomā tiks veikti. Projekta sagatavošanas gaitā katrai mājai tiks veikts ekonomiskais aprēķins par iespējamām izmaksām un piedāvāti vairāki risinājumi, bet jau tagad paredzams, ka komunālie maksājumi būtiski neatšķirsies no esošajiem maksājumiem.

 

Tā kā samaksa ESKO uzņēmumam lielā mērā būs atkarīga no siltumenerģijas ietaupījumiem, tad, slēdzot ilgtermiņa līgumu, pakalpojuma sniedzējs garantē ēkas ilgmūžību un ir ieinteresēts paveikt savu darbu kvalitatīvi.

 

Svarīgi soļi dalībai projektā “Accelerate SUNShINE”:

 1. Dzīvokļu īpašniekiem jāvienojas par vēlmi piedalīties projektā un jāvēršas pie pārvaldnieka SIA “Vides serviss”.
 2. Pārvaldnieks organizē mājas sapulci, lai dzīvokļu īpašnieki lemtu par dalību projektā un izvēlētu pilnvaroto personu (kontaktpersona projekta realizēšanas laikā).
 3. Tiek veikta mājas energoaudita izstrāde un tehniskā apsekošana.
 4. Dzīvokļu īpašniekiem tiek prezentēti vairāki iespējamie renovācijas varianti un ekonomiskais aprēķins – paredzamie ikmēneša maksājumi par mājas atjaunošanu un komunālajiem pakalpojumiem.
 5. Dzīvokļu īpašnieki pieņem lēmumu par tālāku dalību projektā.

 

NB! Mājas atjaunošanas projekta sagatavošanas un realizēšanas gaitā dzīvokļu īpašnieki par katru no soļiem pieņems attiecīgos lēmumus kopsapulcē!

 

Dzīvokļu īpašnieku ieguvumi:

 • Atjaunota, renovēta māja;
 • Estētiski patīkama un sakopta māja un apkārtējā vide;
 • Renovācijas projekta realizācijai nebūs jāpiesaista kredītlīdzekļi;
 • Juridiskais atbalsts un tehnisko dokumentu sagatavošanas izmaksu segšana no projekta īstenotājiem;
 • 20 gadu garantija veiktajiem mājas atjaunošanas darbiem.

 

Plānots, ka Bauskā projekta ietvaros tiks renovētas 12 daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas. Šobrīd no “Vides serviss” pārvaldītajām ēkām iespējamai dalībai projektā ir izvirzītas mājas, ņemot vērā to siltumenerģijas patēriņu, kā arī dzīvokļu īpašnieku maksātspēju. Pēc projekta īstenotāju ieteikumiem, vislielākais paredzamais ieguvums no mājas atjaunošanas ir platības ziņā lielākām mājām, tomēr tiek aicinātas iesaistīties arī pēc platības mazākas mājas. Šo māju atjaunošanai pēc dzīvokļu īpašnieku izrādītās intereses tiks izvērtēti mājas rādītāji un sniegti priekšlikumi veiksmīgai mājas atjaunošanas projekta realizēšanai.

Dzīvokļu skaits >40

Dzīvokļu skaits <30

Pionieru iela 1

Zaļā iela 11/6

Salātu iela 33

Biržu iela 10

Vītolu iela 10/12

Mēmeles iela 3b

Salātu iela 16/1

Ceriņu iela 3

Salātu iela 18

Dārza iela 13

Vītolu iela 2

Dārza iela 21

Pilskalna iela 51

 

 

Aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju sakārtot savu māju ilgtermiņā un izmantot projekta sniegtās priekšrocības!

 

Ja jums ir interese par savas mājas atjaunošanu, lūdzu, sazinieties ar SIA “Vides serviss” projektu vadītāju Andri Tomkalnu (tālr. 22034557, e-pasts: andris@videsserviss.lv).

 

Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības Pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020” granta līguma nr.754080 ietvaros.

Vairāk informācijas:

 

Informāciju sagatavoja:

SIA „Vides serviss” sabiedrisko attiecību speciāliste Aiva Avota-Zalstere


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<div class="text-inner" style="margin: 28px 0px 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; vertical-align: baseline; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; color: rgb(50, 50, 50); font-family: " open="" sans",="" helvetica,="" "bitstream="" vera="" arial,="" sans-serif;"="">

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08.05.2017.

