Piektdiena, 20. Oktobris, 2017. Leonīda, Leonīds
Sazinies ar mums 80003939

Bauskā uzstādīts unikāls rezultāts sacensībās „Latvijas spēcīgākā pilsēta”

Bauskā uzstādīts unikāls rezultāts sacensībās „Latvijas spēcīgākā pilsēta”2015.08.04 Komentāri (0) Bauskā uzstādīts unikāls rezultāts sacensībās „Latvijas spēcīgākā pilsēta”

Bauskas Rātslaukumā 31. jūlijā notika sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Pilsētas iedzīvotāji trīs stundu laikā kopā pacēla 226 080 kg, kas ir līdz šim augstākais rezultāts sacensību vēsturē.

Bauskā vietējie spēka trīscīņas (pauerliftinga) entuziasti ļoti organizēti un pārdomāti izpildīja Latvijas Pauerliftinga federācijas mesto izaicinājumu – kļūt par līdz šim spēcīgāko Latvijas pilsētu. Pirmās stundas laikā 50 kg smago svaru stieni spieda lielākoties vīri, pēc tam pilsētas rezultātu papildināja jaunieši un dāmas, spiežot 20 kg. Savukārt pēdējās stundas laikā pie svaru stieņa ķērās atkal vīri. Šāda dalībnieku organizētība ļāva nezaudēt laiku, asistentam mainot svaru stieņa smagumu atbilstoši dalībnieku grupai. Savukārt līdzjutēju atbalsts bija jūtams ik reizi, kad nākamais pilsētnieks devās izmēģināt savus spēkus un palīdzēt pilsētai kļūt par līderi. Bauskas Rātslaukumu pāršalca skaļš un ritmisks sauciens: „Vēl! Vēl vienu! Vēl! Vēl vienu!”. Turpat līdzās tika koordinēti nākamie svaru stieņa spiedēji: „Veči, stājieties rindā! Nākošais gatavojas!”. Pateicoties iedzīvotāju sparam uzvarēt, Bauskas pilsēta sasniedza līdz šim augstāko rezultātu sacensību „Latvijas spēcīgākā pilsēta” vēsturē. Pagājušajā gadā uzvarēja Valmiera, kuras rezultāts bija 207 990 kg.

Sacensību „Latvijas spēcīgākā pilsēta” posmos godina trīs labākos sportistus katrā grupā. Bauskas posmā 1. vietu jauniešu grupā izcīnīja Lauris Kaufmanis, kurš 20 kg smago svaru stieni uzspieda 168 reizes, kopā pilsētai savācot 3 360 kg. Godpilno 2. vietu izcīnīja Gvido Bērziņš ar rezultātu 151 uzspiestās reizes. Bauskā 3. vietā ierindojās Adrians Aļijevs, kurš 20 kg svaru stieni uzspieda 99 reizes.

Tāpat kā jaunieši arī dāmas šajās sacensībās spieda 20 kg smago svara stieni. Līga Gaurilka izcīnīja godpilno 1. vietu, uzspiežot 20 kg smago svaru stieni 64 reizes, un pilsētas rezultātu papildinot ar 1 280 kg. Ilona Dramačonoka izcīnīja 2. vietu ar 52 uzspiestajām reizēm. Samanta Semibratova ierindojās 3. vietā ar rezultātu 41 uzspiestā reize.

Vīriem sacensībās bija jāuzveic 50 kg smags svaru stienis. Bauskas posmā spēcīgākie vīri turējās viens otram cieši līdzās. Gatis Rumba kļuva par spēcīgāko, uzspiežot 50 kg 100 reizes un pilsētas rezultātu papildinot ar 5 000 kg. Māris Osis palika 2. vietā ar 99 uzspiestajām reizēm, bet Dmitrijs Burča sacensībās uzspieda svaru stieni 88 reizes un ierindojās 3. vietā.

Šovasar sacensībās „Latvijas spēcīgākā pilsēta” ir piedalījušās jau piecas pilsētas. Šobrīd līderos izvirzās Bauskas iedzīvotāji, kopā paceļot 226 080. Rēzeknē tika uzspiesti 191 360 kg, Alūksnē – 165 120, Gulbenē - 145 880 kg un Cēsīs - 137 270 kg. Sacensību posmi vēl notiks Valmierā 7. augustā; Ventspilī 8. augustā; Liepājā 9. augustā; Siguldā 21. augustā; Saulkrastos 22. augustā, Ludzā 22. augustā; Rīgā 29. augustā.

Sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2015” organizē Latvijas Pauerliftinga federācija. Sacensības atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija un interneta veikals http://veikals.sp.lv/. Pasākums tiek līdzfinansēts kā sabiedriski nozīmīgs tautas sporta pasākums.