Piektdiena, 25. Maijs, 2018. Anšlavs, Junora
Sazinies ar mums 80003939

Bauskas pilij sava pastmarka


Bauskas pilij sava pastmarka Komentāri (0) Bauskas pilij sava pastmarka

Eiropas valstu vienotā pastmarku sērija 2017.gadā gada veltīta pilīm. Latvijas Pasts šajā sērijā izdevis divas jaunas pastmarkas, uz tām attēlojot Bauskas un Cesvaines pili. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks piektdien, 2017.gada 21.aprīlī, pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.8 līdz 19. 

Pastmarkas Bauskas pils nominālvērtība ir € 1,71, un tā atbilst ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Eiropas Savienības (ES) teritorijā. Savukārt Cesvaines pils pastmarkas nominālvērtība ir € 0,78, nodrošinot vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksas ES teritorijā. 

Katras pastmarkas tirāža sasniedz 80 000 eksemplāru, un līdz ar pastmarkām izdota arī īpaša aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Eiropas sērijas pastmarku un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns.

Pastmarkas un aploksni Eiropa – pilis iespējams aplūkot šeit

Pastmarku sērijas Eiropa iniciatore ir Eiropas Pasta savienība, un šīs sērijas pastmarkas ar visai Eiropai vienotu tēmu un logotipu tiek izdotas jau kopš 1994.gada. Iepriekšējos gados Eiropas sērijas pastmarku tēmas ir bijušas saistītas ar literatūru, dabas objektiem, ceļojumiem, pasta transportu, senajām rotaļlietām un dabai draudzīgu dzīvesveidu. Iepriekš izdotās pastmarkas sērijā Eiropa apskatāmas te

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 9.maijā.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas