Otrdiena, 30. Maijs, 2017. Lolita, Vitolds
Sazinies ar mums 63922238

PLENĒRA 1.DIENA


Plenēra 1.diena, 7.jūnijs

Bauskas Rātsnams

Mērķis: izvērtēt Bauskas pilsētvides reprezentatīvo ainavtelpu esošo situāciju un iegūt piecu publiskās ārtelpas objektu teritoriju attīstības risinājumus Bauskas pilsētas ainavas identitātes stiprināšanai, pozitīvā tēla veidošanai un vides pieejamības veicināšanai.

Uzdevumi:

 1. Izstrādāt Bauskas pilsētvides reprezentatīvo ainavtelpu vienotas konceptuālās attīstības priekšlikumus;
 2. Izstrādāt piecu atsevišķu pilsētas publiskās ārtelpas teritoriju labiekārtojuma priekšlikumus, pielietojot vides tematikai atbilstošus un funkcionāli, estētiski un ekoloģiski ilgtspējīgus risinājumus.

Darba kārtībā:

 • Reģistrācija;
 • Plenēra 1.dienas atklāšanas uzruna;
 • Prezentācijas:
  • Bauskas  vēsturiskā attīstība (Raitis Ābelnieks, Bauskas novada domes priekšsēdētājs);
  • Arhitektūra un pilsētbūvniecība Bauskas pilsētā un unikālais  kultūrvēsturiskais mantojums (Māris Skanis, Bauskas pils muzeja direktors);
  • Bauskas pilsētvides attīstība mūsdienās, galvenās aktualitātes (Sandra Smolija, Bauskas novada Būvvaldes arhitekte;
  • Bauskas zīmola izaicinājumi: sabiedrības uztverē un pilsētvidē (Andris Klepers, Dr.geogr, SIA Nocticus valdes priekšsēdētājs.
 • Pusdienas;
 • Objektu apsekošana;
 • Prezentācija: Publiskās ārtelpas attīstības principi (Marks Geldofs, SIA „Ainavu projektēšanas darbnīca ALPS" arhitekts,  pilsētplānotājs);
 • Diskusijas.

Apvienojoties divu trīs cilvēku komandās, ainavu arhitekti meklēja priekšlikumus piecu pilsētas publisko teritoriju labiekārtojumam:

 1. Kalna ielas nogāzei un laukumam pirms Mēmeles upes tilta, iebraucot Bauskā no Rīgas puses. Šajā posmā ceļu no abām pusēm ieskauj reljefa paaugstinājumi, kuri virza skatu līnijas uz pilsētvidi. No Mēmeles tilta paveras plašs skats uz Bauskas pilsētas panorāmu un upes ainavu. Austrumu pusē tuvu reljefa nogāzei atrodas privātmāju apbūves gabali, kā arī abās pusēs ir vītolu stādījumi. Rietumu pusē netālu no tilta izveidots neliels laukums, kas ir nozīmīgs tūrisma punkts.​
 2. Laukumam Plūdoņa ielā pie krustojuma ar Kalnu ielu. Teritorija atrodas Bauskas vecpilsētas vēsturiskajā centrā pie Rātsnama. Šobrīd ir atjaunots Rātsnams un daļēji sakārtota pieguļošā teritorija gar Kalna, Rīgas un Pasta ielām. Teritorijā ir izbūvētas paaugstinātas puķudobes ar soliņiem. Gar Plūdoņu un Pasta ielām ir liepu stādījumi un esošas vieglo automašīnu stāvvietas. Šobrīd atjaunotais Rātsnams nodrošina lielu tūristu pieplūdi. Tajā atrodas arī tūrisma informācijas centrs.
 3. Bijušā dīķa teritorijai, kas atrodas pie automaģistrāles A7 rotācijas apļa – Kalna, Zaļās un Uzvaras ielas krustojumā. Vēsturiski tur bijis dīķis un parks, bet esošā situācijā lielāko daļu teritorijas aizņem zāliens, tirdzniecības centri, auto stāvlaukums, degvielas uzpildes stacija. Esošā teritorija atrodas intensīvas autotransporta un gājēju kustības centrā. Tā atrodas reljefa paaugstinājumā, tādēļ ir labi saskatāma, iebraucot Bauskā pa Kalna ielu no Rīgas puses. Šobrīd teritorijā tiek izvietoti sezonāli vides objekti un pilsētas pasākumu laikā šeit tiek paredzēta vieta bērnu piepūšamajām atrakcijām un karuseļiem. Vieta ir izteikti mitra.
 4. Teritorijai, kas atrodas Bauskas pilsētas dienvidu daļā starp Īslīces un Ziedoņu ielām. Teritorija robežojās ar autoceļiem, pa kuriem var nokļūt uz Rundāles pili, atpūtas kompleksu “Miķelis”, viesu namu “Bērzkalni”, Bauskas alusdarītavu un citām tūristu iecienītām vietām. Tuvākās apbūves – benzīntanks, privātmājas, auto preču veikals. No teritorijas paveras plašs skats uz Bauskas pili.
 5. “Zaļam parkam” jeb pļavai, kas atrodas Bauskas pilsētas austrumu daļā. Tā robežojas ar Mazo Salātu ielu. Šobrīd teritorijā atrodas centralizētā ūdens ņemšanas vieta un atdzelžošanas stacija. Netālu no šīs teritorijas atrodas daudzdzīvokļu māju kvartāli. Nākotnē šī teritorija varētu veidoties kā nozīmīga rekreācijas vieta vietējiem iedzīvotājiem. Blakus šai teritorijai nākotnē paredzēts izbūvēt industriālo parku.

FOTOGALERIJA ŠEIT.

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste