Pirmdiena, 25. Jūnijs, 2018. Maiga, Milija
Sazinies ar mums 80003939

APCEĻOŠANAS AKCIJA “IEPAZĪSTI KAIMIŅUS ZEMGALĒ!”


APCEĻOŠANAS AKCIJA  “IEPAZĪSTI KAIMIŅUS ZEMGALĒ!” Komentāri (0) APCEĻOŠANAS AKCIJA “IEPAZĪSTI KAIMIŅUS ZEMGALĒ!”

No šī gada 6. maijam līdz 10.septembrim Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas pašvaldības Lietuvā  organizēs nebijušu apceļošanas akciju latviešiem un lietuviešiem.

2016.gada nogalē minētās pašvaldības uzsāka sarunas par kopīgu sadarbību tūrisma jomā, tiekoties vairākās darba grupās. Līdz šim sadarbība starp minētajām pašvaldībām notika tikai  sadraudzības pilsētu vadības līmenī, tāpēc nolemts to izvērst plašāk  - orientējoties arī uz iedzīvotāju iesaisti. Sadarbības rezultātā pašvaldības vēlas mudināt iedzīvotājus iesaistīties kaimiņu novadu izzināšanā kopīgu tūrisma maršrutu - apceļošanas akciju  “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē”. Maršrutā, par kuru aprīlī  tiks izdota tūrisma brošūra, iekļauti 35 apskates objekti, 7 pasākumi, naktsmītnes un ēdināšanas vietas.

Lai radītu lielāku interesi par šo maršrutu un apceļošanas akciju,  saņemot 7 zīmogus kādā no 21 akcijas objekta,  ceļotājiem būs iespēja iegūt sponsoru sarūpētas dāvanas - kādu no 7 tūristu klases velosipēdiem vai dāvanu kartes no maršrutā iesaistītajām naktsmītnēm un ēdinātājiem.

Lai oficiāli nostiprinātu sadarbību tūrisma jomā, š.g. 1.martā Pasvalē starp pašvaldībām tiks parakstīta vienošanās (aicināti arī preses pārstāvji), bet 6.maijā Bauskā oficiāli tiks dots starts  apceļošanas akcijai (aicināti preses pārstāvji), tādējādi atklājot tūrisma sezonu. Apceļošanas akcijas noslēgums ar dāvanu pasniegšanu tās ieguvējiem tiks organizēts 30.septembrī Biržos, līdz ar to simboliski noslēdzot aktīvo tūrisma sezonu  un atzīmējot starptautisko tūrisma dienu, kuras 2017.gada tēma ir ilgtspējīga tūrisma attīstība.

Plānots, ka šāds maršruts – apceļošanas akcija - varētu tikt organizēta katru gadu, bet par to projekta darba grupa lems, izvērtējot šī gada rezultātus.

Sīkāka informācija par projektu un pieteikšanos preses konferencēm 1.martā un 6.maijā: Inese Turkupole-Zilpure
Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja
63923797, inese.turkupole.zilpure@bauska.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas