Piektdiena, 22. Jūnijs, 2018. Laimdots, Laimiņš, Ludmila
Sazinies ar mums 80003939

Divu dienu vizītē Bauskas pusē viesojās Latvijas profesionālo gidu asociācijas biedri


Divu dienu vizītē Bauskas pusē viesojās Latvijas profesionālo gidu asociācijas biedri Komentāri (0) Divu dienu vizītē Bauskas pusē viesojās Latvijas profesionālo gidu asociācijas biedri

No 5. līdz 6.novembrim Bauskas TIC uzņēma Latvijas profesionālo gidu asociācijas (LPGA) 17 biedrus, lai divu dienu vizītes laikā tie iepazītu Vecumnieku, Bauskas un Rundāles novada tūrisma pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu “Bagātā Zemgale”. Šo vizīti finansiāli atbalstīja Bauskas un Vecumnieku novada pašvaldības un tūrisma pakalpojumu sniedzēji, piedāvājot īpašas cenas pakalpojumiem.

Pirmajā dienā, kuras tēma bija “ Zemgales zemnieka sēta”,  gidi tika iepazīstināti ar kokamatnieka Jura Audzijoņa “Jūrām”, Mediņu ģimenes brīvdabas muzeju “Ausekļu dzirnavas”, kafejnīcu “Bārbala”, Skaistkalnes katoļu baznīcu, muzeju “Novadnieki”, karsta kritenēm, kafejnīcu “Pie Mēmeles”, privāto muzeju “Sendienas”, Bruknas muižu un viesu namu “Bērzkalni”, kur baudīja “Bauskas īpašos ēdienus” un nakšņoja. Otrās dienas tēma bija “Baudi Bauskā” un tās ietvaros tika apmeklēta siera ražotne ”Celmi”, saldumu ražotne “Poļu nams”, vīna darītava “Dūmiņu vīni”, saimniecība “Vaidelotes”, atpūtas komplekss “Rožmalas”, alus ražotne “Bauskas alus”, Mazmežotnes muiža, kafejnīca - restorāns “Grāfs”, keramikas darbnīca “Laima Ceramiks” un Bauskas rātsnams.
 

LPGA gidi par vizīti saka:

Asociācijas vadītāja Aija Kočiņa: “Visas grupas vārdā  milzīgs paldies par ieguldīto darbu ik vienam, kas piedalījās un atbalstīja šīs vizītes organizēšanu un realizēšanu.  Esam kļuvuši bagātāki!!!  Neaizmirstams piedzīvojums divu dienu garumā.  Lieliska pieredze kā organizēt ekskursijas, piesaistot jaunus, mazāk pazīstamus, bet noteikti redzēt vērtus objektus, tādejādi sniedzot  vēl bagātāku ieskatu  mūsu  Latvijā.”

Citu gidu vērtējums:

“Man ļoti patika gandrīz viss. Mani favorīti cilvēciskā ziņā  bija trīs: vecais vīrs, kurš koka skulptūrās ieliek savu mīlestību uz Dievu un vienlaicīgi deva to mums sajust. Humora pilnā vīndare. Lai mēs visi tādi būtu! Un zemnieku Jātnieku ģimene ar savu vienkāršību un darba mīlestību.”

“Man patiess prieks un gandarījums par šīm divām dienām Zemgalē. Lai arī vairākos objektos esmu jau bijusi kopā ar tūristiem, tomēr šis brauciens mani kārtējo reizi pozitīvi pārsteidza ar ļoti interesantiem un talantīgiem cilvēkiem, ar kuriem mums bija iespēja tikties. Pārliecinājos arī, cik liela atbildība ir mums gidiem, lai kvalitatīvi kaut ko parādītu, jo iespēju salīdzināt bija daudz. Piemēram, lai arī biju bijusi Bruknas muižā, tikai šoreiz mums bija gids, kurš sniedza informāciju tik interesanti un arī izzinoši, bet neizplūstot nebūtiskās detaļās, un Bruknas muiža līdz ar to likās daudz interesantāka.   Faktiski visi objekti bija tādi, uz kurieni es gribētu braukt ar Latvijas tūristiem.   Īpaši vērtīga  man bija iepazīšanās ar  Jātnieku ģimenes  saimniecību "Vaidelotes", jo uzzināju izsmeļošas atbildes uz jautājumiem par mūsdienu Latvijas zemnieku ikdienu. Lai gan šī bija laikam domāta galvenokārt kā degustācijas saimniecība, man visvērtīgākā šķita tieši šī izzinošā puse. Noteikti izmantošu šo informāciju, stāstot tūristiem par Latvijas lauksaimniecību.”

 

Šādu vizīšu mērķis ir veicināt Bauskas un apkārtnes atpazīstamību un tās tūrisma piedāvājuma iekļaušanu tūrisma apritē. Lai tās veiksmīgi  noorganizētu, ir svarīga gan apskates objektu, tūrisma pakalpojumu sniedzēju un pašvaldības pretimnākšana, gan finansiālais atbalsts.

Bauskas TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure

  


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas