Trešdiena, 13. Decembris, 2017. Lūcija, Veldze
Sazinies ar mums 80003939

ES PLĀNOJU SAVU PARKU


BAUŠĶENIEKA DĀVANA LATVIJAS 100GADEI

Bauskas pilsēta ir zaļa, taču pēdējos gados gan pašvaldības, gan nevalstisko organizāciju veiktajās aptaujās un rīkotajos forumos iedzīvotāji norādījuši, ka trūkst labiekārtotu publisko zonu brīvā laika pavadīšanai, kas būtu pieejamas dažādu paaudžu iedzīvotājiem.

Ir nolemts uzsākt jaunu projektu, veidojot jaunu ģimenes aktīvās atpūtas parku Bauskas pilsētā pašvaldības īpašumā. Parka izveide būtu simboliska dāvana Latvijas simtgadē, kuru veidotu pašvaldība kopā ar iedzīvotājiem, NVO, uzņēmējiem u.c. vietējām institūcijām. Kopējā gruntsgabala platība 12,1 ha. Teritorija atrodas pilsētas austrumu daļā starp Zaļo, Mazo Salātu un Pļavu ielu, kur dominē daudzstāvu māju apbūve. Gruntsgabala reljefs – vienmērīgi līdzens ar pauguriem un ieplakām.

Plānots īstenot šo ideju tā, lai parks ne tikai vēstītu par pagātnes notikumiem, bet būtu funkcionāls šodienai un kalpotu kā aktīvās atpūtas un pastaigu parks dažādu paaudžu vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.

Iecere ir īstenojama trīs gadu garumā, ieguldot gan pašvaldības, gan dažādu projektu līdzekļus, un ietver vairāku pasākumu kopumu. Vēlamies radīt jaunas, aktīva dzīvesveida veicinošas atpūtas vietas ar koku un augu stādījumiem, pastaigu takām, sporta infrastruktūru, veselības maršrutiem nūjotājiem, velobraucējiem, cilvēkiem, kas nodarbojas ar skriešanu vai soļošanu un skrituļotājiem, kā arī organizēt tajās dažādus veselību veicinošus pasākumus.

Projekta gaitā izveidotās infrastruktūras un labiekārtotā parka teritorijas uzturēšanu nodrošinās Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Vides serviss”.

Atpūtas parka pilnīgai izveidei nepieciešami ievērojami līdzekļi, tāpēc finansējums tiks meklēts dažādu projektu un programmu ietvaros, kā arī līdzfinansēts no pašvaldības un sadarbības partneru līdzekļiem. Parka atklāšana plānota Latvijas simtgadē – 2018.gada 18.novembrī.

Mēs visi vēlamies dzīvot cik iespējams veselīgā vidē, arī pilsētā. Zaļš parks mums nozīmē iespēju elpot svaigāku gaisu un sajust saikni ar dzīvo dabu. Mēs ļoti vēlētos, lai parks būtu vieta, kur dažāda vecuma iedzīvotāji pavadītu savu brīvo laiku. Tāpēc īpaši svarīgi noskaidrot iedzīvotāju vēlmes un idejas.

Vietējās sabiedrības priekšlikumus apkopos pašvaldības speciālisti, savukārt profesionāļi – ainavu arhitekti, pilsētplānotāji, vides dizaineri – šīs idejas, cik iespējams, iestrādās projektā.


Izsaki savu viedokli par parku ŠEIT!


Jau esošie priekšlikumi parka labiekārtošanai ŠEIT