Uzsākts “Horizon 2020” programmas projekts „Accelerate SUNShINE”

2017. gada aprīlī uzsākta projekta „Accelerate SUNShINE” realizācija. Tas ir viens no trīs apstiprinātajiem projektiem Apvārsnis 2020 (Horizon 2020) pētniecības un inovācijas pamatprogrammā “EE-22-2016-2017 Projektu attīstības atbalsts”. Astoņi partneri projekta ietvaros izstrādās tehnisko un iepirkumu dokumentāciju, lai atvieglotu pašvaldībām publisko un daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas procesu, izmantojot energoefektivitātes pakalpojuma līgumu.

 

Projekts „Accelerate SUNShINE” ir projekta “SUNShINE” turpinājums jeb tālāka attīstība, lai Latvijas pašvaldībās atjaunotu gan publiskās, gan dzīvojamās ēkas, mobilizētu visas ieinteresētās puses, veiktu priekšizpēti, nodrošinātu finanšu vadības instrumentus un risinātu tiesiskos un reglamentējošos jautājumus, izmantojot ilgtermiņa energoefektivitātes līgumu un sasniedzot atjaunotajās ēkas 50 – 60% enerģijas ietaupījumu.

 

Projekta vadošais partneris ir Rīgas Tehniskā universitāte. Projekta partneri ir četras Latvijas pašvaldības – Ādaži, Bauska, Jūrmala un Tukums, kā arī SIA „Ekodoma” un nevalstiskās organizācijas “Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” un “Funding for future” (Nīderlande). Projekta realizācijas laiks ir 36 mēneši un atklāšanas (kick-off) tikšanās notika 26. aprīlī.

 

Projekta moto ir „Saglabā savu ēku, taupot enerģiju. Virzies uz priekšu ātrāk” (Save your building by saving energy. Begin to move more quickly). Ja SUNShINE projekta ietvaros ir jau izstrādāts standartizēts energoefektivitātes pakalpojuma līgums daudzdzīvokļu ēkām, tad Accelerate SUNShINE projekta ietvaros mērķis ir izstrādāt šādu līgumu arī publiskajām ēkām. Tas ļaus ietaupīt gan finašu līdzekļus, gan iztērēto laiku, kas tiek tērēts organizējot un saskaņojot ēku atjaunošanas procesu.  Lai pārbaudītu līguma darbību, pašvaldības apvienosies Publiskā iepirkuma veikšanai, aicinot energoservisa uzņēmumus (ESKO) atjaunot projekta ietvaros identificētās publiskās ēkas un infrastruktūru. Ņemot vērā, ka mājokļu sektors ir viens no lielākajiem enerģijas patērētājiem pašvaldībā, projekta mērķis ir arī motivēt un aicināt iedzīvotājus iesaistīties savu daudzdzīvokļu ēku visaptverošā atjaunošanā., kas ļaus ātrāk atjaunot dzīvojamo fondu.

 

Pieredze rāda, ka pašvaldībās bieži ir izstrādāti Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāni, bet trūkst resursu, lai sagatavotos plānus ieviestu. “Accelerate SUNShINE” mērķis ir veicināt un atbalstīt publisko un daudzdzīvokļu ēku visaptverošu atjaunošanu, piesaistot investīcijas vairāk nekā 27 miljonu EUR apmērā, kas nodrošinās garantēto ietaupījumu vairāk nekā 27 GWh gadā. Galvenais mērķis ir pierādīt ēku visaptverošas atjaunošanas finansiālo dzīvotspēju, izmantojot piemērotu projekta organizēšanu, pašvaldību partnerību un finanšu instrumentus.

 

Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības Pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020” granta līguma nr.754080 ietvaros.

    Horizon 2020 Programme

 

Vairāk informācijas: par projektu „SUNShINE” http://www.sharex.lv/lv
par projektu „Accelerate SUNShINE” http://cordis.europa.eu/project/rcn/209848_en.html
Informāciju sagatavoja Mārtiņš Miezis. e-pasts: info@ekubirojs.lv